Dobrá tak akorát

Dobrá tak akorát https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343342/bmid_dobra-tak-akorat-sEV-343342.png 4 191 191

Ženy prý samy sebe kritizují v průměru osmkrát denně. Poprvé hned ráno v koupelně před zrcadlem. Ani mě to nepřekvapuje. Taky to dělám. Za to, že nejsem dost krásná. Za to, že nemám dost uklizeno. Za to, že nezvládám všechno v práci, že nejsem skvělá matka a že nežiju v harmonii s vesmírem. Dlouho jsem si myslela, že opravdový a báječný život začne, teprve až to všechno napravím a zlepším. Až zhubnu, až si udělám pořádek ve skříni i v účetnictví, až konečně změním účes, až se naučím meditovat. Jenže pak jsem si všimla, že život už dávno začal i bez toho. A že je chaotický a někdy i dost stresující, ale taky skvělý a zábavný, i když jsem se nezlepšila vůbec v ničem z výše uvedeného seznamu. Takže tahle kniha je plná historek o tom, co se mi nepovedlo. O tom, co všechno jsem nestihla, pokazila nebo to nedopadlo zrovna podle mých představ. Ale taky o tom, že právě takovýhle život je doopravdy můj a že přesně takhle mě to baví. Zkrátka že je dobrý tak akorát.... celý text

Peti081
25.05.2019 4 z 5

Vtipné,pohodivé čtení

Andrushka
18.02.2019 5 z 5

Super povzbuzující.

zaranda
28.01.2019 5 z 5

Třetí kniha v pořadí od B. Šťastné je z mého pohledu nejpovedenější. Mou nejoblíbenější kapitolou je ta o hledání vnitřní bohyně, u té jsem se smála i nahlas:)

lidunka1
23.01.2019 4 z 5

Bára píše velmi upřímně a otevřeně a to se mi líbí.

ardil.la
18.12.2018 5 z 5

Příjemné odpočinkové čtení, které pohladí na duši.

JointlieKat94
02.05.2018 5 z 5

Tak to bylo naprosto perfektní! Bára mi brala slova z úst.. jako bych to psala já sama, jen tedy neumím být tak vtipná a skvěle popsat všechny situace..

KSarlota
26.02.2018 5 z 5

Chvílemi jsem se docela dobře zasmála, kniha je zábavná, čtivá

honey321
15.02.2018 3 z 5

Velice milá kniha. Trošku hůře se mi začítalo, ale na cestu do práce i díky kratším příběhům ideální :)

baterka.gs
07.02.2018 5 z 5

Pozitivní kniha o ničem a přesto tak milá a čtivá. Díky za prosvětlení tmavých zimních dní.

lentilka_007
11.01.2018 4 z 5

Chvílemi mi přišlo, že se některé historky opakují, nevím, zda z předchozích dílů, nebo z blogu. Ale jinak se kniha čte hezky, za mě ideální na čtení v MHD. A popis toho, co slyší muži a co ženy, když mluví ten druhý mě opravdu pobavil. Autorka popisuje drobné radosti všedních dní a pro mě byla i tato knížka drobnou radostí.

LpAngel
22.12.2017 5 z 5

S touhle ženou bych chtěla jít na kafe. Její knížku jsem pro jistotu zhltla hned dvakrát a nemůžu se jí nabažit.

Anna 13
19.12.2017 5 z 5

Příjemné, odpočinkové, oddechové... Vtipné, trefné, pravdivé...

Moc se mi knížka líbila. Líbil se mi autorčin styl, bavil mě její pohled na život a leckdy jsem se nad některými hláškami a postřehy rozesmála.
Doufám, že i v dalších knihách bude mít co říct a že mě i další četba jejích optimistických fejetonů osloví, potěší a vykouzlí blažený pocit na tváři.

Doporučila bych ji každé ženě, která potřebuje povzbudit, vydechnout a rozesmát. Bára Šťastná tohle všechno umí na výbornou...

Pistácie
22.11.2017 5 z 5

Bára pořád dokazuje, že má co říct, i po dvou knihách, je i tahle skvělá. Já se bavila, i poučila. Líbí se mi, že v 99,9 % se vidím, jako bych to byla já. I když se mě netýkají témata a zážitky spojené s mateřstvím, výchovou a podobně, i tahle část mě vždy baví, a ráda si to přečtu. Jediné, co mě trošku vadilo, je, jak se neustále všude opakuje slovo prostě. Nejdřív mi neotravovalo, ale postupně se začne objevovat víc a víc, a tak nějak jsem se na něj nechtěně soustředila. Jinak nemám co vytknou. Skvělé, jako vždy.

jakafe
18.10.2017 4 z 5

Stejně jako u Šťastné knihy jde o příjemnou oddechovou knihu, jen mi přišlo, že autorka v této o něco víc filozofuje a sem tam se maličko opakuje. Nicméně stále platí, že častokrát opravdu tne do živého. Opět jsem se "našla" ve spoustě situací a opět mě to potěšilo. Ale nejsem si jistá, že např. ženy prohlašující se za bohyně a mrhající za tento blud peníze budou z nastaveného zrcadla nadšené :-)).

REBELKAAAAAA
03.10.2017 5 z 5

Kniha se mi opět moc líbila, jako ostatně všechny knihy od paní Šťastné. Odlehčené čtení, čiší z toho nadhled nad jisté situace, nad život. Cítím z toho už takové to zajeté životní tempo ve kterém má člověk jasno a ví co ho činí šťastným. Jsou tam zmíněné leckdy komické situace ze života. Mě se kniha líbila a jen tak dál, pohodové čtení a čte se to úplně samo.

martina.bella
02.10.2017 5 z 5

Víc takových knížek! Obdivuju lehkost a vtip, s jakým tato autorka píše. Je to nejen zábavné, ale i se něco nového dozvíte. Třeba popis pocitů, pro které v češtině neexistují slova, ale v jiných jazycích ano. Například japonské "Age-otori" je pocit, když jdete od kadeřníka a v novém sestřihu si připadáte ošklivější než předtím.

kytarka
30.09.2017 3 z 5

První kniha od téhle spisovatelky. Pěkně napsáno, asi se v knize uvidí nejen jedna žena. Troufám si říci, že možná i několika ženám dodá více sebedůvěry. Vícekrát bych si, ale knihu nepřečetla.

bookcase
24.09.2017 5 z 5

Skvělé, ze života. Zase jsem se v tom našla, to snad není možné.

magnolia
16.09.2017 3 z 5

Četla se mi dobře, před usnutím a v těchto pošmourných dnech. Autorka je mi sympatická, s jejími pocity a pohledy na různé věci v životě, se většinou pěkně souznělo. Některá témata mi připadala známá už z první její knihy. Také bych ubrala na délce jednotlivých fejetonů (obešla bych se bez těch různých vědeckých zjištění, i když na ně text navazuje). Některé myšlenky byly moc pěkně napsané, dobré tak akorát (pro mě).

josephinn99
02.09.2017 3 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, ještě před vydáním jsem ji měla objednanou:) a čekala až přijde. Bohužel mne ale nenadchla:(. Obě předchozí knihy jsem přečetla velmi rychle. Tuhle ne. Myslím, že nejslabší z těch tří. .

humor pro ženy ze života mateřství

Barbora Šťastná
česká, 1973