Do pekla a späť

Do pekla a späť https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503369/bmid_do-pekla-a-spat-xm2-503369.jpg 5 21 5

ANDREAS NIKOLAUS LAUDA (22. február 1949 – 20. máj 2019) bol rakúsky pilot Formuly 1 a majster sveta z rokov 1975, 1977 a 1984.V roku 1985 Formulu 1 opustil a vydal sa za svojím snom v oblakoch. Založil vlastnú spoločnosť Lauda Air a čelil ďalším výzvam, teraz už v letectve. Volanie Formuly 1 však neustalo. V roku 1993 sa vrátil a ako poradca Ferrari odporučil angažovať Michaela Schumachera; potom krátko viedol tím Jaguar od počiatku predurčený na neúspech. Jeho korunný úspech však ešte len mal prísť, keď sa v roku 2012 pripojil k tímu Mercedes ako výkonný predseda predstavenstva. Do roku 2022 si Mercedes užíval celý rad bezprecedentných úspechov, keď získal sedem jazdeckých a osem konštruktérskych titulov. Jeho chránenec a priateľ Lewis Hamilton ich získal šesť, Nico Rosberg jeden.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Sport
Vydáno: , Timy Partners

To Hell and Back , 2020

Adasin
05.10.2023 5 z 5

Opravdu skvělá kniha - jak autobiografická část, kterou psal Niki, tak dodatky Kevina Easona dodávající potřebný kontext (Nikiho část končí rokem 1986). Nikiho styl psaní je svižný, jeho část se čte hodně rychle. Niki vypráví poutavě, dokonce ani u technických pasáží týkající se formulí jsem se nenudila, i když jsem jim jako naprostý laik moc nerozuměla, neměla jsem chuť je přeskočit. Nejzajímavější je (nepřekvapivě) část o Nürburgringu. Zbytek knihy je také zpracován skvěle a skutečnost, že v knize lze porovnat pohled ostatních a pohled Nikiho na sebe samého beru jako bonus. V klidu bych doporučila každému, kdo se chce o Nikim něco dozvědět. 10/10

Auto999
05.02.2023 5 z 5

Krásná a dobře čtivá kniha, která nikterak neopakuje jeho předchozí knihu Mé roky s Ferrari. Spíše na ní navazuje. Jde o překlad Nikiho druhé knihy z roku 1985, která je doplněna o jeho pozdější roky života Kevinem Easonem.

Eisy
22.01.2023 4 z 5

Úžasné čtení pro F1 fanatiky ️

lubik734
12.01.2023 5 z 5

Skvělá biografue.

iceVS
30.12.2022 5 z 5

Můj zamilovaný film se jmenuje Rivalové... A kdo je Niki Lauda, to vím tak od svých šesti let. Takže vlastně povinná četba. Skvělá, podotýkám.