Diskrétní průvodce - Co možná nevíte o společenském chování

Diskrétní průvodce - Co možná nevíte o společenském chování https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16076/bmid_diskretni-pruvodce-co-mozna-nevite--6Eg-16076.jpg 4 20 7

Zajímavý průvodce dobrým chováním, který má napomoci k tomu, aby nás ve společnosti vychovaných a sebejistých lidí zaskočilo co nejméně maličkostí.

Amneris
28.04.2022 5 z 5

Průvodce společenským chování z pohledu paní Magdy Vašáryové. Vzhledem k tomu, že dlouhá léta působila jako velvyslankyně v Rakousku, tak měla základy společenského chování v malíku a díky knize se jim může naučit každý :-)

SSTknihy
01.05.2021 3 z 5

Stručný průvodce, jak se chovat ve společnosti, který sice za těch více než 20 let lehce ztratil na aktuálnosti, ale za přečtení stojí. Čekala jsem trochu více zábavy, zvlášť vzhledem k ilustracím, ale jako připomenutí toho, na co všechno by si člověk měl dávat ve společnosti pozor to docela šlo. Paní Vášáryová je sice hodně kritická, ale nutno říct, že mnohé prohřešky jsou bohužel stále aktuální.

Evina.Cetba
08.11.2020 5 z 5

Magda Vašáryová je úspěšná bývalá slovenská herečka, která v 90.letech byla také naší velvyslankyní v Rakousku. Tam jistě musela používat diplomatické vyjadřování a přicházela hodně do styku s různými lidmi. Společenské chování je pomůckou pro úspěšné zařazení jednotlivců do společnosti bez zbytečně nevhodných kopanců a netaktností. Magda Vašáryová dobře reprezentovala Československo a z těchto důvodů si cením jejích názorů na společenské chování. Na různých příkladech, které vychází z osobních zkušeností, které viděla u jedinců ve svém okolí, upozorňuje na různá faux pas těch, co neznají etiketu. Kniha se mi líbila.

Vidlička
05.11.2018 4 z 5

Nemám sice tak vysoké nároky na ostatní jako paní Magda, ale rozhodně zastávám názor, že umění společenského chování by mělo patřit k základním vědomostem.
Průvodce je napsán krásně sarkastickou formou a kromě poučení mi dal i několikanásobné zlomení v pase, obzvláště u Případu salát...
Přečíst všichni!

tatjana1737
16.10.2016 3 z 5

Knížku jsem koupila v knihkupectví za směšnou částku a říkala si, proč je tak levná, když ji napsala Vášáryová. S ohledem na její působení v politice a diplomacii jsem čekala trochu něco jiného, než co se mi dostalo. Ale úplně zklamaná jsem nebyla. Dost pasáží mi přišlo velmi nekompromisních až odsuzujících. Zejména, pokud čtenář čtení pojal i jako sebereflexi a zamyšlení, čeho se dopouští on sám. Některé poznatky však byly velmi přínosné. Pokud však někdo čeká obdobu Špačkových knih o etiketě, ať si knížku do ruky nebere. Nebo si ji nejprve zapůjčí v knihovně a až pak popřemýšlí, zda ji chce mít doma.

_sjuu_
28.05.2013 2 z 5

Něco mi přijde přehnané, něco samozřejmé,. něco je mi fuk,. moc mě to nezaujalo, ale bylo to čtivé - to ano)

WEIL
12.06.2011 1 z 5

Dnes je to spíše úsměvné čtení, než seriozní kniha o etiketě.

vzpomínky etiketa společenské chování

Magda Vášáryová