Dieťa noci

Dieťa noci https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499427/bmid_dieta-noci-y2S-499427.jpg 4 221 72

V jednu chladnú januárovú noc Sharon Lemkeová vyjde do svojej záhrady, aby sa pozrela na zatmenie mesiaca, no zrazu si v susednom dome všimne niečo zvláštne. Za kuchynským oknom jej susedov vidí stáť pri dreze malé dievčatko, ktoré akoby umývalo riad. Rodina Flemingovcov však dieťa v takom veku nemá, a keby aj áno, prečo by robilo domáce práce tak neskoro? Sharon by to zrejme vypustila z hlavy, no keď sa k nej prisťahuje osemnásťročná Niki, kamarátka jej dcéry, ktorá vyrastala v pestúnskych rodinách, aj ona si všimne v dome Flemingovcov všeličo podozrivé. A keďže sociálna služba napriek ich upozorneniam nekoná, rozhodnú sa zistiť viac na vlastnú päsť.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

The Moonlight Child , 2020

dana8437
26.09.2022 5 z 5

(SPOILER) To se četlo úplně samo! Nešlo se odtrhnout, nebyl to úplně mrazivý thriller, ale jak už bylo zmíněno spíše společenský román a velmi vážná forma týrání dítěte.
Určitě si do budoucna ráda od této spisovatelky přečtu další její knihy.

bookcase
26.09.2022 5 z 5

Výborné, napínavé i dojemné. Netypický psychothriller se zajímavými postavami. Sharon a Niki správná dvojka, Suzette solidní psychopatka, úplně jsem viděla, že by ji ve filmu mohla hrát Helen Bonham Carter.

Dela111
24.09.2022 3 z 5

Knihu Dítě noci bych nezařadila mezi thrillery, je to spíše společenský román se závažným námětem.
Příběh se rozjíždí hodně pozvolně, zápletka nepatří mezi často omílané náměty, ale celý děj je předvídatelný. Velmi brzy je jasné oč se jedná, nepřekvapí ani rozuzlení. Navíc tady není jediný nečekaný zvrat, natož napínavý děj, i proto bych knihu neoznačila jako thriller. Závěr příběhu je napsaný stylem románů pro ženy.
Největším kladem je jednoznačně námět, ale právě v tomto případě by se hodil propracovanější děj. Napsáno je to ovšem maximálně čtivě a většině čtenářek se bude kniha líbit.

ladyfromskye
23.09.2022 4 z 5

Opravdu moc povedená obálka, jak přebal jako takový, tak desky v nádherné tyrkysové barvě. Příběh je čtivý, stránky rychle ubíhají. Konec byl taky hezký, i když vývoj jednoho vztahu mě zklamal.
Ale nečekala jsem, že hned od začátku budu vědět, co a jak. Těšila jsem se, že to tajemství se bude jen tak pozvolna vyjasňovat. Dále... Setkání Niki a Sharon bylo na můj vkus moc násilné, jako by autorka nevěděla, jak je k sobě dostat. A navíc mi někdy jejich (a nejen jejich) chování přišlo úplně nelogické a naivní.
I tak si knížka vysloužila pěkné 4*, i když za pár měsíců nebudu vědět, o čem byla, a ani nebudu mít chuť si ji ještě někdy přečíst.

xena2711
21.09.2022 5 z 5

Slušný psychologický thriller. Trochu pomalejší rozjezd, ale pak se příběh pěkně rozjel.
Zajímavá obálka a spravedlivý konec. Doporučuji.

Ajina76
21.09.2022 5 z 5

Velmi poutavý příběh. Napínavý, smutný, ale při určitých situacích vháněl slzy do očí nebo úsměv na rtu. Přečetla jsem jedním dechem. Doporučuji.

Micha-Él
20.09.2022 5 z 5

Tahle kniha ihned upoutala mou pozornost jak tajuplnou obálkou, tak zvědavost budící anotací, a věděla jsem, že si ji musím přečíst! Má očekávání rozhodně nezklamala, naopak, byla jedním slovem VÝBORNÁ. Měla úžasný spád děje, postupné odkrývání jednotlivých dílků skládačky, uvěřitelné postavy a celkově je opravdu skvěle zpracovaná. Autorka má u mě velké plus za to, že se nesnažila za každou cenu šokovat, a napsala tak thriller, který by se dle mého klidně mohl stát. Některé postavy mi vyloženě přirostly k srdci, zatímco jiné (hlavně tu jednu) jsem nesnášela. Bylo to napínavé a zároveň lidské, moc se mi to líbilo :)

Kni-holka
19.09.2022 4 z 5

Po knize Dítě noci od Karen McQuestion jsem sáhla hned, jak vyšla, protože mě nadchnula obálkou a anotací. Přeběhl mi mráz po zádech a říkala jsem si, že to bude to "pravé strašidelné" pro bouřkové večery. Bohužel jsem si nastavila přehnané očekávání. A možná to byl hlavní důvod mého zklamání.

Neberte mě špatně. Kniha se mi moc líbila, četla se lehce, děj rychle a plynule ubíhal, akce a informace byly dávkovány postupně a tím se zvyšovalo napětí. Moc se mi líbily pohledy do minulosti a vhledy do duší hlavních postav, protože díky nim jsem se mohla s postavami více sžít a poznat, jak zkažené duše mezi námi jsou, přestože navenek působí naprosto dokonale. Tomu říkám umění nosit masku.

Mé zklamání převážně připisuji mé přehnané fantazii a zálibě spíše záhadnějšímu vyprávěním. Toto je taková klasická detektivka, i když se zajímavou zápletkou a uvěřitelnými postavami a to oceňuji.

joslin
18.09.2022 4 z 5

Máte podezřelé sousedy? Tak tento román je přímo pro Vás :D. Ne všichni, co bydlí vedle Vás jsou milý lidé a zrovna v tomhle románu se postarší paní (ne)chtěně zadívá do noční kuchyně spoluobčanů od vedle a nestačí se divit, když vidí po dvacáté třetí hodině, jak malá holčička šůruje nádobí. No jenomže divné na tom je to, že ti sousedé jaksi mají jenom syna v pubertálním věku a o malé dcerce nebyla řeč. A šup, začne se roztáčet příběh, který Vás může vzít za srdce.

Když jsem si přečetla popisek, o čem k kniha má být, už jsem trochu tušila, že to nebude procházka růžovým sadem, ale žádná drasťárna se nekonala. Nečekejte podle obálky, že to bude děsivá příběhová linka, ale spíš psychologické drama, které se může odehrávat hned vedle za plotem.

Je to jakási sonda do života střední americké třídy a nakouknutí pod pokličku životních rozhodnutí, které nemusejí být být přínosné pro rodinnou pohodu. Autorka psát docela umí a musím říct, že mě to docela bavilo. Trochu jsem se i dojmula a hlavním hrdinům jsem fandila. Není to úplná oddechovka, ale čte se to příjemně.

HadleysHope
15.09.2022 5 z 5

Při čtení této psychoknihy jsem se jednou leknul. A to když zazvonila naše sousedka, jest-li nemám dvě vajíčka, protože žádné nemá a do obchodu se jí nechce. Fuj, babo, povídám, nejsi duch? Celý týden vás nevidím, nepotkám, a najednou zazvoníte, když čtu tak napínavý příběh. A ona povídá: Byla tady moje vnučka, uklidila, umyla nádobí.....a dost! povídám a bouchnul jsem dveřma :-)

Danago
14.09.2022 5 z 5

Kniha, která vás chytne od první stránky, to nebývá příliš časté. Hned u druhé kapitoly jsem dostala informaci, která mě přiměla knížku už neodkládat. Není to žádný drastický thriller a už vůbec ne horor. Ale obálka příběh dokonale vystihuje. Příběh je napsaný neskutečně čtivou formou s lehkostí a citlivostí. Autorka si dala záležet na každém slově, nic neponechala náhodě a vše dokonale a logicky vypointovala.

evineckY
12.09.2022 4 z 5

Nevím, proč jsem si podle té obálky představovala, že příběh se bude klonit k hororu :-(
Je to opravdu až psychologický román, který vás nenechá na pochybách, že děje po celém světě i v dnešní době. I když to není můj šálek kávy, určitě stojí za přečtení.