Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407342/mid_divka-ve-vlaku-I9r-407342.jpg 4 9404 9404

Kniha roku 2015. Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

MišusWinner
16.04.2021 4 z 5

Čekala jsem od toho asi více. Ale jinak se mi kniha líbila, závěr jsem vůbec nečekala a dost mě to překvapilo jak se to vše odehrálo. Film se mi vůbec nelíbil, dívat se jak je hlavní postava neustále opilá a moc mi na ni ani neseděla podle knihy. Představovala jsem si to jinak.

Sabina335
15.04.2021 5 z 5

V knize mi ze začátku vadilo, že každou kapitolu vypráví někdo jiný (tři ženy) a dělalo mi problém se orientovat. Jakmile jsem si po pár stranách zvykla, tak se kniha četla sama.
Příběh byl napínavý, dramatický, postavy byly navzájem propojeny více, než se na začátku zdálo. Vraha jsem začala tušit v poslední třetině knihy, ale i tak jsem byla napnutá až do konce a nemohla jsem se dočkat celého vysvětlení.
Dlouho jsem odolávala filmovému zpracování, protože jsem nejdřív chtěla přečíst knihu, ale už brzy se na něj podívám. Snad bude alespoň stejně dobrý jako tato kniha.

Pajulinka69
13.04.2021 3 z 5

Kniha se mi celkem líbila, je psána z pohledu tří vypravěček. První polovina knihy pozvolnější, bez akce. Konec to vynahradil.

sarah02
09.04.2021 4 z 5

Kniha byla ve výsledku pěkná. Moc jsem se na ni těšila. Příběh velice napínavý až do poslední věty. Líbilo se mi, že v knize je více vypravěček. Co bych tedy vytkla jsou datumy, ty jsem si opravdu nedokázala pamatovat, a tak jsem se častokrát v knize vracela, abych si děj správně časově zařadila.

Kami.Hacken
07.04.2021 5 z 5

Moc povedený příběh. Hlavní hrdinka pro mě byla neřízená alkoholová střela a nejen po rozuzlení všeho jsem s ní neskutečně cítila - bolest, zrada... Doporučuji přečíst

Naďa2411
06.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Hlavní hrdinka Rachel je velmi citlivá žena, znatelně jí ovlivnila nevěra bývalého muže a zjištění, že nemůže mít děti. Situaci řeší alkoholem, díky němu ztratila zaměstnání, kamarádky. Dva roky jezdí vlakem do fiktivního „zaměstnání“ a sleduje, co se děje v domech při trati. Kapitoly se střídají s vyprávěním tří žen – Rachel, Meghan a Annou. Kniha je napínavá dokonce, viděla jsem i filmové zpracování. Všechny ženy nám vypráví svůj příběh, ovlivněný mládím a nacházení vnitřního klidu. Začíná se vyšetřovat zmizení Meghan a objevují se souvislosti se všemi postavami, jejich milenci a muži. Rachel nikdo nevěří, protože si idealizuje svůj svět, díky alkoholu neví, co se skutečně stalo, co je pouhá její fantazie.

Denisa121
02.04.2021 5 z 5

Dlouho mi trvalo, než jsem po této knize sáhla, ale nakonec jsem dala na výborné recenze a rozhodně nelituji. Kniha od začátku psaná velmi poutavě, čtivá, napětí se stupňovalo až do samého konce. Za mne výborná kniha, doporučuji!

engelbert
02.04.2021 4 z 5

Tato kniha má pro mně jednu vadu. Špatně si pamatuji data a tak mi nezbylo, než si dělat poznámky, která ze tří vypravěček kdy vypráví, než jsem našel sytém. Pak už toho nebylo třeba. Dále už následovala jen samá pozitiva. Myslel jsem, že mě čeká napínavý krvák a dočkal jsem se velmi dobře dávkovaného vyprávění, tak akorát abych byl na vážkách co se vlastně stalo? A pak jak to dopadne? Vypravěčka je v takovém stavu, že ztrácí kontakt s realitou a velmi pozvolna vyplouvá na povrch, že nějaký problém v hlavě mají všichni.

cucik14
24.03.2021 3 z 5

Opět jsem po delší době dala šanci dílu s "medailí" a opět průměrná kniha...
Navíc jsem se občas ztrácela, autorka skáče nejen mezi třemi ženami, ale také v čase.

Worbitka89
22.03.2021 5 z 5

Běžně thrillery nectu, ale tato kniha me chytla tzv. všemi deseti. Skvělý styl vyprávění. Střídavě jsem fandila jedné, druhé či třetí hrdince, s každou mě něco pojilo.... U Rachel jsem si i tu sklenku dala.... nic prostě není takové, jak se (z vlaku) zdá. Konec s Annou se mi líbil nejvíc! Asi zkouknu i film.

Han-nah
21.03.2021 4 z 5

Vloni jsem viděla film, tak jsem si raději s knihou dala odstup, ale kniha je přece jen lepší.Má sice takový pomalejší rozjezd, aby se čtenář zorientoval v dějové zápletce života tří úplně odlišných žen. Ani jedna z nich mi však nebyla moc sympatická. Já jako bych se při čtení vznášela nad postavou komplikované Ráchel, která se cítí po rozvodu velmi osamělá, je psychicky labilní a nadměrně holduje alkoholu. A vlastně to její pití umocňuje děj, protože kdo by věřil ulhané labilní alkoholičce, která vytváří jen a jen problémy???

miiiiiinka
18.03.2021 4 z 5

Velmi neobvyklé, napínavé a zajímavé čtení. Jen mi přišlo, jakoby měla autorka na knihu předem daný počet stran a ke konci zjistila, že jí to nevychází. Zkrátka má kniha velmi uspěchaný konec, který mi ke zbytku vůbec neseděl.

Rup
17.03.2021 3 z 5

Musím přiznat, že v záplavě těch severských pitomostí dost vyčnívá, ale že bych šel do kolen, říct nemůžu. Popravdě ve mně četba žádné nesmazatelné dojmy nezanechala. Je zřejmé, že stane-li se mizerná kvalita normou, vše co vybočuje se považuje téměř za zázrak. Pro mě průměr.

petrulkaa
06.03.2021 5 z 5

Uf, tak to byl mazec, od knihy jsem se téměř neodtrhla.
Dívka ve vlaku je kniha, na kterou určitě nezapomenu.
Bavila mě od první stránky a hlavní hrdinku jsem měla ráda a hrozně jí fandila. Nejprve jsem Rachel odsuzovala, protože je alkoholička,ale pak to byl při čtení důvod jí fandit a těšila jsem se, až jí to dojde a pít přestane, pořád jsem si říkala- tak už nepij. Kadopádně kniha mě velice bavila.
Jsem ráda, že jsem film ještě neviděla a teď si ho konečně pustím pro srovnání. I když už teď vím, že se knize určitě nevyrovná.

monica322
26.02.2021

Kniha měla skvělý konec, jinak se příběh podle mě trochu vlekl. Jinak se mi ale líbila a určitě doporučuji zkusit přečíst.

Terez1977
23.02.2021 5 z 5

Mám ráda, když něco nemůžu prokouknout, když mě knížka překvapí. Tady jsem se o to okradla, protože jsem dřív viděla film, ale samozřejmě kniha ještě lepší.

katerina.marko
19.02.2021 4 z 5

Příběh mě rozhodně pohltil, i přesto, že tento žánr u mě není na denním pořádku.

ZdenekP.
17.02.2021

Nevim jak kniha, ale audiokniha je naprosto fantasticka. 3 protagonistky, ktere se stridaji v naprosto skvelem podani, paradne to odsejpa. Megan je fantasticka. Absolutne neporovnatelne s filmem. Ten je moc ponury a tezko se v nem orientovat. Kdybych neznal knihu, film nepochopim.

Fourgirl
14.02.2021 5 z 5

Super kniha, život prostě není jednoduchý. Chvílemi bylo složité číst o problémech druhých, když člověk sám má vlastní starosti. Tahle kniha byla ovšem velmi čtivá, samotný konec člověka překvapí. Fandím Rachel, neni tak zlá, jak si myslí.

pinkstrom
11.02.2021 5 z 5

Ani nevím, proč jsem knihu tak dlouho odkládala, ale rozhodně nelituji. Po dlouhé době jsem cetla něco, co mě naprosto pohltilo, musela jsem cist dal a neustále přemýšlet, jak to vlastně všechno bylo. Příběh je vyborne propracovaný, zápletky jsou skvělé.