Dobrovolnice

Dobrovolnice https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179062/bmid_dobrovolnice-179062.jpg 4 132 56

Amélie objeví inzerát na práci dobrovolnice v uprchlickém táboře Kakuma v Keni. Zaplatí poplatek, ale po příletu zjistí, že naletěla podvodníkům. Začne pomáhat ve slumech, kde panují otřesné podmínky. Navíc zde někdo unáší děti. Amélie zkusí pátrat, netuší však, jaké nebezpečí jí hrozí. Jednoho dne procitne v chýši v zakrváceném oblečení a vůbec nic si nepamatuje.... celý text

jasmína
13.02.2015 4 z 5

Kniha rozhodně čtivá, ale nelze než souhlasit s komentářem Spuntiku.

Ačkoli mně ty pasáže přišly celkem v pořádku.

Ale jinak souhlasím se vším v komentáři.

Spuntik
14.09.2014 3 z 5

příběh by mohl být rozsahlejší. Přijde mi, že jsou některé pasáže hodně okrouhané. Jinak celkem pěkné až na část se sadomaso a milostným setkáním Stefana s Amalií. Jak kdyby se autorka lehce inspirovala podprůměrným psaním 50 odstínů šedi.

mysterygirl
14.09.2014 3 z 5

četlo se to dobře,ale...námět byl dobrý, jen to zpracování podle mě takový jednodušší, jako oddychovka a konec nedořešený...

allebra
17.08.2014 4 z 5

Pěkně se četlo, jen mi trochu vadil ten pohádkový konec, proto "jen" čtyři hvězdičky. Určitě si přečtu i další autorčiny knížky.

Zuuuzan
06.08.2014 2 z 5

Ta kniha mě velmi zklamala. Nemám ráda tolik "náhod" a že jich tam bylo fakt hodně. Až mě to mírně znechutilo, protože jsem vždycky věděla, co příjde (kromě toho otce, ale to mě dostalo už úplně).
Co však nemohu odepřít - kniha byla čtivá.

Míla 1
04.08.2014

Hanko, moc Ti držím palce a přeju hodně štěstí na Tvé cestě za poznáním, za pomocí, za naléhavost, se kterou předkládáš ve svých románech drsnou realitu dnešní Afriky. Díky za přiblížení tohoto prostředí byť románovou formou - o to snad je to stravitelnější. Však ten příběh je docela reálný a člověk se dokáže vcítit do celé situace. Díky.

trz
04.08.2014

Hanka nejen píše, ale i zná prostředí. A jsem ráda, že ho zprostředkovává - bez příkras - naší společnosti. Moc tím pomáhá. Ale nejen tím, líbí se mi, že kromě toho, že v Keni nabírá inspiraci, tak tam hlavně pomáhá... Díky za obojí!

kalda
03.08.2014 5 z 5

Děkuji paní spisovatelce za silný zážitek, který mi poskytla prostřednictvím napsání své knihy Dobrovolnice. Krásné počteníčko, které člověku navíc otevírá oči... Těším se na další knihy paní Hindrákové a přeji hodně úspěchů v její bohulibé činnosti stran rozvoje venkova a zlepšení situace v zemích, které to očividně potřebují.

boruvkajitiha
29.07.2014

Líbí se mi autorčin styl psaní a zážitky z Afrického prostředí jsou uchvacující.

Marie Šedivá
24.07.2014 5 z 5

Kniha, která vás pohltí. Přečtete ji během odpoledne a nebudete se moci odtrhnout. Už netrpělivě čekám na další knížku. Doufám, že nás Hana Hindráková brzy překvapí další čtivou knihou, kterou budeme chtít mít v knihovně.

swd
23.07.2014

Byla jsem příjemně překvapena příběhem Amálky. Knihu jsem přečetla během jednoho odpoledne, dá se říct jedním dechem. Velice zajímavý a dobře čtený příběh.

iresim
21.07.2014 3 z 5

Souhlasím s Orinkou, zajímavé téma, které by stálo lepší propracování. Podle mě "šité horkou jehlou".

orinka3
07.07.2014 3 z 5

Jak to napsat a neublížit....řekla bych, že autorka se poctivě snažila, ale ukousla si příliš velké sousto. Téma, kterého se dotýká, je velice závažné a v knize je málo rozvinuté. Do toho ještě zapletla lásku s původně darebáckým, ale posléze polepšeným novinářem, pátrání po unesených dětech - je to všecko děsně naivní! Nenáročné čtení. Spisovatelka má před sebou mnoho dalších let a věřím, že svůj talent bude rozvíjet.

alnahu
18.06.2014 4 z 5

Další příběh ,který jsem četla od této spisovatelky, opět poutavě napsaný, nás zavede do ulic keňského Nairobi, koncem lońského a počátkem letošního roku .I přes nedokonalý styl psaní, se velmi dobře čte a upoutá.

monushka
20.03.2014 4 z 5

Jedna z knih, kterou přečtete jedním dechem. Moc se mi líbil příběh a prostředí, ve kterém se odehrává. V nejbližší době určitě sáhnu po další autorčině knize :)

lingy
19.02.2014 5 z 5

knížka dobře se čte.super.