Do země mandarínů

Další dobrodružství Old Shatterhanda, v tomto románě zvaného pouze Charley, který se se svým sluhou Sedžidem Omarem a anglickými přáteli, sirem Johnem Raffleyem a jeho bratrancem, vydávají do Číny, kde se má sir John oženit. Cestou se seznamují s americkým misionářem Wallerem a jeho dcerou a dvěma číňany, otcem a synem, kteří se domů vracejí po dlouhé době prožité v Evropě. Jejich plavba a pobyt v Číně se však komplikuje díky synovci pana Wallera.......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31920/do-zeme-mandarinu-31920.jpg 3.322

Und Friede auf Erden! (1901)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Gabi

vlastimil577

Ještě se mě nestalo abych knihu nedočetl ale tady jsem měl namále - nebavila mě. Ty dvě hvězdy jsou pro Maye toho mám pořád rád ! !

Kakho-Oto
01.11.2017

Začátek a konec románu nebyl rozhodně špatný, téměř celé se to dobře četlo, proto řadím román do mírně kladných čísel (60 procent). Nicméně v kontextu celé tvorby Karla Maye nepatří toto dílo rozhodně do té lepší poloviny, ale zcela jasně do druhé. Jsou však i horší mayovky - řada povídek a z románů např. tzv. čtvrtý díl Vinnetoua (česky též Vinnetouovi dědicové, Vinnetouova závěť), kde filozofický a kvazidobrodružný děj působí velmi směšně. Z orientálního prostředí je obdobný příběh snesitelnější. Z pozdního tvůrčího období je však rozhodně lepší román V Mekce. Originální název románu Do země mandarínů: Et in terra pax! (česky A mír na zemi!)

mulderka
13.08.2017

Pozdní dílo z autorovy spasitelsko-filozofické éry. A je to na něm vidět. May bohužel až trapně vykradl sám sebe i co se týče postav. A dobrodružství? To se skoro vytratilo. V kontextu celého rozsáhlého díla KM je Do země mandarínů hluboko ve spodní půlce "žebříčku". Je mi líto.

Aenag
17.11.2012

Méně známý román od slavného spisovatele. Je zde vypsáno několik zajímavých filozofickopsychologických otázek. Kniha vhodná k zamyšlení i pobavení.

Karl May

Karl May