Dívka, která psala na hedvábí

Dívka, která psala na hedvábí https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355871/bmid_divka-ktera-psala-na-hedvabi-fo8-355871.jpg 4 259 95

Zdánlivě bezvýznamné předměty ukrývají ta největší tajemství… Inara Ericsonová najde v domě své zemřelé tety neobyčejný kus hedvábí, pokrytý velmi složitou výšivkou. Ve snaze rozluštit význam skrytého poselství kontaktuje profesora Daniela China. Společně pak rozkrývají příběh čínské dívky Mei Lien, která do výšivek vepsala svůj pohnutý příběh. Vyprávění o době, kdy Seattlem otřásaly vlny nenávisti vůči přistěhovalcům a kdy bylo nutné činit rozhodnutí, která už nešlo vzít zpět. Pátrání však odhalí mnohem víc. Inara a Daniel zjistí, že její rodina skrývá děsivé tajemství, a že oba mají s čínskou dívkou společného mnohem víc, než by je kdy napadlo…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Girl Who Wrote In Silk , 2015

BarkaS
01.05.2021 3 z 5

Příběh alá Jojo Moyesová, postavený na reálném historickém dění. Těžký osud Mei Lien mě uchvátil, ale se “současnou” hrdinkou Inarou jsem se nemohla sžít. Navíc konec měl být dle všech předpokladů ještě mnohem méně optimistický, než byl (a to navzdory tomu, nechci prozrazovat, co se stalo).

Aaloha
19.03.2021 4 z 5

Hezký příběh, dvě časové linky, které se nakonec sejdou. Příběh Mei Lien byl zajímavější. Bavilo mě rozluštění rodinného tajemství. Dokonce i slza ukápla.

evismaior
30.01.2021 3 z 5

70% - Dvě dějové linky - mladá žena Inara, která zdědí dům na ostrově poblíž Seattlu, rozhodne se ho přetvořit na rodinný hotel, a když pod schody nalezne kousek nádherně vyšívané hedvábné látky pouští se do pátrání nejen po příběhu jeho autorky, ale, jak se brzy ukáže, i po temné minulosti své vlastní rodiny. A druhý příběh odehrávajíci se v minulosti plné nenávisti vůči přistěhovalcům z Asie, jež přivede dívku Mei Lien po útěku z lodi smrti na stejný ostrov do společnosti zřejmě jediného muže široko daleko, který dokáže být k lidem odlišné rasy tolerantní. Tuto část americké historie jsem neznala, a tak mě tato část děje zajímala mnohem víc než ta současná, jež se mi zdála tak trochu uměle nastavená - protože jak často se asi ve skutečném životě stane, že se zakoukáte hned do toho prvního chlapa, na kterého při pátrání narazíte, a ještě zjistíte, že má s tím vším společného stejně tolik jako vy sama.

Pavlaj
02.01.2021 4 z 5

Knížka mě zaujala hlavně názvem a obálkou, podle anotace jsem čekala oddechové čtení s trochou historie a trochou romantiky. Přesně to jsem dostala, takže spokojenost. Žádný literární klenot to není, dějová linka naprosto předvídatelná, závěr taky, ale což, nemůže člověk číst pořád jenom Hamleta…

milena8281
12.10.2020 5 z 5

Příběh mě zaujal hned od začátku, chytil a nepustil. Tihle kostlivci, co se neustále dobývají ze skříní bílých kolonialistů, jsou docela děsiví.
Velmi mě to bavilo

Babo
27.08.2020 4 z 5

Dávám 4* protože mi na stylu psaní něco chybělo . Hlavně na začátku,kdy jsem si říkala, že je to taková slohovka . Jak jsem ale pokračovala , přestala jsem styl hodnotit a nakonec odebírám jen jednu * .
něco málo jsem už četla o vztahu američanů vůči číňanům,ale netušila jsem,že to bylo až tak zlé .
Toto byla nová informace. Příběh jako takový není nijak převratný ,ale kniha se četla velice dobře a kupodivu nemohu říct , tak jak se mi stává, že část z minulosti byla o hodně lepší .
Bylo to tak nějak vyrovnané .
Takže pokud hledáte ne příliš náročnou knihu , tak by se mohla líbit .

verka5083
24.08.2020 3 z 5

Knížka má velmi zajímavý příběh, který mi přijde oddychující. Hodnotila bych spíš 3,5 hvězdičky. Ať mohu říct, že jsem u knihy plakala, hlata slova, tak mi tam chybělo napětí. Jinak si myslím, že kniha je pěkná a stojí za přečtení.

Vojslava
10.08.2020 3 z 5

Mé hodnocení jde spíše ke čtyřem, příběh i hlavní motiv rozhodně zajímavý je, ale styl mi připadal takový nepříliš strhující, příliš informativní a na můj vkus spíš méně emotivní. Nicméně na prázdninovou četbu dobrá volba.

vladenask
04.08.2020 5 z 5

nádherná kniha, nešlo přestat číst

Alíša236
24.07.2020 4 z 5

Velice čtivé

ivousekk
03.05.2020 4 z 5

Velice zajimavy pribeh. I kdyz jde o fikci, byl inspirovany skutecnymu udalostmi. Moc me bavi knihy, kde je dej ve dvou casovych rovinach a kdyz se k tomu dozvim i neco z historie, je jak tresnicka na dortu. Pribeh z minulosti byl skvely, pribeh ze soucasnosti uz slabsi a ten preslazeny happy end uz do toho moc nepasoval.

Lily-fairy
16.04.2020 5 z 5

Zase něco, o čem jsem netušila a co budu chtít vytroubit do světa. Za mě ovšem na podobné téma (dávné rodinné tajemství smetánky) o něco lepší Než jsme byly tvoje, přesto musím dát 5 z 5.

iva23
06.03.2020 2 z 5

Historická část je dobrá, část ze současnosti je přeslazená červená knihovna plná klišé.

Knihomolka506
28.02.2020 5 z 5

Krásná a napínavá kniha. Líbily se mi asi nejvíc střídání dvou časů a potom to propojení. Četla se rychle a bavila mě.

Linda007
05.02.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih za poslední dobu. Máme zde dvě dějové linky. Obě linky byly skvělé, napínavé - prostě úžasné. Linka z minulosti o vyhnání čínského obyvatelstva ze západního pobřeží Ameriky. V tomto mám velké mezery, vůbec jsem netušila, že se něco tak strašného dělo. Konec byl velmi dojemný. Jen bych této lince vytkla, že zde není vysvětleno, proč si Ken nepřišel pro své dědictví. Chápu, že to třeba nebylo možné, ale mohlo to být v knize zmíněno. Linka ze současnosti je také velmi povedená, bavila mě úplně stejně, jako linka z minulosti, což nebývá příliš časté. Zvrat s Danielem je samozřejmě předvídatelný, ale nevadilo mi to. Jsem zvědavá, jestli v roce 2020 něco tuto knihu překoná.

Len2očka
22.01.2020 5 z 5

Tento příběh jsem pouze nečetla,ten jsem prožila.Řadím si tuto knížku mezi své TOP kníhy.

Knižní střípky
14.01.2020 5 z 5

Příběh je vyprávěn v mém oblíbeném stylu dvou dějových linií a i zde ta historická část nezvratně ovlivní linku současnou. Osud Mei Lien mě vzal za srdce a vím, že na ni nezapomenu. Kniha je psána velmi čtivě, v podstatě od první strany jsem byla do příběhu vtažena a musela číst dál a dál. Zde se mi velmi líbila i linka ze současnosti, obdivovala jsem Inařinu snahu o vystoupení ze stínu mocného otce a její touhu jít životem svou vlastní cestou. A když do příběhu vstoupil charismatický Daniel byla jsem ztracená už úplně.Dívka, která psala na hedvábí bude další z knih, ke kterým se budu ráda vracet.
Celá recenze je v záložce recenzí od Knižní střípky

whiolet
14.01.2020 4 z 5

Zajímavá kniha. Hlavní hrdinka prochází těžkým osudem se vztyčenou hlavou a celý svůj příběh vysije do hedvábí.
Fajn, nenáročné čtení na druhou stranu vás donutí se zamyslet nad minulostí.

lessi
28.12.2019 4 z 5

Krásná kniha, která mě občas přivedla až k slzám. Hlavně příběh čínské dívky Mei Lien. I když je příběh rozdělen na dvě dějové linky a zajímavější je linka z minulosti, tak i ta současná se dobře čte a má v knize své místo. Doporučuji přečíst.

LéňaM
22.11.2019 4 z 5

Moc pekny příběh.
Dvě dějové linie.
Minulost se mi libila vice.

pro ženy rodina tajemství přistěhovalci, imigranti čínské znaky rodinná tajemství

Autorovy knížky

Kelli Estes