Dívka v sedle

Dívka v sedle https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30690/mid_divka-v-sedle-5xz-30690.jpg 5 130 130

Hřebčíny, výběhy pro koně, zelená plocha závodiště, dostihy - to je prostředí, v němž se odehrává příběh mladé dívky Gerlindy. Gerlinda má odmalička ráda koně a chtěla by se stát žokejem. Je však hrdá, ráda se předvádí, a kvůli jedinému hloupému nápadu se octne ve vážném nebezpečí. Jednou ztracená důvěra se však těžko získává zpátky; Gerlindu to stojí hodně námahy a sebezapření, ale nakonec přeci jen vyhrává - stává se z ní sympatický dospělý člověk. Ale to už se koně připravují k závodu, za chvíli třeskne výstřel startovní pistole a Gerlinda pojede svůj první velký dostih...... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Gerlinde der Jockei , 1974

Aileena
27.02.2017 5 z 5

Tak tahle knížka je moje nejvíckrát čtená kniha - kolikrát, to už bych vážně nespočítala, ale jelikož už je přes patnáct let, co jsem ji četla naposledy - klidně si ji dám znovu. Chtělo by se mi říci - povinná četba pro mladé milovnice koní.

evelýny
12.05.2016 5 z 5

Kniha mého dětství. Dávno, dávno již tomu, co jsem ji četla :-).
I dnes po tolika letech vidím, jak jsem si ji přinesla z knihovny a dala se okamžitě do čtení. Příběh mě tak upoutal, že jsem četla i při baterce pod peřinou, navzdory mému přísnému otci a jeho příkazům: ,,Zhasnout a spát!" Četla jsem navzdory pokročilé hodině. A když mi otec sebral baterku, četla jsem za světla pouliční svítilny. Bezstarostné mládí!
Nyní mám šest dioptrií a vlastním několikery brýle. A raduji se, že k vyvolání šťastných vzpomínek ani jedny nepotřebuji.

No uznejte, mohu dát méně než 5 hvězd? :-)))

Zajímavost: Koní jsem se bála, bojím a již na tom nic nezměním. Přesto jsem tenkrát při čtení této knihy snila o tom, jak se stanu žokejem :-))

Jessica007
22.11.2015 5 z 5

Četla jsem ji jako -náctiletá, tehdy se mi moc líbila.

TaLu
11.08.2015 4 z 5

Jeden z dívčích románků z doby, kdy jsem byla dívka :o)

bai.Cerna
31.08.2013 4 z 5

Vzpomínka na mládí :) Pamatuji si, že jsem ji fakt milovala, ale je to už tak strašně dávno :)

KacHii
01.10.2012 5 z 5

V mládí moje oblíbená, četla jsem ji několikrát :)

JaninkaF
13.03.2012 5 z 5

Když mi bylo asi 12 let, našla jsem ji v knihovničce. Přečetla jsem ji jedním dechem. Krásná knížka. Všem doporučuji

Pajinka200
07.02.2012

je to moc hezká knížka četlajsem ji 3x :)

knihovnice
02.02.2011 2 z 5

Četla jsem ji jako náctiletá,Gerlinda mě hrozně rozčilovala tím jak se chovala,než dostala trochu rozum.Jinak hezká knížka.

koně sport jezdectví dívčí romány dívčí hrdinka

Autorovy knížky

Sieglinde Dick