Není čas ztrácet čas

Dobrodružství Hermuxe Tantamoqa Třetí pokračování příběhů statečného myšáka Hermuxe, hodináře a příležitostného detektiva. Tentokrát je Hermux najat ředitelem proslulého místního divadla, aby ochránil nejen jeho život, ale i divadlo, které chce uchvátit bohatá "hlodka" Tucka se svým ničemným komplicem. Hermux během svého dobrodružného vyšetřování stihne i stát se návrhářem divadelních scén, odkrýt jedno staré tajemství a konečně vyjádřit city ke své lásce Lince. Úsměvné čtení pro všechny věkové kategorie s dobrým překladem myší terminologie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/22189/neni-cas-ztracet-cas-UBm-22189.jpg 425

Dobrodružství Hermuxe Tantamoqa 3.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Knižní klub

No time like show, 2004

Kniha Není čas ztrácet čas

trudoš
17.10.2018

Pro mě nejslabší díl série, přičemž nedokážu říct, jestli to náhodou není desetiletým časovým odstupem, který jsem si po jedničce a dvojce udělal. Prostředí roztomilých myšek má sice pořád svoje kouzlo, ale zápletka je tak neuvěřitelně děravá, až jsem si říkal, jestli to náhodou není v druhém plánu rafinovaný odkaz na obří koláč ementálu. Michael Hoeye záměrně ignoruje spoustu naznačených odboček a zároveň mu extrémně dlouho trvá, než alespoň v obrysech nastíní, v čem že bude spočívat jádro jeho vyprávění. Což má za následek nudnou výplň, kterou naštěstí přebíjejí krátké kapitoly a překotný děj, přestože ten víceméně přešlapuje na místě. Jakoby už autorovi bylo jedno, co píše, hlavně že v tom figurují oblíbení hrdinové a dostane za to zaplaceno. Alespoň že komika nevymizela, potrpíte-li si tedy na nenáročný humor pro mládež. Z nostalgie nechávám hodnocení nad průměrem, protože svět Hermuxe Tantamoqa zkrátka miluji, ale kdybych byl v pozici nezávislého čtenáře, asi bych tak milý nebyl.

Horxus
01.06.2012

Navzdory velmi chytlavým názvům jsem se po všechny tři díly nudila. První byl ještě trošku zajímavý, ale ty zbylé dva už jsem jakš takš dočetla až do konce.

kapllu
04.01.2012

Hermux potřetí a ve stejné formě. Ani jeden díl neoplývá originálním příběhem (krom toho že jsou zasazeny do originálního pozadí, což oceňuji velice), takových je tisíce, ale ta mluva! To je lahoda! Velmi úsměvná, milá, vtipná, zkrátka dokonalá. U všech koček, dejte se do čtení - nebudete litovat! :)

americká literatura myši zvířata dobrodružství humor

Michael Hoeye
americká, 1947

Kniha Není čas ztrácet čas je v