Rovnice lásky

Rovnice lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507404/bmid_rovnice-lasky-EGl-507404.jpeg 4 241 241

Jess Davisová je svobodná matka svérázné dcerky, která se vyzná v datech a statistikách, ale žádná čísla ji nepřesvědčí, aby uvěřila, že existuje opravdová láska. Všichni muži (kromě dědečka) ji zklamali. Otec o ni nestál a její bývalý se rozhodl, že není připraven být tátou ještě dřív, než se jejich dcera narodila. Zastávat roli táty i mámy je těžké… a osamělé. Pak se ale Jess doslechne o GeneticAlly, společnosti, která se specializuje na vyhledávání ideálních partnerů na základě DNA. Má to být revoluce, která podle předpovědí navždy změní seznamování. Najít spřízněnou duši pomocí DNA? Spolehlivost čísel – to je něco, čemu Jess rozumí. Alespoň to si myslela, dokud její test neukázal neslýchaně vysokou kompatibilitu se zakladatelem společnosti GeneticAlly, doktorem Riverem Peñou. Tohle jí nejde na rozum, protože doktora Rivera Peňu už zná. TEN nesympatický nafoukaný tvrdohlavec bezpochyby její spřízněnou duší být nemůže. Ale GeneticAlly má návrh – poznejte ho a my vám zaplatíme. To je nabídka, která se nedá odmítnout. A tak se s Riverem vláčí z jedné akce na druhou, kde předstírají dokonalý pár. Je to v zájmu firmy, jejíž hodnota by tak mohla vystřelit do nebeských výšin. A River už není nesympatický, zato je pořádně sexy, a z vědeckého pokusu se začne stávat nadějný vztah. Dokud ovšem nepřijde další rána, která může všechno, včetně Riverovy firmy, zničit…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Jota

The Soulmate Equation , 2021

kveta2613
03.04.2023 5 z 5

Krásná oddechovka, méně erotiky ale plno jiskření :)
Netradiční námět

jitka_dankova
03.04.2023 2 z 5

Plochý a odtažitý příběh dvou dospělých lidí, do jehož čtení se člověk musí spíš nutit. Zápletka je zajímavá, ne že ne, pro mne i nová a osvěžující, ale to zpracování knihu dost potopilo. Za mne největší vinu nese psaní v třetí osobě - tj. er forma. Celou dobu jsem děj jen sledovala z dálky a naprosto nezúčastněně. Nebyla jsem vtažena do děje a čertila se na autorku, proč to napsala takto nevzrušeně a strnule. Nedokázala jsem se do postav vžít, pochopit je, vcítit se. Ne, romantické příběhy a er forma obvykle nejdou dobře dohromady a jen málokdo je takto umí dobře napsat.
Chápu, že někomu ten děj a chabá romantická linka budou stačit, já už mám ale bohužel laťku obdobných knih nastavenou poměrně vysoko.

1259
23.03.2023 3 z 5

Já tak nějak nevím. Jako bavilo mě to, ale tomu příběhu chybí nějaká důležitá jiskra, která by příběhu dodala pořádný šmrnc.

mikika
20.03.2023 5 z 5

tenhle příběh mi mimořádně sednul. sympatické hlavní postavy, a po návratu z kina vidím Riveru Peňu podezřele podobného jednomu filmovému herci, což je taky příjemné... :-)

Jita160
17.03.2023 3 z 5

Já tentokrát tak nadšená nejsem.
Autorky knihy mám ráda a styl psaní zbožňuji ,ale tohle mě přišlo vlažné bez Jiskry ,napětí a vzrušení.
Je to určitě příjemná romantika o dvou inteligentních mozcích ,ale mě nesedla. Pro mě se tam nic nedělo...
Strašně zdlouhavý a nezáživný rozjezd chvílemi jsem se nutila to čtení. Tentokrát musím říct,že vedlejší postavy mě přirostlý k srdci víc,Fizzy byla famózní a takové prarodiče by si přál asi každý z nás.
Tak snad příště :,-)

bezzink
15.03.2023 4 z 5

Citlivy, mily, prijemny pribeh. Nezaznamenala jsem zadna hlucha mista, proste to tak hezky plynulo. Cetla jsem to s usmevem na rtech. Nepohrdla bych s trosku detailnejsim popisem sexu. Ale to neni nic bez ceho bych se neobesla. Pochopila jsem, ze jdou ted autorky jinou cestou. Takze zaverem doporucuji.

astra3
03.03.2023 4 z 5

Docela milý příběh, ale nic ohromujícího.

knihomolkaL
27.02.2023 3 z 5

Vcelku pěkný romantický příběh, ale srážím body za "obšlehnuté" téma, které použil již John Marrs ve svých Spřízněných duších a podotýkám, že nesrovnatelně lépe. Líbila se mi soudržnost Jessicy s babičkou, dědou, dcerkou a kamarádkou, naopak se mi nelíbilo, jak se zachoval ke konci River, typické slabošské chování, já bych to jen tak neodpustila. A nějak se mi u spisovatelek ztratila ta jiskra ze sérií Božský a Vášnivý při popisu sexuálních scén.

MilackovaN
25.02.2023 5 z 5

Krásná knížka. Po dlouhé době jsem si nebyla jistá, jaká zápletka mě čeká a byla jsem mile překvapená. Jess to neměla v životě úplně jednoduché a obdivovala jsem, jak se stavěla ke vztahu k matce. Prarodiče jsem si úplně zamilovala. Jenom by mě sakra zajímalo, jaká byla nakonec ta jejich shoda :-D.

Nermal
19.02.2023 5 z 5

Po několika předešlých knihách, které se nepovedly zdaleka tolik, jako série Božský, jsem už už chtěl nad autorkami zlomit hůl, ale naštěstí přišla v pravý čas tato kniha.
Nesmíte se nechat odradit drhnoucím rozjezdem zaviněným prostředím a tématem, do nichž autorky svůj román umístily. (Takže si to žádalo na úvod trochu osvětlení.)
Pak ovšem zjistíte, že přichází perla; alespoň pro ty z vás, kteří máte rádi postupně klíčící romantický vztah.
Sympatické postavy - jak kamarádka Fizzy, tak dcerka Juno, nebo i její děda, máte pocit, že sedíte s nimi rovnou uprostřed příběhu.
A River? No, ten musí vás i Jess přesvědčit, že on je ten pravý, ne jen výsledek nějakého vědeckého dotazníku. Což se mu ale, počítám, snadno podaří.

Kukicka
09.02.2023 4 z 5

Od serie Bozsky staly jeji knihy za starou backoru a uz jsem ji i pomalu vyskrtavala ze svych oblibenych autorek, ale tahle kniha je povedena a precetla jsem si ji s chuti.

V.Marie
29.01.2023 5 z 5

Příjemné překvapení od těchto autorek.

Knihomolka97
26.01.2023 4 z 5

Je to něco jiného, než jsem od autorek zvyklá, chvíli trvá, než se příběh (čtěte romantika) rozjede naplno.
Ze začátku je docela podrobně vysvětlováno, jak vlastně takové hledání ideálních partnerů pomocí DNA funguje. Tento originální nápad mě zaujal už z anotace.
River pro mě není typ hrdiny, který by okouzlil na první pohled. Hledala jsem si k němu cestu postupně a nakonec si ho zamilovala.
Jess byla sympatická od začátku a hned jsem si oblíbila její dcerku Juno, která byla největší zlatíčko, také nejlepší kamarádku Fizzy i babi s dědou.
Je to moc milé, takové něžné čtení s pomalou romantikou, kde sbližování hrdinů chytne za srdce. Mezi hrdiny to i perfektně jiskří a člověk jim vše věří.
Plný počet nedávám z důvodu toho zdlouhavého začátku, ale knihu stoprocentně doporučuju!

Andrejka91
23.01.2023 4 z 5

Musím se přiznat, že presto že knihy od Christiny Laurenové miluju, tato mi úplně tak nesedla. Je to zvoleným tématem který mi tak úplně nesedí. Nemám totiž ráda vše co je s matematikou spojené a tady se celá kniha točila kolem čísel a to mi kazilo radost ze čtení a první polovinu knihy jsem se musela do čtení nutit.
Druhá polovina mě už ale bavila a ve výsledku byla kniha skvělá, jak sme u autorky zvyklí.
Je to něco nového, co tu ještě nebylo a smekám, že tohle může někdo vymyslet.
Postavy byly sympatické, malou Juno jsem si oblíbila úplně nejvíc.
Krásný konec a určitě stojí za přečtení.

princesse
16.01.2023 5 z 5

To co jsem čekala, toho se mi i dostalo. Příjemná oddechovka. Autorky nezklamaly. Odpočinek s většinou sympatických postav jsem si užila. Pokud hledáte nenáročnou a příjemnou četbu, tak se Rovnice lásky hodí.

Ralemo
15.01.2023 5 z 5

Tato autorka je sázka na jistotu, neskutečný a nevšední příběh o genetickém géniovi a analytičce, kteří k sobě najdou cestu pomocí nové seznamovací metody. Knížka mě moc bavila, úžasná přitažlivost mezi hlavními hrdiny, zajímavá zápletka v podobě lží. Každopádně knížka dopadla jak měla, zamilovala jsem si malou Juno. Určitě doporučuji přečíst. Vtipně napsáno, ráda se ke knížce někdy opět vrátím.

Ráčkajda
14.01.2023 5 z 5

Tak to byl opravdu pěkný příběh, člověk se krásně zasnil, postavy nadmíru sympatické, zhltnuto raz dva.... prostě nádhera.

happy19
12.01.2023 5 z 5

Povedený kousek;-)
Něžná,vtipná romantika!
Příklad,že nedat na první dojem je ta nejlepší cesta:-)
River byl božan:-*
Jessica skvělá máma!
Budu se těšit na další kousky od autorek:-)

„Jediná věc, která stojí mezi Vámi a Vaším snem, je vůle zkusit to a víra, že je to možné.“

Hatshepsut
01.01.2023 4 z 5

Sympatická oddechovka se zajímavým námětem, seznamka založená na výsledcích testů DNA. Hm.:-) Povedený příběh od již známých autorek romantických příběhů.

narisa
31.12.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Opravdu krásný romantický příběh, který mě velice zaujal. Jess byla sympatická a její dcerka Juno také. Myslela jsem si, že Jess bude taková vážná vědkyně, ale to jsem se sekla. Kamarádka Fizzy byla dost bláznivá a její výroky mě někdy dostávaly do kolen. To River byl naopak zdrženlivější, přemýšlivý a sexy vědec s laskavým srdcem. Prostě úžasný chlap.
Myslím, že se Jess s Riverem vážně skvěle doplňovali, i když to tak zpočátku nevypadalo. Moc se mi líbilo jejich sbližování.
Jednoduše skvělé čtení, které všem doporučuji.