Dievča v hmle

Dievča v hmle https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456945/bmid_dievca-v-hmle-U9u-456945.jpg 4 147 40

V skorých ranných hodinách je kapitán Dávid Meizner privolaný na miesto činu. Obeť nájdená v chatovej oblasti neďaleko Košíc bola brutálnym spôsobom dobitá, znásilnená a uškrtená. Stopy privedú Dávida a jeho kolegyňu Emu do malej dediny pod Tatrami, kde sa mladá žena narodila. Prečo obeť pred rokmi odišla do hlavného mesta a čo ju prinútilo vrátiť sa na východ Slovenska? Aby vyšetrovatelia zistili identitu páchateľa, musia rozmotať pavučinu tajomstiev ukrytú v minulosti. Pátranie po vrahovi však komplikuje nielen nový nadriadený, ale aj Dávidova povaha. Je to svojrázny detektív, nevrlý a nepríjemný, večný sukničkár, ktorý ľudí nemá príliš v láske. Teda až na jednu výnimku...... celý text

martineden
22.10.2023 4 z 5

Dobré to bylo! Sice ten milostný příběh hlavních hrdinů mě trochu rušil, ale těším se na další knihy autorky.

nikinikiniki
19.10.2023 4 z 5

Čtivé, napínavé, mělo to spád, zajímavé prolínání minulosti se současností. Doporučuji!

slamenka
17.10.2023 4 z 5

Tohle vlastně vůbec nebylo špatné. Kniha psaná s přeskakováním v čase, celkem s dobře vybudovaným napětím. Detektivní zápletka slušná, do konce netušíte jak se to vyvrbí. Arogantní sukničkář, který je jak nečekaně zamilovaný do své kolegyně, je za mě takové macho klišé a ten jediný mi tam vadil, i ty jeho zamilované vsuvky. Naopak zápisky syrové a nečetli se zrovna příjemně. Autorka má dle mě docela potenciál :-)

Sanny_happ
17.10.2023 5 z 5

Pokud hledáte perfektní knihu na podzim, právě jste ji našli! Slovenská autorka mě svojí novinkou zaujala hned, co jsem si přečetla anotaci
Vyšetřování a odhalování pravdy mě bavilo i děsilo zároveň. Líbilo se mi, že příběh je vyprávěný z mužského pohledu-vyšetřovatele. I když byl teda častokrát hodně arogantní a choval se neuctivě k (některým) ženám, přesto to byla příjemná změna vypravěče.
V knize se střídají pohledy z minulosti a přítomnosti. Je nutno podotknout, že kniha zpracovává téma zneužívání dětí a násilí na ženách, proto není vhodná úplně pro každého!
Každopádně mě se moc líbilo, jak je kniha napsána a oceňuji, že kromě vyšetřování se v knize řeší i osobní život vyšetřovatele. Konec byl nečekaný a kniha celkově byla plná zvratů, za což má další plus.

Já si knihu užila a dávám ji nakonec 4,5 .

Wendella
13.10.2023 3 z 5

(SPOILER) Je to taková syrová, tvrdá a drsně naturalistická knížka. Syrová a tvrdá v současnosti, drsně naturalistická v retrospektivách do minulosti. Ani jedna z postav mi nebyla sympatická. Vyšetřovatel byl až příliš stereotypní - tvrďácký děvkař (sexu mohlo být klidně míň), který má ale přece jenom někde uvnitř schovaný i kousek romantické duše (který k němu absolutně neseděl), jeho kolegyně působila nevýrazně a čas od času se z ničeho nic zachovala naprosto iracionálně a nelogicky, což z ní ve finále dělalo poněkud neuvěřitelnou figurku. Všechny ostatní postavy, včetně oběti, byly nějakým způsobem něčím poznamenané nebo vyšinuté. To, čím si oběť v dětství prošla a co si z toho vzala do života, bylo podáno hodně explicitně (ve srovnání třeba s knihou Les v domě). Přes všechny výhrady se mi ale knížka četla dobře a závěr byl překvapivý. Minimálně v tom, jak odhalil netušené (nejen) rodinné vazby mezi některými postavami.

EvikU.
11.10.2023 4 z 5

Na začátku knihy objevují tělo mladé ženy brutálně znásilněné a zavražděné. Stopy DNA ukazují na možné dva pachatele. Vyšetřovatelé David a Ema rozjíždí vyšetřování. V lese kde ji našli je chatová oblast. Dívka v jedné z nich bydlela teprve měsíc.

Musejí vypátrat totožnost a poté vyšťourat něco z minulosti dívky. Styl psaní je velmi čtivý, v knize je střídání jak jednotlivé kapitoly, tak úryvky z deníku zavražděné, který najdou. A ještě se ke konci střídá vyprávění jednotlivých postav.

V příběhu se objevuje hodně i osobní život vyšetřovatelů, což mám v detektivkách ráda. I detektivové jsou jenom lidi a mají nějaký svůj osobní život mimo případ. Akorát teda chování Davida už na mě místy bylo moc. Naštěstí se ke konci trochu srovnal. :)

V knize je popsané těžké téma zneužívání dětí. Části z deníku se mi četli těžce. Celá kniha je propracovaná, napínavá, propletené klubko zmijí. Konec jsem takový nečekala. Nejsem z knihy úplně nadšená, ale líbila se mi. Neměla jsem potřebu ji odkládat a to je hlavní.

annettka1098
08.10.2023 3 z 5

Autorka zakomponovala do knihy velmi nelehké téma sexuálního obtěžování dětí a tyto kapitoly rozhodně nebylo lehké číst. Obzvlášt ze začátku mi z nich bylo neskutečně úzko. O to víc mě mrzelo, že David nebyl vykreslený jako ten lepší, vyspělejší, modernější a chápavější muž.
Nad jednáním Davida mi občas zůstával rozum stát a říkala jsem si, že je neskutečný idiot, a to nejen co se vztahů týče, ale také jeho postupů vyšetřování.
Ema mi zase přišla naprosto zaslepená a ani jeden z nich se nechoval na svůj věk. Bylo pro mě až s podivem, že vůbec došli k nějakému výsledku, protože podle mě dělali jen samé blbosti.
Autorka mě však dokázala v závěru hodně překvapit a bylo patrné, že děj kriminální linky měla přomyšlený. Škoda, že nezvolila sympatičtější postavy a chytřejšího hlavního vyšetřovatele.

Adinlea
05.10.2023 5 z 5

(SPOILER) Pozor spoiler!!!!!!!!!!
Po knizce od slovenske autorky jsem okamzite sahla a tesila jsem se na realie a prostredi, ktere mi bude pripadat zname. A nezklamala jsem se. Mozna by autorka mohla jeste vice vykreslit vzajemne vztahy ve vesnici, ne jen skrz odporne zneuzivani Hany.
Hlavni postavy vysetrovatelu jsou trosku prvoplanove - on macho a devkar a ona zase jako cista lilie, znaji se od skoly a najednou si spolu zacnou to je lehce pritazene za vlasy, ale dobry, kvuli tomu detektivku nectu :)
V jednom momente se dej toci kolem hodinek a ja jsem velmi doufala, ze rozuzleni nebude takove, ktere se v tu chvili vyslovene nabizelo. Doufala jsem v zapeklitejsi zapletku a dikybohu to tak taky dal pokracovalo.
Celkove se knizka cetla dobre, za dej a zapletku davam pet hvezidecek a tesim se na dalsi knizky od autorky.

13werka
03.10.2023 3 z 5

Moje pocity z knihy hodně ovlivňuje fakt, že jeden z hlavních hrdinů - vyšetřovatel David Meizner je z mého pohledu sebestředný arogantní macho, který nesnáší lidi, včetně včetně žen, které v posteli střídá častěji než ponožky. Potřebuju, aby mi vyšetřovatel byl alespoň trochu sympatický - což tedy David Meizner rozhodně nebyl a nevylepšila to ani romantická linka, která se začala rozvíjet mezi ním a kolegyní Emou. Jinak samotný příběh není špatný - má silné a dost drsně podané téma sexuálního zneužívání, postupně odhaluje jednotlivé podezřelé i možné vazby do minulosti, včetně těch nečekaných a odhalení pachatele je poměrně překvapivé. Jen mi prostě vadilo, že jsem se při čtení musela prokousávat sexuálními i opileckými eskapádami i sebestřednými komentáři hlavního hrdiny.

Aleš.R
29.09.2023 4 z 5

V určitých pasážích možná až zbytečně otevřené (nebo jsem spíš já už příliš útlocitný), ale jinak se to nečte vůbec špatně.
Jen poznámka na okraj: heterosexuální policejní drsoň a děvkař nejspíš o pornu v žádné souvislosti neřekne, že je nechutné, a nebude žádnou ženu posuzovat na základě jejího horoskopu.

bezprezdivky
28.09.2023 1 z 5

Vezměte sexuální zneužívání dětí, prostituci, alkoholismus, tunu sexu a vraždu, zamíchejte a dostanete ..... dobrou knihu rozhodně ne, spíš takový dort jako od pejska a kočičky .......

zuzana2599
20.09.2023 5 z 5

Skvěle napsané ! Dívku v mlze jsem přečetla velmi rychle, nemohla jsem jednoduše přestat číst ! Nesmírně čtivé, napínavé i pikantní ! Detektiv David Meizner je nevšední vyšetřovatel, který má slabost pro ženské pohlaví a s jeho hezkou, copatou kolegyní Emou tvoří super dvojku. Prožívala jsem u čtení spoustu emocí, vražda byla brutální a atmosféra nervy drásající. Ocenila jsem i slovenské prostředí, které mám ráda, mladou autorku, a případ zapeklité vraždy, jejíž kořeny sahají až do nešťastného dětství zavražděné Hanky.
Detektivku můžu vřele doporučit, je fakt dobrá !!

jitka7326
11.09.2023 4 z 5

Sebestředný sukničkář vyšetřuje vraždu. Nebylo špatné, mělo to spád, pasáže o zneužívání se četly těžko

Danago
09.09.2023 5 z 5

Podle mě velice dobře napsaná kniha, jedná se o tak trochu jinou krimi. Vyšetřování vraždy je zde nosný příběh, ale kromě toho se zde odkrývá otřesný příběh zneužívání. Autorka dokázala brilantně vykreslit pocity hlavní hrdinky od malého děvčátka, dokázala šokovat nejen určitou brutalitou , ale i neočekávaným zvratem.
V ději se odkrývají nejrůznější vztahy mezi jednotlivými aktéry a to , jak z minulosti, tak ze současnosti.
Možná budete zpočátku trochu zmateni množstvím postav a podezřelých, ale také budete od samého začátku otřeseni až zdrceni z domácího násilí, které je tu popsáno.
Z mého pohledu se jedná o knihu, která rozhodně není pro slabé povahy.
Děj je napínavý a napětí stoupá s každou další stránkou, pachatele jsem neodhadla ani náhodou.

berila
28.08.2023 3 z 5

Nebylo to vůbec špatné, dobře a čtivě napsané. Trochu bych ubrala na vztahových záležitostech a více se věnovala samotnému případu. Mužská část týmu trochu sebestředná, o ženské části se toho moc nedozvíme. Téma ožehavé a drsné. Za přečtení určitě stojí. Autorka připravuje pokračování, nenechám si ho ujít.

Jirikk
25.08.2023 4 z 5

Tak toto mne opravdu bavilo číst. NAPÍnavý čtivý, mozna bych ten příběh o chlup zjednodušil.
Líbilo se mi prostředí kde se příběh odehraval i celkový námět ačkoliv je dost drsný.
Detektiv Meizner mne opravdu bavil a bude mne zajimat co s nm bude i dál..
Těším se na další knihu

ivana7717
28.11.2021 5 z 5

kniha má úplne pohltila, výborný kriminálny príbeh

IvyLouve
06.04.2021 5 z 5

Detektívka vymakaná do detailov, strhujúca i šokujúca, otvárajúca veľmi ťažkú a bolestnú tematiku zneužívania v rodine a jeho následky. Strastiplný životný príbeh Hany, ktorý skončil tragédiou, vyvoláva zdesenie, hnev i žiaľ. Jej osud rozplieta dvojica detektívov Dávid a Ema, ktorí zároveň žijú svoj vlastný príbeh, úplne iný, ale oproti tomu prvému príjemne osviežujúci. Dávid ako policajt v sebe skrýva skutočného Sherlocka i charakter, je to však realisticky zobrazená postava so svojimi chybami, nízkym morálnym kreditom, čo sa nespráva vždy podľa predpisov, ale často neuvážene a zbrklo.
Každú jednu stranu som si užila, zamotala som sa asi v každej slepej uličke, čo sa vyskytla, zaujala ma celá plejáda postáv z Haninej minulosti a ich vzťahy k nej. Milovníkom detektívok veľmi odporúčam!

Jurajovamaka
25.02.2021 5 z 5

Výborná ľahká kriminálka. Zaujala ma od začiatku a nevedela som sa od nej odtrhnúť, kým som ju neprečítala. Napínavááá...
Za MŇA ÁNO stojí za prečítanie. ❤✌

Ladiva
23.02.2021 2 z 5

Spočiatku ma príbeh vtiahol do deja: zaujímavý prípad, dej odohrávajúci sa v mojich obľúbených Košiciach, zmiešaná dvojica mladých vyšetrovateľov a ... to bolo všetko. Z dvojice vyšetrovateľov sa o jej ženskej časti dozviete iba jej meno a to, že je pekná a jej mužský kolega sa celý čas utápa v seba ľútosti nad tým koľko pije, s koľkými ženami sa vyspal a že je v skutočnosti zamilovaný do svojej kolegyne. Bolo pre mňa záhadou, kedy ten človek stíhal pracovať a riešiť prípad. Prípad sám o sebe je prekombinovaný, rozťahaný a na konci si autorka neodpustila melodramatický záver. Rozhodne sa k tejto knihe vracať nebudem.