Dobrá tak akorát

Dobrá tak akorát https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343342/bmid_dobra-tak-akorat-sEV-343342.png 4 190 49

Ženy prý samy sebe kritizují v průměru osmkrát denně. Poprvé hned ráno v koupelně před zrcadlem. Ani mě to nepřekvapuje. Taky to dělám. Za to, že nejsem dost krásná. Za to, že nemám dost uklizeno. Za to, že nezvládám všechno v práci, že nejsem skvělá matka a že nežiju v harmonii s vesmírem. Dlouho jsem si myslela, že opravdový a báječný život začne, teprve až to všechno napravím a zlepším. Až zhubnu, až si udělám pořádek ve skříni i v účetnictví, až konečně změním účes, až se naučím meditovat. Jenže pak jsem si všimla, že život už dávno začal i bez toho. A že je chaotický a někdy i dost stresující, ale taky skvělý a zábavný, i když jsem se nezlepšila vůbec v ničem z výše uvedeného seznamu. Takže tahle kniha je plná historek o tom, co se mi nepovedlo. O tom, co všechno jsem nestihla, pokazila nebo to nedopadlo zrovna podle mých představ. Ale taky o tom, že právě takovýhle život je doopravdy můj a že přesně takhle mě to baví. Zkrátka že je dobrý tak akorát.... celý text

Gooverka
31.08.2017 5 z 5

Báru Šťastnou zbožňuju a nejvíc se mi líbí jak přemýšlí nad věcmi, které se každému z nás dějí každý den. Díky ní se vždy zastavím, zamyslím se a ve většině jí dám zapravdu. Na tomto dílu se mi moc líbilo, že nás nechala nakouknout do hloubky svého soukromí, které se odehrává mimo její děti a manžela.

adevis
08.08.2017 5 z 5

Po přečtení knihy od Barbory Šťastné Jak jsem sebrala odvahu jsem věděla, že to nebude kniha poslední. Jako druhou přečtenou se stala právě tato kniha a byla jsem moc nadšená. Babora opět nezklamala, její knihy mají spád, nenudí, potěší a dokonce i pobaví. Některé pasáže jsem si musela i vypisovat zvlášť na papír nebo jsem je používala k popsání mých momentálních myšlenek, autorka mi mluvila z duše. Ještě se chystám na Šťastnou knihu, která je sice nejstarší, ale bohužel jsem se k ní ještě nedostala... ale to nevadí, i tak jsem prostě Dobrá tak akorát!

Zitka.V
08.08.2017 3 z 5

Hezky čtivá...myslím, že jsem se v ní několikrát poznala...a nejen sebe...musela jsem ji nabídnout své kamarádce na podpoření jejího sebevědomí

knih.sasa
28.07.2017 4 z 5

Oddechovka na bázi deníku ženy z dnešní doby, na kterou se valí mnoho požadavků, které se ukazují jako nesmyslné.

Dadula118
21.07.2017 4 z 5

jsem ráda,že v tom nejsem sama...nemám nic dokonalé,furt něco nestíhám,stále přemýšlím,jestli jsem dobrá matka,manželka,pracovnice,kuchařka,uklízečka....
pěkné čtení,i jsem se zasmála
"pro průměrného náctiletého je ideálem rodič,který se chová jako pokojová rostlina,třeba fíkus.nevyžaduje pozornost,zdržuje se v pozadí,nemluví,jen tam tak nějak je a provádí fotosyntézu"

Bertička
20.07.2017 5 z 5

Bible pro všechny (ne)normální ženy! Bavilo!

Márinka
02.07.2017 5 z 5

Skvělé! Recenze: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/nikdy-nebudu-mit-vsechno-v-poradku-no-a-co-8237

Peace
15.06.2017 5 z 5

"Dovolit si dělat chyby je ta nejkrásnější svoboda, jakou sama sobě můžu dát."

Od autorky jsem četla všechny její knihy a musím říct, že tato mi sedla nejlépe. Nejen, že jsem se u ní zasmála, odreagovala, dozvěděla nové věci, ale také mě vedla k zamyšlení nad řadou věcí.
Určitě se k ní opět někdy ráda vrátím!

Malachime
12.06.2017 3 z 5

Pěkné pohodové a odpočinkové čtení, nic míň nic víc.

humor pro ženy ze života mateřství

Barbora Šťastná
česká, 1973