Dobrodružství na Černé řece

Dobrodružství na Černé řece https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138916/dobrodruzstvi-na-cerne-rece-138916.jpg 4 8 3

Trampské hnutí vrcholilo ve třicátých letech. V tomto prostředí se pohybuje i skupina mladých chlapců z plzeňské dělnické periférie, tzv. Karlova. O nich a o jejich životě v přírodě vypráví ve své nové knize plzeňský spisovatel R. Hrbek (nar. 1909), kterého znají čtenáři již z jeho předchozích čtyř knih, postupně vydávanych od roku 1960.... celý text

Hledam94
19.05.2022 2 z 5

Kniha má řadu potěšujících detailů. Nezapře se důraz na pravdivé detaily z Plzně a okolí Mže (Černé řeky), na detaily dnes už neexistující jako zbouraná čtvrť Karlov nebo údolí zatopené Hracholuskou přehradou. Kniha ukazuje neutěšené sociální poměry třicátých let a věřím tomu, že to tak bylo. Bohužel příběh je takový nevýrazný a politická linka velmi vyčnívá - skoro z každého trampa se vyklubal komunista.

Nočnípták
31.10.2018 4 z 5

Černá řeka - osada našeho mládí
Láďa, Tomáš, kamarádství, tramping, osada, Škodovka, Černá řeka a dobrodružství. To všechno v téhle knížce najdete. Je to příběh z doby minulé, ale pro duše propadlé trampingu pořád velice čtivý a připomínající krásu přírody a volnost, kterou už teď těžko hledáme.

petym
13.09.2015 5 z 5

Zrovna tuto knihu čtu, těšil jsem se až na ní přijde řada a jsem rád, že už ta chvíle nastala. Z počátku prvních pár listů bylo nezáživné, tak jsem neměl ani chuť číst dál. Ale pořád mi něco říkalo jen čti určitě nebudeš litovat. Jakmile trampové odjeli na týden k řece tak se to rozjelo presně podle mého gusta.

Rudolf Hrbek
česká, 1909 - 1994