Dívka, která psala na hedvábí

Dívka, která psala na hedvábí https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355871/bmid_divka-ktera-psala-na-hedvabi-fo8-355871.jpg 4 259 95

Zdánlivě bezvýznamné předměty ukrývají ta největší tajemství… Inara Ericsonová najde v domě své zemřelé tety neobyčejný kus hedvábí, pokrytý velmi složitou výšivkou. Ve snaze rozluštit význam skrytého poselství kontaktuje profesora Daniela China. Společně pak rozkrývají příběh čínské dívky Mei Lien, která do výšivek vepsala svůj pohnutý příběh. Vyprávění o době, kdy Seattlem otřásaly vlny nenávisti vůči přistěhovalcům a kdy bylo nutné činit rozhodnutí, která už nešlo vzít zpět. Pátrání však odhalí mnohem víc. Inara a Daniel zjistí, že její rodina skrývá děsivé tajemství, a že oba mají s čínskou dívkou společného mnohem víc, než by je kdy napadlo…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Girl Who Wrote In Silk , 2015

josska
25.03.2018 5 z 5

Kdyby to šlo dám hvězdiček 10, moc pěkná knížka,prolínání minulosti a součastnosti mám moc ráda,příběh smutný měla jsem slzy v očích ....

cecetka
10.03.2018 5 z 5

Tohle byla fakt jizda. Bez kapesniku se kniha docist neda.

Jana77
12.02.2018 5 z 5

Tohle mám moc ráda, tajemný příběh z minulosti, který zasahuje do současnosti. Krásný příběh, krásná knížka!

jakafe
05.02.2018 5 z 5

V knihovně jsem si tuto knihu půjčila, aniž bych o ní kdykoli předtím slyšela, takže jsem ani nic neočekávala. Rozjezd byl pomalejší, ale nakonec mě román strhnul, každou chvíli dojde k dějovému zvratu, body navíc si u mě získalo střídání dvou časových rovin.
Připadalo mi, že život Inary je takovým protikladem chudého a osamělého života plného příkoří a osudových hrůz Mei Lien. Ale to mi došlo, až když jsem knihu dočetla a zamýšlela se nad ní. I Inara v současné době musí bojovat, ale na údělu křehké Mei Lien je vidět, jak těžké to měli v Americe Číňané, byť pracovali sebevíc a za minimální peníz.
A ještě něco, připravte si kapesníky, u té nejstrašnější situace jsem nahlas vzlykala a nebyla jsem schopná proud slz zastavit. Už dlouho se mi takový emoční výbuch u knihy nestal. Doporučuji a prozatím řadím do svého seznamu Největší knižní překvapení roku.

reny111
03.02.2018 5 z 5

Nádherná knížka

babsi66
22.01.2018 2 z 5

Tváří se to jako zajímavý exkurz do Seattlu koncem 19. století, do rasistických nálad té doby, doplněný o rodinnou záhadu. Bohužel výsledek je dost podprůměrný - děj je předvídatelný až to bolí, dialogy také, postavy jsou načrtnuty jen letmo a z historie se také mnoho nedovíte. A lovestory Inary a Daniela to celé ještě posouvá o příčku níž. V podstatě nemám výhradu jedině k obálce.

Květ
17.01.2018 4 z 5

Pěkný romanticko-tragický příběh, hezky napsaný a čtivý. Knížka sleduje dvě linie, osudy dvou žen, z nichž první, čínská dívka Mei Lien, žije v Americe v období konce 19. století a druhá - Inara Ericksonová, nás zavede tamtéž do současnosti. Obě linky se střídají, každá z nich je poutavá a dokáže zaujmout. Vymyšlený děj se opírá o skutečné události protičínských rasových nepokojů.

matula1977
11.01.2018 5 z 5

Krásný příběh, nemohla jsem přestat číst.

hrosulik
27.12.2017 5 z 5

Nádherná, čtivá, jedna z nejlepších knih, co jsem četla.
Určitě doporučuji.

jluky
23.12.2017 5 z 5

Krásna rozprávka pre dospelé, ale fakt že sa dej opiera o skutočné udalosti - etnické čistky na Číňanoch v Amerike - na konci 19. storočia, ktoré zrušili až zákonom z roku 1943!!!! - robí túto knihu vzácnu a výnimočnú a odkrýva pred čitateľmi smutné tajomstvá histórie Ameriky....

Danago
02.12.2017 4 z 5

Příběh je fikce inspirována skutečnými událostmi. Odehrává se v období konce 19. století, kdy v Americe vládly silná proti čínské nálady a nové proti čínské zákony.
Je to příběh čínské dívky Mei Lien, která do výšivek vepsala svůj těžký životní příběh.
Střídá se zde minulost se současností a obě časové linky se postupně v příběhu spojí.
Je to opravdu hodně silný a krásný příběh.

Petruna6
22.11.2017

Opravdu skvělá knížka. Stojí i za zamyšlení v současné době. Za sebe doporučuji.

ivca7265
20.11.2017 5 z 5

Krásná kniha, která vás svým příběhem pohltí a nepustí do samého konce.

Arianne
08.11.2017 4 z 5

Silný příběh založený na skutečných událostech. Postupné odhalování osudu jedné čínské ženy v době, kdy Spojenými státy vířily rasové nepokoje. Dvě linky příběhu nám dávají nahlédnout do minulosti a jsme tak o krok napřed před Inarou a Danielem. Zde se ukazuje karmická zátěž, kterou si neseme a jak je občas nefér, když se s dluhy minulosti musí vypořádat ti, kteří se ničím neprovinili.

DariDerek
29.10.2017 5 z 5

Z této knihy se stala během jedné noci má srdcovka!

pro ženy rodina tajemství přistěhovalci, imigranti čínské znaky rodinná tajemství

Autorovy knížky

Kelli Estes