Dívka v přestrojení

Dívka v přestrojení https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432060/bmid_divka-v-prestrojeni-T9y-432060.jpg 4 102 102

Pro první ženu najatou Pinkertonovou detektivní agenturou je těžké se setkat s respektem, avšak nikoliv s nebezpečím. Během bouřlivých let americké občanské války nabízejí ženám ulice Chicaga převážně nebezpečí a zmar – pokud tou ženou není Kate Warnová, první členka Pinkertonovy detektivní kanceláře a zoufalá vdova s mnoha schopnostmi. Kate pracuje na utajených operacích a je schopná proniknout do podsvětí způsoby, o kterých se jejím kolegům ani nesnilo. Během živého děje hrdinka střídá jedno přestrojení za druhým. Vystupuje jako svůdkyně, sestra prezidenta Lincolna nebo prodavačka klenotů, podle toho, v jakém prostředí byl trestný čin spáchán a kdo ho má na svědomí. Příběh je inspirován skutečnou postavou Kate Warnové a její prací pro americkou národní detektivní kancelář. Tento svižný román sleduje cestu první ženské detektivky během nejvýznamnějších časů amerického národa v době krize. Přivádí k životu naprosto nezávislou ženu, jejíž zapomenuté triumfy pomohly zachránit osud země.... celý text

Detektivky, krimi Romány Historické romány
Vydáno: , Kontrast

Girl in Disguise , 2017

nela3812
01.03.2021 3 z 5

Je pravda, že děj mohl být trochu více akční, ale i přesto mě kniha zaujala a vtáhla. Celkově příběh ubíhá plynulým tempem, kapitoly jsou krátké a čtou se rychle.

Námět knížky je určitě zajímavé téma. Ačkoliv je život první ženy v detektivním světě stále záhadou a moc informací nemáme, myslím, že autorka si s tím poradila velmi dobře. První polovina knihy je spíše informativní, jedná se o krátké příběhy ze života detektivky. Naopak druhá polovina odhaluje zápletku a samotný děj dostává rychlejší spád. ????

Knížku bych zařadila jako oddechové čtení. Věřím že i přes negativní recenze, které jsem četla si tato knížka své čtenáře najde. ???? Přečetla jsem rychle a doporučuji.

Magrata15
28.02.2021 3 z 5

Těšila jsem se na detektivku,byla to spíš biografie a taková dost osekaná. Když začal být děj zajímavý, rychle to skončilo.

martina1199
19.02.2021 2 z 5

Příběh o první ženě - detektivovi vyprávějící o skutečné Kate Warne, pracující od poloviny 19.století v Pinkertonově detektivní agentuře, zněl jako báječný námět na dobrodružnou četbu o odvážné, silné a průkopnické ženě. Kate opravdu zaslouží obdiv za to, co dokázala ve své době jako vyšetřovatelka, za občanské války jako špionka, a také jako zakladatelka skupiny ženských detektivů v agentuře, ovšem styl vyprávění mi nesedl. Pořád jsem čekala, kdy už přijde to vzrušení z četby, zadržování dechu při napínavých scénách, ale ničeho takového jsem se nedočkala. Děj plynul, scény a popisy míjely, a mé rozčarování rostlo. Námět byl velmi zajímavý a myslím, že měl opravdu potenciál, ovšem forma a styl mě zklamaly. Byla jsem ráda, když jsem knihu dočetla a vím, že znovu po ní určitě nesáhnu.

pogmanka
16.01.2021 4 z 5

Za mě pěkný oddechový příběh. Díky krátkým kapitolám se četl svižně a dobře. Je pravda, že tam nebylo moc opravdové akce, ale pro mě na pár večerů moc příjemné čtení. Dávám o jednu hvězdičku méně, protože si myslím, že se z toho dalo dostat víc. Pro mě to však rozhodně nebylo zklamáním, naopak hezké čtení.

Hanjimka
16.01.2021 3 z 5

Trochu slabší než jsem čekala, ale i tak odpočinkové čtení.

leni1309
25.12.2020 3 z 5

Inu, na zadek jsem si zrovna nesedla. Název a anotace mě docela navnadily, těšila jsem se na napínavý příběh, ale nějak jsem ho tam nemohla najít. Kniha je rozdělena na krátké kapitoly, v každé se většinou řeší jiný případ. Tím se ale hlavní linka jaksi rozpadne a ještě v polovině knihy jsem si nebyla jistá, kam to vlastně všechno směřuje. Asi tak ve dvou třetinách se začíná něco dít, dokonce je tam jakýsi vztahový zvrat, ale ten podle mě nemá moc logiku ani smysl. A ještě mě místy překvapil překlad. Originál jsem nečetla, ale v knize je pár zvláštních českých vět, které ani v kontextu nedávají moc smysl. S hlavní hrdinkou jsem se bohužel nesžila, připadala mi nemastná, neslaná. Přesto si myslím, že nápad to byl dobrý, historický podtext zajímavý, škoda, že nebyl víc rozpracovaný. Je to jednoduché čtení, když nemáte náladu na náročné detektivky. A taky pokud máte rádi emancipované ženy.

Šebestová3
16.12.2020 3 z 5

Nebyla zlá...ale asi jsem přece jen čekala něco maličko akčnějšího ve stylu Enoly Holmesové. Tohla na mě bylo zbytečně moc rozvláčné a nenapínavé.

jana79
25.11.2020 4 z 5

Hezka kniha, oddychovka, pěkně se četla. Detektivka jak ma být chvíle napětí i hezký konec.

smuma
06.11.2020 2 z 5

Hmm, tak jsem se těšila a nakonec jsem měla problém to dočíst. Ze začátku zajímavá ich forma, mně po chvíli jájování začala lézt na nervy. Autorka postavě přisoudila obrovské sebevědomí, všechno vím, všechno znám, nebýt mě nedokážete nic, čímž mi hrdinku dost zrptivila, protože sama na začátku uvádí, že nemá zkušenosti a po čtrnácti dnech vše zvládá...
Čekala jsem napínavý děj, bylo tam pár slibných situací, ale bohužel se to rozplizlo v neustálem omýlání prázdných frází (jsem nejlepší detektiv, co by si beze mne počali) a pitvání pocitů (stále stejných) - je prostě potřeba naplnit stánky a líčení děje zjevně není autorčinou silnou stránkou. Tím, že se pokusila obsáhnout delší časové období , ději také neprospěla, nepřijde mi svižný, ale pokulhávající a závěr naopak zbrklý, jakoby jí nakladatel říkal: "Už je čaás..." Tak slibné téma, škoda...

iška
03.11.2020 3 z 5

Velmi jednoduchý až strohý styl psaní. Hrdinka měla určitě velmi dobrodružný život, ale mně tu nějak chybělo to napětí.

Jolana.b
13.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Toto jedna z těch knih, které vás pohltí. Měla jsem pocit, jako bych seděla v nějaké zapadlé kavárně s kamarádkou, kterou jsem dlouho neviděla a ona mi vyprávěla svůj příběh. Bylo to dokonale napsané a užila jsem si každou stránku. Jsem ráda, že existovaly ženy jako Kate Warnová, které dláždily cestu nám všem ostatním. Škoda, že se o nich ví tak málo.

Arsi
12.10.2020 4 z 5

Kniha se četla sama. Zajímavý příběh, bavilo mě to.

jonyrico
11.10.2020 4 z 5

Celkově bych příběh hodnotil kladně, spisovatelka Greer Macallister vše napsala plynule, bez zadrhávání, a vůbec se to četlo moc hezky. Jazyk je jednoduchý, ale ne primitivní a jako velké pozitivum beru právě provázanost románové linky s reálnými událostmi. Čtenář se tak nejen baví, ale také se jako bonus něco dozví. Vše nakonec zůstává čtivou fikcí na pozadí skutečných událostí podávanou v mixu různých literárních stylů. Z mého hlediska se jednalo o jeden z nejpozoruhodnějších románů, jaké jsem v poslední době četl.

akinomV
01.10.2020 4 z 5

Skvělé čtení. Reálné osoby, reálné události a k tomu zajímavě vystavěný příběh záhadné ženy, skutečné první agentky Pinkertonovy detektivní agentury. Jsem moc ráda, že autorka na konci vysvětlila, co bylo skutečné a co si musela sama domyslet. Protože Kate jako správná špionka po sobě zanechala velmi málo informací. Četlo se to jedním dechem.

Katania
18.09.2020 4 z 5

Zajímavé psaná kniha. Není to úplně dokonalé, ale zaujme. Líbilo se mi to.

knihomolkaŠárka
08.09.2020 3 z 5

Od příběhu jsem měla velká očekávání a bohužel musím přiznat, že jsem z něj krapet zklamaná. Očekávala jsem od knihy mnohem více, co se oné detektivní části týká. Svým začátkem mě však dokázala autorka upoutat, a i když to není ve stylu knihy Stalking Jack the Ripper, v což jsem doufala, jsem s knihou nakonec spokojená. Bylo zajímavé ponořit se do příběhu založeném na pravdě. Navíc se mi i líbilo, že nás autorka zavedla nejen do roku 1856, ale i do let, kdy se v Americe odehrávala Občanská válka. Neomezila příběh tedy jen na dobu pár měsíců, jak tomu u podobných knih většinou bývá, ale dokázala ho více rozvést...
Sice to nebylo dokonalé, ale tím, že je příběh založen na skutečném životě Kate Warner, v sobě ukrývá neskutečné kouzlo. ❤︎