Nárazová vlna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Námořní katastrofu, k níž došlo roku 1859 v antarktických mořích, kde se potopila britská loď přepravující vězně k nuceným pracím do Austrálie, přežilo jen osm trosečníků. Jejich osud přestal britskou vládu zajímat, byli prohlášeni za mrtvé a nad případem se stejně jako nad lodí zavřela voda. O téměř sto padesát let později dávná katastrofa ožije v nečekaných souvislostech. Geny se nezapřou ani po tak dlouhé době - potomek jedné z dvojice ztroskotaných odsouzenců se stal jedním z nejbohatších lidí na Zemi, ale nemilosrdné metody, jakými se svého bohatství dopracoval, vzbuzují značné pozdvižení. Dirka Pitta by to mohlo nechat klidným, kdyby australský miliardář nezasáhl velice drastickým způsobem do oblasti, kterou se zabývá NUMA, agentura, pro kterou Pitt pracuje a která má za cíl předcházet protiprávním zásahům do mořské ekologie a pokud možno likvidovat je v zárodku. A teď začali nevysvětlitelným způsobem ve Weddellově moři hynout delfíni a lachtani. Dokud australský diamantový král Fletcher dobýval svůj majetek bezskrupulózním způsobem na pevnině, mohlo to vzbuzovat Pittův odpor, když však zasáhl do biologické rovnováhy moří, je povinnost NUMA se do toho vložit. A Dirk Pitt se tak pouští do své v pořadí třinácté mise za záchranu nejen ohrožených vod, ale - jak se záhy ukáže - i značné části lidstva a jeho civilizace....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/101203/dirk-pitt-narazova-v-101203.jpg 4.154
Série

Dirk Pitt 13.

Žánr
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, BB art
Orig. název

Shock Wave, 1996

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Nárazová vlna

Přidat komentář
čef
26. dubna

Asi pro moje chabé vzdělání jsem mnohé nepochopil, zejména šíření vysokoenergetických zvukových vln v moři, jejich polarizace a harmonizace v určitém bodě a okamžiku mi už asi navždy zůstane tajemstvím, i když koumáci z NUMA to, nevím jak, bez počátečních podmínek, dokázali spočítat na vteřiny. Nelituji, určitě bych něco takového nechtěl zažít, přestože mám tušení, že by se potom musela předělávat fyzika, což by byla bomba. Také žasnu, jak se během 20 let dokázala pohnout technika, v dalších dílech již věrně zachycená třeba využitím GPS pro lokalizaci osob. Takže jsem opět nadšen tímto dobrodružným románem, zejména pro skvělé vylíčení akčních scén a celkové vyznění že „v každém z nás je kousek Dirka Pitta“. No, ve mně asi abys hledal mikroskopem.

Janina-48
07.03.2016

strhující příběh, vřele doporučuji ......

raďa05
28.11.2015

super příběh jako všechny od tohoto spisovatele :-)

Nelly
01.04.2015

Pro mne více popisná kniha, ale jinak příběh super! Dirk je takový můj oblíbenec (jak se zde píše, touha mnoha žen), v tomto díle trochu šmrcnutý Chuckem Norrisem a McGyverem - mám jeho příběhy moc ráda...

HonzaT
05.10.2012

Je třeba říct, že když jsem dnes knihu dočet, tak jsem měl slzíčku na krajíčku. Srdcervoucí konec. Příběh super, hlavně Boudicca a Dorsett. Trošičku mne zklamalo, když Pitt s Alem a Maeve uvízli na ostrůvku Miseries, kde postavili loď i s funkčním motorem, ale což, vždyť by to TEORETICKY možná možné bylo. Sám Clive zde vystoupí jako předák dolu :)

valecek11
16.06.2012

Tak tohle byla zatím asi nejlepší kniha od Clivea,i když jsem od něj četl zatím "jen"asi 7 knih.Napínavé čtení-doporučuji!!