Dívky, které slyšely plakat moře

Dívky, které slyšely plakat moře https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413666/bmid_divky-ktere-slysely-plakat-more-VjF-413666.jpg 4 142 142

15. dubna 1912 tři ženy v záchranném člunu s hrůzou pozorovaly, jak Titanic klesá ke dnu. Podvodnice Charlotta se rozhodla skrýt minulost a vytěžit z tragédie co nejvíc. Bohatá Američanka Esme vzpomíná na vášnivý románek, který prožila, a má pocit, že to byl jen sen. Anna nikdy nepřestala slyšet srdce drásající výkřiky, které se tu noc ozývaly ze tmy. O dvacet let později je osud opět svede dohromady a stará tajemství vyplavou na povrch…... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

On a Cold Dark Sea , 2018

Bet.hy
18.05.2020 4 z 5

Dívky, které slyšely plakat moře mě nalákaly kvůli Titaniku. Bohužel ho v knize bylo méně, než jsem čekala. Bavila mě rozlišnost postav, i když byly trochu prvoplánově rozděleny na "klaďasku", "nesympatickou fiflenu" atd. Celkově se mi ale propojení osudů postav ve výsledku hodně líbilo a šlo o fajn oddechovku.

Knihomolka97
10.05.2020 4 z 5

Titanic mě odjakživa zajímá. Příběh o třech ženách, které cestovaly na Titanicu a přežily, jejich osudy a životy po tom, mě bavil. Ani se mi nechtělo knihu odložit.
Jen škoda, že tam nebylo víc částí přímo z plavby. Za to strhávám půl hvězdy, takže 4,5*.

Lulu2329
13.04.2020 5 z 5

Krásně napsaná kniha. Dobře se čte.

Noisette73
07.04.2020 2 z 5

Tak zajímavé téma, doba, místo a tak plytké zpracování, málo prostoru pro vývoj většiny postav, jen ta Charlotta...o té tam toho bylo dosti, zrovna pro mě ta nejméně zajímavá, zklamaní to ano, čekala jsem víc děje přímo z Titaniku, škoda, že to tak nebylo, obálce se ovšem nedá nic vytknout.

P3_tis
31.03.2020 4 z 5

Kniha je čtivá,ale něco mi tam chybělo.
Ač člověk nechce, tak si musí představovat filmové zpracování. Slyší volání o pomoc a hrůza ledové vody je nepředstavitelná. Námět mi proto přišel zajímavý. Těšila jsem se na příběh, ale trochu mi tam chyběl nějaký velký důvod, proč se životy hrdinek nakonec znovu “propojí”.

rashmi
15.03.2020 3 z 5

Kniha se mi vcelku líbila, ale přišlo mi, že pokud by byla v knize vykreslena pouze 1 část, byla by kniha ještě lepší.

ANDY28
29.02.2020 4 z 5

Podmanivý příběh napsaný v obrazech tak, že jsem to viděla jako film. Uvědomila jsem si, jak muselo být těm na člunech a těm v tý ledový vodě.

alhl
18.02.2020 5 z 5

Čtivý příběh je utkaný ze životních osudů tří žen, které už navždy propojily a poznamenaly události oné noci ze 14. na 15. dubna 1912. Vrstevnice Esme, Charlotta a Anna reprezentují tři z mnoha národností, jež se sešly na palubě Titanicu. Jejich příběhy jsou vyprávěny každý zvlášť, logicky. Vždyť každá pocházela z jiné společenské třídy, tedy i z jiné cestovní třídy na největším zaoceánském parníku své doby. Nebýt tragédie a náhody ty tři by se s největší pravděpodobností nikdy nepotkaly. To, jak se životy hrdinek vyvíjely dál a v jakém stavu je nacházíme 20 let po potopení, ukazuje, že nejosudovější rozhodnutí činíme tehdy, když si to vůbec neuvědomujeme. Dění v záchranném člunu připomíná, že občas se dostaneme do situací, kdy nejsou rozhodnutí dobrá a špatná, ale jen špatná a ještě horší. Napjatá jsem byla od začátku do konce, zvědavá, jak to se všemi dopadne, vědoma si toho, že ne se všemi dobře. Velká romantika v tom pravda není, ale o to mi příběh přijde realističtější. (Pokud toužíme po velké romantice ve spojení s Titanicem, můžeme si pustit Cameronův oscarový velkofilm a Leo s Kate nám to přání bezezbytku splní.) Otevřený konec? Možná, pro někoho, ale opět o to uvěřitelnější vzhledem k inspiraci skutečnými událostmi, byť postavy jsou fiktivní. Patřím k těm, které Titanic a vše okolo něj nepřestává fascinovat, takže za mě za tuto knihu palec nahoru!
P.S. A moc díky autorce za závěrečnou poznámku, ve které jsem objevila odkazy na cenné zdroje informací, o skutečných lidech, kteří se jako pasažéři či posádka plavili na lodi snů a kteří se nedobrovolně stali smutnou součástí historie.

Ivana11
10.02.2020 3 z 5

Trochu zklamání, od knihy jsem čekala víc, zdálo se mi to poněkud plytké.

radus
21.01.2020 4 z 5

Myslela jsem, že se budu nudit a číst nějaké dlouhé popisy a fakta o zaoceánském parníku, ale knížka mě mile překvapila. Příběh tří dívek byl zajímavý, dozvěděli jsme se o jejich osudech poté, kdy přežily katastrofu a jak to ovlivnilo jejich budoucí život. Scéna, kdy se zachránění neustále motají na člunu a nevědí, co si počít s vesly a snobské paničky, které myslí jen na sebe, mě docela dostala.

ritz
13.12.2019 4 z 5

Čtivě napsaná knížka, zajímavé téma.

veronika0382
22.11.2019 5 z 5

Fascinující životní příběhy tří žen, které pluly na TITANIKU a přežily. Kniha začíná prologem, kde posádka lodi Carpathie pomáhá zachráněným ze člunů na palubu, identifikuje je, a pak se ženy postupně vrací v myšlenkách znovu k té tragédii. Podrobně popisuje co se dělo před nárazem na ledovec, během toho, ale také o mnoho let později... Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Šánka
21.10.2019 3 z 5

Trošku zklamání, čekala jsem určitě více. Tohle bylo takové studené, ploché a hodně nenáročné čtení, které navzdory tématu ve mně nevyvolalo vůbec žádné emoce.
Začátek se zdál slibný, ztroskotání Titanicu a při něm náhodné setkání tří naprosto odlišných dívek, jejichž osudy se lehce propojí. Záměrně píšu lehce, protože to dějové propojení mezi nimi mi tam chybělo, vlastně jsou to tři příběhy odvyprávěné téměř nezávisle na sobě a velmi mi tam chyběla nějaká gradace děje, napětí o romantice nemůže být ani řeč.
Dle mého oddechovka, jakých jsou mraky, ale zkuste ji, třeba vás příběh chytne.

iška
27.09.2019 3 z 5

Opravdu nenáročné čtení. Od tématu jsem čekala poněkud více. Rozhodně radím nevynechat doslov.

zuzana2599
19.09.2019 4 z 5

Tři dívky, které přežily potopení Titaniku, tři lidské osudy. Autorka čtenáři nabízí příběh dívek před osudným nastoupením na loď, pak se část odehrává při plavbě, dále po ztroskotání a ke konci knihy se hrdinové opět setkávají v záchranném člunu roku 1912...
Kniha se dobře četla, jedná se o nenáročné i zajímavé čtení, které se mi líbilo.

petaSk
08.09.2019 3 z 5

Jednalo se spíše o tři povídky, každá s jinou ženskou hrdinkou, které se odehrávaly na Titaniku a dle mého byly propojené až příliš uměle. Děj hodně uháněl dopředu, nejdříve seznámení, pak nástup na Titanic, nakonec osudy po pár desítkách let. Autorka na konci dodává, že osudy pasažérů po letech pro ni bylo hlavním tématem, ačkoliv postavy v její knize byly fiktivní.
Příjemné nenáročné čtení se zajímavým tématem Titaniku.

Kočička911
31.08.2019 4 z 5

Odpočinková, nenásilná kniha.
Příběhy všech 3 dívek - žen, jsou krásně napsané do detailů.
I "kapitoly" z Titanicu jsou záživné, ale..
...od příběhu jako takového jsem čekala víc. Bohužel

Book_Lover_
29.08.2019 4 z 5

Odpočinková knížka, která vypráví příběhy tří žen, které přežily potopení Titanicu. Tato smutná tragédie velmi zasáhla do jejich života a i po dvaceti letech je velice těžké na vše vzpomínat.
Líbily se mi propracované charaktery a životní osudy postav, které mi byly blízké. Autorka nepíše nijak složitě, takže knížka rychle utíkala. Přesto jsem od ní očekávala více napětí a celkově více pocitů. Jako oddechovku rozhodně doporučuji.

AniariShattered
24.08.2019 4 z 5

Charlotte Digbiová, Esme Harperová a Anna Halverssonová jsou tři velmi odlišné mladé ženy, pocházející každá z jiného kouta světa. Naše hrdinky nám jedna po druhé vypráví své osudy, které se střetávají v záchranném člunu číslo 21. Píše se 14.dubna 1912, jedna z největších lodních tragédií v dějinách moře plavby se právě odehrává pod poklidnou noční oblohou a před zraky několika málo zachráněných na člunech. Od této osudové noci se ve čtyřech hlavních částech - předtím, potom, záchranný člun, následky - dozvídáme jak se tyto ženy ocitly na palubě Titanicu i jak se musely vypořádat s životem plným vzpomínek a traumat z oné mrazivé noci. Po dvaceti letech se vracíme do minulosti, setkáváme se lidmi, kteří dokázali díky neuvěřitelnému štěstí přežít a vybojovat si své místo na záchranném člunu. Kniha má velmi dobře propracovaný příběh, ze začátku bylo sice trochu těžké orientovat se v ději, brzy jsem se však už nemohla odtrhnout a potřebovala jsem číst nutně dál. Děj ubíhá rychle, nic se zbytečně nenatahuje do krkolomných odstavců, autorka má talent psát rozlišné charaktery, které nikterak nesplývají dohromady. Za mě knihu doporučuji, je napínavá a čtivá od začátku až do konce, ocitnete se v jiné době, která vám rozhodně nedovolí přestat myslet na tuto nádhernou a majestátní loď, kterou Titanic navždy zůstane.

essidaven
23.08.2019 5 z 5

Ještě nikdy jsem nečetla knihu o Titaniku a tahle mě moc bavila. Všechny tři příběhy žen, které svedla dohromady zkáza lodi snů byly skvěle napsané. Příběh sice nebyl ničím nový, ani příliš napínavý, ale zatraceně mě bavilo to číst! Autorka má velmi čtivý styl a knihu jsem slupla jako malinu. Umí vyjádřit charaktery i emoce a atmosféru aniž by zabíhala do vleklých popisů. Styl psaní mi hodně připomínal moji oblíbenou Hanu Marii Körnerovou, jejíž knihy se čtou také jako po másle a nelze se od nich odtrhnout. Doufám, že v češtině vyjdou další autorčiny počiny.

Titanic (loď) osudy žen námořní katastrofy prolínání minulosti a současnosti rok 1912

2019  74%Dívky, které slyšely plakat moře
2021  81%Rudá špionka