Dívka, která psala na hedvábí

Dívka, která psala na hedvábí https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355871/bmid_divka-ktera-psala-na-hedvabi-fo8-355871.jpg 4 259 95

Zdánlivě bezvýznamné předměty ukrývají ta největší tajemství… Inara Ericsonová najde v domě své zemřelé tety neobyčejný kus hedvábí, pokrytý velmi složitou výšivkou. Ve snaze rozluštit význam skrytého poselství kontaktuje profesora Daniela China. Společně pak rozkrývají příběh čínské dívky Mei Lien, která do výšivek vepsala svůj pohnutý příběh. Vyprávění o době, kdy Seattlem otřásaly vlny nenávisti vůči přistěhovalcům a kdy bylo nutné činit rozhodnutí, která už nešlo vzít zpět. Pátrání však odhalí mnohem víc. Inara a Daniel zjistí, že její rodina skrývá děsivé tajemství, a že oba mají s čínskou dívkou společného mnohem víc, než by je kdy napadlo…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Girl Who Wrote In Silk , 2015

Ivuska.09
14.01.2019 5 z 5

Lituji toho, že jsem si knihu nepřečetla už dříve. Měla jsem za to, že to je jen další kousek žánru young adult (nejspíš proto, že vyšla pod nakladatelstvím Fragment). Tak to byl teda obrovský omyl. Dívka, která psala na hedvábí je nádherný příběh, který vás dožene k slzám. Obě dějové linky se mi moc líbily, včetně závěrečného propojení. Tohle je po delší době zase jedna z knih, kterou bych si někdy ráda přečetla znova. Opravdu doporučuji, tento silný a emotivní příběh by se vám mohl líbit.

novina
15.11.2018 5 z 5

Kniha se prolíná mezi současností (příběh Inary) a minulostí z pohledu Mei Lien. Autorka se inspirovala skutečnými událostmi a to dává příběhu jiný rozměr. Kniha se četla moc dobře, příběh je poutavý. Místy až smutný, ale takový už život je.

martinagrafova
30.10.2018 5 z 5

Kniha má 379 stran. První třetinu jsem četla celkem znuděně - příběh Inary, která ve zděděném domě objeví ustřižený rukáv čínského dračího roucha a požádá o pomoc čínského profesora, zabývajícího se historií své země. Společně se snaží rozluštit význam složité výšivky na rukávu. My tajemství odhalujeme prostřednictvím příběhu Mei Lien, který je zajímavý, smutný až dojemný. Autorka se při psaní knihy inspirovala skutečnými událostmi. Děj se dá malinko předvídat (zvláště konec), ale to mi vůbec nevadilo. Kniha se celkově četla dobře a já mohu jen DOPORUČIT;)

ladyka
17.10.2018 5 z 5

Váhala jsem mezi 4 a 5 * a nakonec dávám plný počet. Za čtivost, zajímavou historickou linku (o rasové nesnášenlivosti Američanů vůči Asiatům na přelomu 19./20.století a pohnutém osudu několika generací), nenáročnou romanci ze současnosti a krásnou obálku. Ano, příběh sice nedosahuje takové svíravé
hloubky (to bude spíš stylem psaní než samotným příběhem, příběh Lien hluboký i svíravý je), není tak výpravný, jak jsem čekala, a místy je žánrově možná lehce růžový, jak zmiňují někteří čtenáři, ale já si u knížky příjemně odpočinula. Četla se téměř sama a zaujala mě. Takže hledáte-li odpočinkové, ale ne plytké čtení, doporučuji.

PeťkaW.
28.09.2018 3 z 5

Po knížce jsem sáhla v knihovně kvůli anotaci a zajímavé obálce. Zpočátku mi styl moc neseděl. Otravoval mě zvyk autorky (možná je to špatným překladem) psát něco, co je naprosto zřejmé a logické a opakovat věci pořád dokola. Přiznám se, že jsem navíc čekala trochu něco jiného. Možná akčnějšího a záhadnějšího a dostala jsem spíš takovou promakanější červenou knihovnu. Ale co už...? Linka Mei Lien byla podstatně zajímavější a kdyby byla kniha jenom o ni, vůbec by mi to nevadilo. Na druhou stranu příběh ze současnosti hezky odlehčil těžší téma z minulosti. Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Kdyby to šlo, dám 3,5. Knížka se dobře čte a dokáže ve vás vyvolat kupu emocí, především pak závěr je nabytý patosem k prasknutí a příhodné "náhody" se kupí jedna za druhou. Ale naštěstí to nepůsobí tak lacině, jak by mohlo. Ideální oddechovka na podzimní týden, když nechcete číst nic složitého. I přes jiná očekávání nakonec nelituju toho, že jsem knížku četla.

amanek
23.09.2018 5 z 5

Krásný příběh. Jen mě víc bavilo číst příběh Mei Lien, než současnost. Příběh Inary byl červená knihovna. Ale nevadí, četla se mi hezky.

Ivana11
03.09.2018 5 z 5

Mooc hezké. Po přečtení mi bylo smutno z toho, že už je konec.

rakakan
26.08.2018 5 z 5

Pěkný příběh, smutný. Konec byl už trochu předvidatelný. Nedělám to, ale přečetla jsem si i doslov spisovatelky. Zajímavý. Knihu dooručuji.

Jandýs
14.08.2018 5 z 5

Moc hezký příběh! :-) K románu jsem jen tak "odbočila" ze svých zajetých žánrů, a nakonec to byla osvěžující příjemná změna :-)

iška
28.07.2018 4 z 5

Pěkný romantický příběh. Ocenila jsem, že ve své historické rovině ukázal kus ne všeobecně známé historie.

Bobina74
27.07.2018 4 z 5

Tak tohle by šlo. Malinko jsem se zarazila, když jsem četla místní recenze a ještě, že jsem se nenechala odradit. Trochu mi to připomínalo vypravěčský styl Luca di Fulvia, ale jelikož on to nebyl dávám jenom 4 hvězdy ;-). Mně to prostě bavilo, osudy čínských přistěhovalců jsem tolik neznala a zkonstatovala, že se stále vše opakuje dokola a je jedno jaké je století...
P.s : A pokud toto je červená knihovna, tak Danielle Steelová bude co??? Ta aby od teď chodila kanálama…;-) .

orinka3
04.07.2018 2 z 5

Žádné velké nadšení se nekoná. Pohádka o mladé ženě z vyšších kruhů, které spadne do klína nečekané dědictví po výstřední lesbické tetičce v podobě zanedbaného domu s posečeným trávníkem a - jak jinak - na pěkném ostrově. Hrdinka tu najde svoje pravé Já a pustí se s vervou do práce. Bodejť ne, když má okamžitě na pomoc tatínka s penězi a šikovného stavebníka, kterému jako náhodou vypadne jeden kšeft. A aby to nebylo tolik tuctové, prolíná se nám to s osudem pronásledované mladé Číňanky. Možná by bylo dokonce užitečnější, kdyby se autorka vykašlala na knížku o té moderní emancipované Američance a věnovala ji radši sympatické a zajímavé čínské dívce. Takže...nehaním, ale ani nechválím. Čtenářky (o čtenářích už neuvažuji vůbec) si knížka určitě najde, je to pěkná a vcelku neškodná červená knihovna.

Bustedka
17.06.2018 4 z 5

Já bych normálně dala aj 5 hvězdiček. Dvě časové roviny, když jsou dobře zpracované a pomalu odkrývají příběh, dokážou knihu vždycky tak nějak povznést. Téma imigrantů, rasismu, toho, že vůbec někdo dokáže brát druhého člověka jako podřadného jen kvůli tomu, že má jinou barvu pleti a jinou řeč, mě vždycky psychologicky fascinovalo. A nikdy to asi nepochopím. Východní kultura navíc sama o sobě je tajemná sama o sobě. Takže spojení všeho dohromady spolu s dobrým vystavením textu vytvořilo fakt super knížku. Ale... Obrovské mínus spatřuji v milostné lince mezi Inarou a Danielem. To, jak je to vše popsané mi připomíná spíš deníček pubertální holky. Zamilovat se na první pohled, pak ho zas odmítat, toužit po jeho doteku, pak zas ne.. No, asi nejsem ta pravá romantická duše, která tohle někdy pochopí

amanda99
05.06.2018 4 z 5

Knížka se četla sama,škoda že autorka nemá víc knížek.

Supernova
29.04.2018 5 z 5

Jestli se rádi necháte unést... na vlnách minulosti a tajemství... Už při přečtení anotace mě příjemně zamrazilo, což je dobrý signál - a v tomto duchu se to neslo celou knihu. Připomene vám to sice, že život je někdy krutý, ale zase mistrně podaný příběh za to stojí. Nádech asijské "záhadnosti" a k tomu střídání rovin, kdo má tohle rád, ocení. Jo a připravte si kapesníky. :D

KKlara
26.04.2018 4 z 5

Hezka knizka, zajimavy pribeh, precetla jsem ji rada, ale nemuzu rict, ze bych ji ted delala reklamu. Neco na forme vypraveni mi pripominalo nemecke romanticke filmy v sobotu odpoledne v televizi. Nevim co, ale ve forme vypraveni mi chybela hloubka, i kdyz pribeh mozna hluboky byl.

Jaruce
21.04.2018 5 z 5

Nádhera, opět dvě časové roviny, nádherně vyjádřeno a posáno pouto mezi matkou a dítětem, ale i otcem jak v minulosti tak i prolnutí do současnosti. Doporučuji, nádherná kniha.

Sallka
16.04.2018 5 z 5

Krásný příběh a z historického hlediska i poučný. Mám ráda knihy, ve kterých se dozvím něco nového, toto téma bych si určitě sama nevyhledala.
Příběh Mei Lien se mi líbil více a moc jsem jí fandila. Bohužel, doba byla zlá a osud k ní velmi krutý. Za mě určitě doporučuji k přečtení.

fruitbueno
02.04.2018 4 z 5

Opravdu moc pěkný příběh se střídáním časových rovin. Minulost se mi zdála o fous lepší...

bookcase
01.04.2018 5 z 5

nádherný příběh, historická část mě vzala hodně za srdce.

pro ženy rodina tajemství přistěhovalci, imigranti čínské znaky rodinná tajemství

Autorovy knížky

Kelli Estes