Dobrodružstvá na piatich kontinentoch

Dobrodružstvá na piatich kontinentoch https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75079/bmid_dobrodruzstva-na-piatich-kontinento-BcC-75079.png 5 4 2

Z pestrého, vtipného a hluboce lidského díla "zuřivého reportéra" vybrány jsou pro knížku tři desítky reportáží. Čtenář začíná cestu kolem světa v Praze před první světovou válkou, dovídá se o slastech a školním životě tehdejší mládeže, detektivní reportáží a vzpomínkou na válku proti Srbsku však opouští blízké kraje a poznává s Kischem lov sleďů, práci potápěčů, arabskou poušť, práci plavčíka na zámořské lodi. Charlie Chaplina, Fordovu továrnu, život sovětského lidu, afgánskou džungli, Šanghaj, nacistický žalář, život australských domorodců, zrození sopky, španělské doly na rtuť. Končí doma po osvobození, Kischovým setkáním s Petrem Bezručem. 301-13-484... celý text

Literatura česká Cestopisy a místopisy Žurnalistika, publicistika
Vydáno: , Práca

Abenteuer in fünf Kontinenten , 1936

Haloon
04.07.2022 5 z 5

Střípky všelijakých příběhu ze všech možných koutů světa, které na autora prozrazují, jak moc byl zcestovalý. Skrze písemnou formu zkušeného redaktora můžeme sdílet jeho zážitky a postřehy, z odlehčený příběhů vážné i nevážné tematiky.

Skip
15.07.2014 3 z 5

Co do rozsahu různě dlouhé reportáže o všeličems, co Kisch zažil na různých kontinentech, jak napovídá název. Někdy je to více, někdy méně zajímavé, ale jeho kostrbatý styl psaní je mnohdy velmi únavný. Ovšem musím dodat, jako už u předchozích knih, které jsem četl, že je to možná vinou překladu, protože původně byla kniha napsaná v němčině.