Divoké labutě

Divoké labutě https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7869/bmid_divoke-labute-BXc-7869.jpg 5 454 133

Kniha začíná rokem 1909, kdy se do tradičních poměrů mandžuského maloměsta narodila autorčina babička a končí rokem 1978, kdy se autorce podařilo odjet studovat do Anglie.

Literatura světová Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Knižní klub

Wild Swans: Three Daughters of China , 1991

flycat
20.03.2014

Výborná knížka o něčem co je pro nás dost těžko pochopitelné v dnešní době,jen se mi trochu pod názvy pletly ženy muži města:o)

nomades
15.02.2014 5 z 5

Vynikajuce dielo, ohromna autobiografia s hlbokym citovym nabojom, vrelo odporucam citat! Patrik

marataheja
04.02.2014 5 z 5

Nemam co dodat... Knihu doporučuji!

RADOST
21.01.2014 5 z 5

Poutavé vyprávění o Číně ve 20. století. Maoismus. Celá Čína jedním ohromným gulagem, z něhož není úniku. Hrůzné, nepředstavitelné, přesto pravdivé. Tolik námětů k přemýšlení! Jak se to mohlo stát? A neděje se to i jinde? Je skutečně tak jednoduché zotročit si lid a manipulovat s ním? Je až hrůzné, že odpověď zní ANO.

Gizminek
22.04.2013 5 z 5

Tato kniha mi hodně pomohla zorientovat se v dějinách a převratných událostech Číny ve 20. století, místy má člověk pocit, že čte science fiction, protože něco takového se přece ve skutečnosti nemohlo nikdy stát.... nejvíce neskutečné se zdá být, že v Číně nebyla žádná obdoba KGB ani STB, celou tu kontrolu a indoktrinaci koordinoval Mao a asi další čtyři lidé, kteří ho obklopovali a prováděli jí pak samotní obyvatelé Číny (nejvíce mládež) u sebe navzájem - knihu všem doporučuji!

Lydka
27.03.2013 5 z 5

Úžasné, poutavé vyprávění o Číně 20. století. Rozhodně doporučuji přečíst!

TerkaB
13.03.2013 5 z 5

Kniha je až neskutečná,co dokáže fanatismus, chvílemi jsem ji odložila,určitě stojí za přečtení

bbara
21.08.2012

Velice zajímavá kniha, určitě stojí za přečtení.

mariposka
05.06.2012 5 z 5

Neskutečné a neuvěřitelné! Kniha je hodně tlustá, ale čte se výborně a stojí za to!

Karlička11
04.03.2012 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem a přivede nás k zamyšlení,co musí člověk vytrpět,když jsou u moci ti nesprávní lidé.

javirgo
02.03.2012 4 z 5

Není to nijak krásné čtení, ale moc zajímavé a vypovídajjící !

habakkuk
06.12.2011 4 z 5

Neuvěřitelné, jak může jeden člověk zfanatizovat milióny lidí aby plnili jeho nesmyslné úkony.
Kdo si nepřečte neuvěří...

asam
30.11.-0001 4 z 5

Nenechte se odradit tloušťkou románu a rozhodně si to přečtěte!