Dobrodružství doktora Haiga

Napínavá dobrodružství výpravy za sněžným mužem – yetim v Himálaji, kde drsná příroda žárlivě střeží svá tajemství a na každém kroku hrozí rozdrtit člověka, který je chce odhalit.

https://www.databazeknih.cz/images_books/92_/92630/dobrodruzstvi-doktora-haiga-92630.jpg 3.415
Dobrodružné, Literatura česká
Vydáno:, Olympia

Kniha Dobrodružství doktora Haiga

1972Sixo
26.02.2018

Celkom slušný príbeh vezúci sa na vlne záhad okolo Yettiho. Začiatok je klasický - bohatý strýko má rád záhady a tak poprosí (neskúseného) synovca, aby prichystal výpravu na chytenie snežného muža v Himalájach (peniaze nehrajú rolu). Po rôznych peripetiách sa výprava ocitne tam, kde chcela a ide sa na lov. A tam začína mať knihy iný rozmer. hneď po prvom stretnutí sa akčné dobrodružstvo zmení na skoromystický horúčkovitý skorohoror. Celkom dobrý skorodokumentárny koniec.

pupak13
19.04.2015

Kniha splnila přesně to, co jsem od ni očekával - oddechovka. Byla napsána jednoduše bez nějakých velkých zápletek - tak jak je napsáno na konci knihy "pro děti od 9 let".

Zdenda20
15.05.2013

Asi jsem čekal víc o popisu velehor a tamnějšího života. Je to kniha pro kluky hledající nějaké dobrodružství.

pajonek

........tohle když jsem dostal pod stromek v roce 1962, tak ještě Ježíšek nestačil ani odejít a už jsem to měl přečtené , krásná vzpomínka na mládí, které je nenávratně v dupě........

yetti

Vladimír Henzl