DMZ 6: Krvavé volby

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

NEW YORK... též známý jako Země nikoho, uprostřed druhé americké občanské války. Nezkušený fotoreportér Matty Roth je na místě a slouží jako osamělý hlas zdejších obyvatel zoufale zápasících o přežití uprostřed nejnebezpečnější válečné zóny celé planety. Přichází Parco Delgado, „hlas lidu“, charismatický pouliční politik odhodlaný porazit vládu USA ve vůbec prvních volbách, které se v DMZ v době války odehrají. Matty Roth se rozhodl přijmout Parcův boj za svůj a vstupuje do jeho týmu, aby přidal sílu svého jména k jeho. Hranice, která odděluje novináře od jeho reportáže, se nebezpečně rozmazává – a možná mizí docela. Scenáristovi Brianu Woodovi a výtvarníkovi Riccardovi Burchiellimu se v DMZ „podařilo redefinovat válečný komiks do podoby čehosi mnohem významnějšího a závažnějšího, než komukoliv předtím“ (BOING BOING). Ukázali nám ochromující dopad občanské války na činnost médií a korporací, přemýšlí o reakcích vojáků i civilistů. Nyní zamířili ještě výš a zabývají se rolí války v probíhajících volbách – a naopak....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176650/krvave-volby-176650.jpg 3.822
Série

DMZ 6.

Žánr
Literatura světová, Komiksy
Vydáno, BB art
Orig. název

Blood in the Game

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha DMZ 6: Krvavé volby

Přidat komentář
trudoš
22.02.2020

V demilitarizovaném pásmu, táhnoucím se napříč Manhattanem, se chystají volby. To se samozřejmě neobejde bez drsných politických intrik, které by Američanům záviděl leckterý římský císař. A milý čtenář má tak zase jednou na co koukat...
Po předchozích umělecko-expresivních povídkách se jedná o návrat k tomu přímočařejšímu. Ačkoli mi přijde, že Brian Wood trošičku přešlapuje na místě a uměle vyvolává samoúčelné konflikty, otázkou je, jak se vývoj tohoto dílu podepíše na dalších událostech. Jinak, opětovně dramatické až do posledního okamžiku, přičemž tomu hodně napomáhá ucelená dějová linka. Jen se tentokrát musíme obejít bez šokujícího odhalení, ale ono těch konspirací přeci jen bylo doposud poměrně hodně, takže změna nezaškodí. Mrzí mě pouze jediné, že zcela zanikla myšlenka objektivního novináře, posuzujícího stejnou měrou obě strany konfliktu, protože pomyslné zlo se přemístilo za jednu konkrétní barikádu. Pořád se však ještě může v budoucnu všechno otočit, DMZ je na to chytrá dost.

jarynek
09.08.2018

Pro mne trochu zklamání. Autoři rezignovali na téměř všechny postavy a děj se točí až příliš kolem Matyho (když kromě Matyho otce, z klobouku vytažené matky a nové postavy volebního lídra všichni ostatní spíše statují), přičemž všichni jednají s Matym jako s tím nejdůležitějším a jediným správným, a i samotný Maty oproti dřívějšku ztratil odstup a nestrannost. Téma voleb, různých zájmů, ovlivňování voleb, atd. je dobře popsáno, ale v předchozích dílech bylo více na čtenáři, jak si téma interpretuje, koho vyhodnotí za toho správného, resp. vše nebylo až tak černobílé. Jedná se o úvod k tématu, které je popsáno v dalších dílech, které však už u nás nevyšly. Pokud tedy budu hodnotit pouze tento díl, tak spíše průměr.


B-artX
02.07.2018

Krvavé volby mají atmosféru úžasnou. Skvělé čtení, které má koule a dost baví. Zápletka voleb se mi velmi líbila, originální a až děsivě realistická. Parco Delgado je charismatický týpek, kterého jsem si zamiloval, takového prezidenta bych bral.

Škoda, že u nás nevyšlo více dílů. DMZ mi velmi přirostlo k srdci svým realismem, prostředím a myšlenkou. Za mě skvělý. Budu muset dočíst bohužel na internetu.
Krvavé volby: 87%, DMZ celkově 90%. Doporučuji.

Kapis
03.12.2013

Mě to tentokrát přišlo slabší. Je tu až příliš neuvěřitelných souher, s naším "nezkušeným novinářem" mluví vysoké velení všech zainteresovaných stran a i "ulice" ho žere, všichni se z něj můžou posrat a to mi kazí poměrně realistický dojem, který se komiksu jinak daří celkem dobře navodit. Jsem zvědav, kdy se po mamě Rothové objeví ještě šest Mattyho sourozenců a dva strejdové starající se o prababičku, jako nejmocnější a nejzásadnější postavy v pozadí. Dále tu je strašně málo poukazování na zištné odsouzeníhodné nemorální pokrytecké lživé konspiračně-manipulativní zlé chování všech těch nahoře, které je jinak samosebou naší denní realitou, v které musíme žít, že;-)? Proto je dobře, že komiks otevřeně na něj poukazující vychází, i když nic nezmění. Úvaha, že je ho v komiksu tohohle typu hodně je jako stěžování si, že v pohádce o Karkulce je hodně vlka;-) No a kresbu Burchielli vyloženě ojebal. Schválně jsem si prolistoval předchozí booky a je to fakt viditelný rozdíl k horšímu. Dokonce Delgada dovezou do zázračné nemocnice, kde po svlíknutí oblečení a napojení na přístroje jeho kůže zbělá jako Majklovi. Málokdy jsem viděl tolik neklamných známek toho, jak autoří honili termíny. A to je škoda, protože DMZ mám jinak moc rád.

Bylo by fajn, kdyby BBArt trochu změnil plány a vydal v roce 2014 aspoň jeden díl. Jinak tedy, co zbývá? Těším se na sedmý díl snad aspoň v roce 2015.

Doporučujeme

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova