Dívka v červeném kabátku

Dívka v červeném kabátku https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297483/bmid_divka-v-cervenem-kabatku-4p9-297483.jpg 3 94 32

Carmel Wakefordová se ztratí své matce na místní dětské slavnosti. Najde ji muž, který o sobě tvrdí, že je její dědeček, jenž se s rodinou v minulosti přestal stýkat. Tvrdí, že její matka měla nehodu a že Carmel s ním nyní bude muset žít. Když se pak z několika dnů života v nové rodině stávají celé týdny, Carmel zjišťuje, že tento muž věří, že má jakýsi zvláštní dar. A zatímco se matka zoufale snaží najít svou dceru, Carmel se vydává na neobvyklou pouť – během, níž je nucena položit si otázku, kdo je, a kým by se mohla stát. Tato kniha je více než jen obyčejným thrillerem. Tím hlavním v celém příběhu není, kdo nebo proč něco udělal, ale to, jak matka i dcera svádějí boj se vzájemným odloučením a jak v sobě hledají sílu, aby to vše dokázaly snést.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Baronet

The Girl in the Red Coat , 2015

jasmína
29.01.2017 5 z 5

Kniha byla zcela jiná, než jsem čekala, ale tentokrát jsem byla ráda, že to bylo konečně něco z jiného "soudku".

Izu
09.01.2017 4 z 5

Děj tohoto zvláštního příběhu se odehrává úplně jinak, než očekáváte.Určitě to není klasická detektivka, ale i přesto čtete se zatajeným dechem, jak to bude dál.Krásně popsána síla lásky mezi matkou a dcerou.A také o naději v tomto světě.
A ještě bych uvítala, kdyby někteří čtenáři přestali mít IQ višně a spoilery nepsali.

Markula92
02.01.2017 2 z 5

Po přečtení této knihy jsem byla velice zklamaná. Očekávala jsem více akce a napětí. Také jsem si myslela, že děj bude nejen o odloučení matky a dcery, ale také, že tam bude více o pátrání policie. Takže mi kniha připadala místy velice nudná a finální část knihy odbytá. Za mě tedy také ne.

Acquenta
21.12.2016 4 z 5

Od začátku jsem měla nutkání otočit stránky na konec, abych se dozvěděla, jak to vlastně všechno je. Vůbec by mě nenapadlo, že příběh je vlastně o léčitelství. Obdivovala jsem jak matku, tak dceru, za to, jak byly silné a statečné a že to nevzdaly. Krásná kniha, akorát ten konec mi přišel dost necitlivý..když se po 5 letech setkám s unesenou dcerou, určitě ji jen nemávnu na pozdrav...

Hella
19.12.2016 2 z 5

Prvních 100 stran mě bavilo, potom už ne - příliš se to rozplizlo do místy nudných a občas i nevěrohodných pasáží. Krom toho mi nikdo nebyl zrovna sympatický, a to bohužel ani sama malá Carmel.

jardak
16.12.2016 5 z 5

Jo, to bylo super :) Po delší době jsem objevil příběh, který mě zaujal a nepustil až do konce. Stránky jsem doslova hltal, jak hladovej pes. A na konci jsem uronil i slzu. Asi už stárnu... "Dívko v červeném kabátku, bude se mi po tobě stýskat".

DariDerek
15.12.2016 3 z 5

Zase se na trhu objevila kniha, která se od ostatních naprosto liší. Za mě tedy určitě. Jen bych ji nezařadila mezi thrillery, ale mezi psychologické detektivky, protože autorka si hodně pohrává s myslí hrdinů a my víme díky tomu vše, co se jim v hlavě odehrává. Více v recenzi v záložkách. :-)

Siraelxy
11.12.2016 3 z 5

Kniha je jiná v tom, že vypráví příběh z pohledu matky i unesené dcery zároveň. Kapitoly se střídají a nijak se nepletou. Příběh je zajímavý, i když malinko zdlouhavý až nudný. Knihu čtete, protože chcete vědět jak to dopadne. Ale je to ten typ knihy, ke kterou odložíte a zapomenete na ni. Více tady:

jana3099
05.12.2016 3 z 5

Knihu jsem přečetla, ale nijak zvlášť mě nenadchla, tento druh knih - o náboženství a lečitelství - zrovna nemusím.......nicméně jsem ji četla a četla ,abych se dozvěděla, jak příběh unesené dívenky skončí a fandila jsem jí .......

Vladísek
04.12.2016 2 z 5

Tak nevím. Tahle kniha mě nijak zvlášť neoslovila. Opravdu jsem se snažila, ale nešlo to. Kdybych věděla, že podstatná část knihy pojednává vlastně o náboženském fanatismu, asi bych ji ani neotevřela. Postavy mi byly nesympatické, děj v podstatě ničím extra neoslní. Já si pod pojmem thriller představuji asi něco trošku jiného. Za mě tedy ne.

Danago
08.11.2016 5 z 5

Knížku sem přečetla za jedno odpoledne . Není to nic podobného knize Spálená obloha, jak sem již někde četla.
Je zde jen okrajově zmíněno vyšetřování po ztracené Carmel.
V knížce je především z pohledu Carmel popsáno, jak dívka žila a proč byla unesena. A z pohledu maminky Beth, jaký měla život po únosu dcery.
Podle mě je to opět něco nového, s čím sem se já ještě v knize nesetkala.
I když začátek knížky možná každému hned nesedne, doporučuji vydržet a dočíst do konce.

astina
06.11.2016 5 z 5

Za mě plný počet bodů - knihu jsem přečetla velmi rychle. Zajímavé prolínání vyprávění dvou postav - holčičky Carmel a její maminky Beth, která ji nepřestává hledat celých 5 let. Zajímavé a poutavé je vykreslení postavy "dědečka", u kterého a s kterých holčička stráví tu dlouhou dobu.Napínavé čtení až do konce - doporučuji.

únosy dětí thrillery pro ženy

Autorovy knížky

Kate Hamer
anglická
2016  65%Dívka v červeném kabátku

Kniha Dívka v červeném kabátku je v