Dívka, která psala na hedvábí

Dívka, která psala na hedvábí https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355871/bmid_divka-ktera-psala-na-hedvabi-fo8-355871.jpg 4 259 259

Zdánlivě bezvýznamné předměty ukrývají ta největší tajemství… Inara Ericsonová najde v domě své zemřelé tety neobyčejný kus hedvábí, pokrytý velmi složitou výšivkou. Ve snaze rozluštit význam skrytého poselství kontaktuje profesora Daniela China. Společně pak rozkrývají příběh čínské dívky Mei Lien, která do výšivek vepsala svůj pohnutý příběh. Vyprávění o době, kdy Seattlem otřásaly vlny nenávisti vůči přistěhovalcům a kdy bylo nutné činit rozhodnutí, která už nešlo vzít zpět. Pátrání však odhalí mnohem víc. Inara a Daniel zjistí, že její rodina skrývá děsivé tajemství, a že oba mají s čínskou dívkou společného mnohem víc, než by je kdy napadlo…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Girl Who Wrote In Silk , 2015

hzd
21.11.2019 5 z 5

Nádherná knížka. Více se mi líbila část z minulosti. Vůbec jsem netušila, jak to měli Číňané těžké, hlavně ženy. Je to hodně silný příběh, ale rozhodně stojí za přečtení. Všem vřele doporučuji. Mám ráda příběhy tohoto typu - střídání minulosti a současnosti.

PavPi
19.11.2019

Nádherná kniha.

kuky921
12.11.2019 4 z 5

Velmi příjemné čtení, zejména se mi líbil výlet do minulosti s rodinou Mei Lien.

Skřítek77
05.11.2019 2 z 5

Příběh Mei Lien a její rodiny byl velmi zajímavý, stejně jako popis rasismu v USA na konci 19. století. Dějová linka ze současnosti byla hloupoučká a nezajímavá červená knihovna, kterou jsem protrpěla.

Kerberos
26.10.2019 4 z 5

Pěkně napsaný příběh,historické úseky se mi líbily o něco více.Netušila jsem,že byli číňané v Americe před sto lety tak pronásledováni.

ANDY28
03.10.2019 5 z 5

Tato kniha zamířila přesně do mého srdce a trefila, slovy se nedá popsat tento příběh, musíte si to přečíst

Dashow
19.09.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Jako vždy se mi lépe četly kapitoly z dob minulých, než ze současnosti, ale to mám s každou knihou, kde se střídají dvě různé doby...

Linda81
30.08.2019 5 z 5

Velmi poutavé,silné a čtivé.Volnočasová četba, která skvěle zaplní mozek příběhem a odpoutá od každodenních starostí.Velmi dobře zpracované a ráda se ke knize vracím.

PhoebePollard
19.05.2019 5 z 5

Tahle knížka je naprosto boží. Ano, pravděpodobnost, že by se hlavná hrdinové setkali je skoro mizivá, ale stejně, je to pěkné. Silný příběh Mei a její strašný osud na čtenáře zapůsobí silným dojmem. Zamilovaná linka mezi Inarou a Danielem je plná klišé, ale hezkých klišé. Knížka je jednoduše úžasná. Moc doporučuji.

Hedvikas
09.05.2019 4 z 5

Dojemná kniha, ač pravděpodobnost náhodného setkání hrdiny a hrdinky nemožné. A nepochopila jsem, proč ten syn si pro ten zbytek rukávu do toho domu nepřišel...

Stoklaska
30.04.2019 5 z 5

Nádherný příběh o lásce a nenávisti. Některé vedlejší postavy by si zasloužily více prostoru. Zajímal by mě třeba příběh Inařiny matky nebo Danielovy babičky Very.

rychnovanka
27.04.2019

Moc se mi líbila. Zajímavý a dobře zpracovaný námět.

koki.veru
22.04.2019 5 z 5

Nádherný příběh,který mě naprosto pohltil a nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Hlavní postavy jsem si okamžitě oblíbila a doufala,že vše dobře skončí :-)

tereza1198
10.04.2019 3 z 5

Příběh má dvě roviny. Příběh čínské dívky Mei Lien v 19. století, která se potýká s rasizmem a nenávistí a zároveň pozná lásku k bělochovi. Druhá linie se odehrává v současnosti, kde se běloška Inara musí vyrovnat s vlastními démony a odhalit tajemství čínské dívky, co kdysi žila v jejím domě.
Kniha je čtivě napsaná a četba krásně ubíhá. Víc se mi líbila linie Inary, která bojovala za to, aby mohla žít svůj život bez otcova věčného vměšování. Některé scény v knize byly opravdu srdcervoucí, ale za mě nakonec celkově průměr. Bylo tam moc červené knihovny. Takový příběh by měl být syrovější a taky tam bylo až moc náhod.

devildeny
22.03.2019 4 z 5

Kniha inspirovaná nesnadným životem Číňanů v 19. století v USA, která se prolíná s příběhem ze současnosti, kdy jsou objeveny hrůzy, které se v té době udály. Život byl k Mei Lien a její rodině velmi nespravedlivý, a přestože jako jediná dostala ještě jednu šanci na život, osud se nedá obelstít. Smutný příběh, ve kterém byly velmi čtivé obě časové linie.

m.valova
19.03.2019 5 z 5

Moc krásný a moc smutný příběh,při čtení o životě Mei Lien mi ukápla nejedna slza,jak může být život k někomu tak krutý a nespravedlivý...a i přesto všechno dokázala být tak silná a smířená....a propojení celého tohoto příběhu na závěr aspoň trochu dodalo krásu všemu tomu smutnému.

marimari
20.02.2019 4 z 5

Dojemný, smutný příběh plný lásky, vnitřní síly a obětavosti, úcty k rodině a kulturním tradicím, i nenávisti a rasismu, vycházející ze skutečných historických událostí.

alexis818
12.02.2019 5 z 5

Opravdu překrásný příběh,který se dotkne vaší duše.Napsáno čtivě a poutavě a navíc na základě skutečných událostí.

Misha224
16.01.2019 5 z 5

Nádherný a čtivý příběh, ve kterém se prolínají dvě časové linie. Smutný příběh inspirovaný skutečnými událostmi..

PetraBery
14.01.2019 4 z 5

Mei Lien je čínská dívka, krutě vytržená se svého života s otcem a babičkou, v čase před více než sto lety. Celý svůj pohnutý osud dokáže formou výšivky obsáhnout na slavnostní roucho. V současnosti najde Inara Ericsonová v domě, který zdědila, část tohoto oděvu a snaží se vypátrat celý příběh. Opravdu krásný příběh, kde nechybí vlastně nic. Přesto plný počet hvězd nedám, příliš velká náhoda ohledně pozdějších potomků Mei Lien moje hodnocení o něco snižuje.

pro ženy rodina tajemství přistěhovalci, imigranti čínské znaky rodinná tajemství

Autorovy knížky

Kelli Estes