Dobří sousedé

Dobří sousedé https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334610/mid_dobri-sousede-RIE-334610.jpg 4 98 31

Shadow Cove je městečko, o kterém každý sní – má malebné uličky, bujné lesy a dobré sousedy. To si alespoň myslí Sarah, když se sem přistěhuje za svým čerstvým novomanželem doktorem Johnnym McDonaldem. Brzy však objeví spodní proud klamu. A pak ji jednoho říjnového večera, když je Johnny zrovna pryč, připraví náhlá tragédie o veškeré štěstí. Sarah s Johnnym, otřeseni a zdrceni zármutkem, se pokouší znovu vybudovat roztříštěný život. Když se Sarah probírá kousky zničeného domova, odhalí šokující tajemství, které ji přiměje pochybovat o všem, co dosud považovala za skutečné – o svých sousedech, přátelích a dokonce i o svém manželství. S každým dalším odhalením se Sarah musí znovu a znovu ptát sama sebe: Můžeme vůbec kdy opravdu poznát ty, které milujeme?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

The Good Neighbor

V28
27.06.2017 3 z 5

Tak určitě čtivá knížka která se s ničím moc nezdržuje a sviští si do cíle. Kdo si chce jen odpočinout od složitých detektivek, tak tady má šanci. Jinak bych řekl, že spíš ženské čtení, příběh který po týdnu zapomenete.

alca.h
20.06.2017 4 z 5

Sousedů máme všichni hodně a jsou různí. Některé známe jen od vidění, jiným bychom se raději vyhýbali a pak máme ty, se kterými zajdeme na kávu, vpustíme je do bytu a nakonec i do našeho života. Jak dobře je ale nakonec známe? Máme jistotu, že dokonale známe aspoň ty, se kterými v jedné domácnosti roky žijeme? Možná prostě jen doufáme.

Za dobré sousedy považuje Sarah, hlavní hrdinka a autorka knih pro děti, ty, kteří jí pomáhají, když jí lehne popelem střecha nad hlavou. Ale jaké ji pak čeká probuzení do reality. Dá se věřit aspoň manželovi?

Začátek mě jednoduše chytil a vtáhl do děje. Celá kniha se dobře četla, jen ten závěr byl za vlasy přitažený a nepřišel mi příliš reálný. Kniha Dobří sousedé je prvotina A.J. Bannerové, která je původem z Indie. A že čtení této prvotiny není ztrátou času, dokazuje i vydání druhé její knihy (The Twilight Wife), která do České republiky snad taky dorazí. Podle autorky přinese i odpověď na zakončení Dobrých sousedů. Tak, Kniho Zlín, sem s dalším kouskem!

perpe2a
18.06.2017 3 z 5

zvláštní, plýtká zápletka, průměr

Dáduše
16.06.2017 4 z 5

Kniha se mi četla velice dobře. Líbily se mi motivy příběhu a i rozuzlení mě překvapilo:) Hodně se mi líbil jazyk, kterým byl příběh vyprávěn. Poklona rovněž překladateli... Dejte si pozor, co vše může nečekaně vyplout na povrch.

DannyBlakely
30.04.2017 2 z 5

Čtivá kniha to je, s tím souhlasím, ale velmi předvídatelná. Bylo mi jasné, o co zhruba jde, už poměrně brzy a dech mi tedy rozhodně nevyrazila.

DariDerek
21.04.2017 4 z 5

Autorčina prvotina, která si mě získala. I když jsem nedostala všechny odpovědi, přesto jsem velmi mile překvapena, jak je kniha čtivá a jakým směrem se ubíral děj. Pokud chcete vědět více, tak mám recenzi v záložkách. :-)

Mermaida
19.04.2017 3 z 5

V době čtení mi vadilo veškeré vyrušení zvenčí, nechtělo se mi knihu vůbec zavírat a odkládat. Měla čtivý a plynulý děj se zajímavou zápletkou. Konec na můj vkus trochu neurčitý, jak se nakonec Sarah zachová (ale to je můj osobní problém s "jasně" neuzavřenými konci). Jinak to ale pro mě byla příjemná kniha.
Rozhodně nebyla špatná, ale ani super výborná.

Knižní střípky
02.04.2017 3 z 5

Kniha se četla velmi dobře, člověk si ani neuvědomil a už byl na konci, bez hluchých míst, v tomto směru nemohu nic vytknout. Ale nebylo to úplně TOP, myslím, že by se dalo z námětu vytěžit i něco více, ale tak nemůžeme číst pouze dechberoucí knihy:-)

Illaa
29.03.2017 4 z 5

Po dlouhé době kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Téměř od první stránky jsem byla vtažená do děje a chtěla vědět víc. Rozkrývání tajemství mezi partnery a sousedy bylo zvoleno dobře, jen závěr jsem čekala zajímavější.

jana3099
28.02.2017 3 z 5

Zajímavý námět příběhu, nechybí zápletka, napětí no a zajímavý konec ........

hs777
26.02.2017 4 z 5

Myslím, že anotace slibuje mnohem napínavější a překvapivější příběh. Ve skutečnosti je trochu jednodušší a předvídatelný, pravda ale je, že se čte velmi dobře. Je to autorčina prvotina, takže jestli napíše ještě něco dalšího, určitě zkusím.

prvotina thrillery lhaní, lži sousedé

A.J. Banner
americká