Dobří holubi se vracejí

Dobří holubi se vracejí https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35532/dobri-holubi-se-vraceji-35532.jpg 4 85 24

Román z protialkoholní léčebny zalidněný mnoha typickými i osobitými postavami. Hrdina s nedokončeným vysokoškolským vzděláním, který se živí jako topič, po osobní krizi propadne alkoholu a dobrovolně se podrobí léčení. V léčebně poslouchá problémy ostatních a pro sebe si z nich bere poučení. V průběhu uspěšné léčby v sobě objeví schopnost literárně pracovat. ... celý text

kuruteku
24.03.2018 5 z 5

Proč jsou anonymní alkoholici ti, co nepijí? Občas potkávám lidi s batohy, kteří sáhnou, vytáhnou lahváče. Cinkající batohy, cinkající kapsy. To jsou pro mne anonymní alkoholici. Film jsem viděl dvakrát, knihu právě přečetl. Bez knihy se film dá vidět, prožít, ale teprve s knihou dostává plný význam. Jedno bez druhého je poloviční. Dohromady sonáta. Najednou začíná být jasné, proč. A ještě něco navíc. Ladislav Pecháček moc knih nenapsal, ale ty, co jsem zatím četl (tato a Osvobozené kino Mír), zaťaly silný drápek do duše. Při každém pivu, při každém panáku uvidím a uslyším. Ty knihy jsou stejně tragikomické jako sám život. Ve filmu chybí fous jako odměna za nepití, rozdělení rolí lékařů, knížce chybí panenkovský knír Čmani, Somrův hlas Tátymámy a další. Díky, pane Pecháčku, díky , pane Kleine.

denib
11.02.2017 5 z 5

Báječná kombinace humoru a smutku. Mám ráda, když je kniha plná věcí k zamyšlení, má truchlivou náladu a přesto se u ní zasměji. A popis myšlenek pacienta, který absolvuje terapii, je tak trefný. Nemusím být alkoholička, abych si často řekla: Sakra, tohle je přece moje myšlenka! Rozhodně doporučuji.

gallovl
02.03.2016 4 z 5

Chvílema jsem se musela hodně soustředit, abych pochopila alespoň část všech myšlenkových pochodů a vzpomínek. Tak jak film musím vidět aspoň 2x, tak i k tomuhle se vrátím, abych pochopila více.

kejty91
07.05.2014

kniha je zajímavá svým obsahem ale co do stylu psaní je zmatená. čtenář musí být bystrý aby postřehl ty přechody, jinak se ztrácí a čte jen proto aby ten kousek přečetl a zase se chytl (taky jsem hodně dosazovala a porovnávala situace a herce z filmu, což mi mnohdy pomohlo zorientovat se v postavách). Zaznívají tam různá moudra. Tím se pro mě kniha stala přínosnou. Ale při čtení jsem měla strašnou chuť se napít!

nejvíce se mi samozřejmě líbila báseň "žít jako člověk" :-))