Diagnóza F50

Diagnóza F50 https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178381/bmid_diagnoza-f50-un1-178381.jpg 3 103 24

Diagnóza F50 souhrnně označuje poruchy příjmu potravy, kterými dnes trpí mnoho žen, a dokonce i dětí. Novinářka Gabina Weissová je jednou z nich: bez obalu vypráví o své anorektické a bulimické minulosti: o tom, jak do toho spadla, o tom, jak hladověla, o tom, jak do sebe cpala cokoli – od strouhanky až po syrové špagety, aby ze sebe vzápětí všechno zase dostala ven. Otevřeně píše o pobytu na psychiatrickém oddělení nemocnice, o lásce, pro kterou se vzchopila, a o dětech, které jí nakonec zachránily život... celý text

Niki
27.05.2013 5 z 5

Zajímavá kniha nejen svým obsahem, ale i stylem psaní, který mi velice vyhovoval. Příběh mne vtáhnul do děje a nepustil až do konce.

dencuska
26.08.2012 2 z 5

Súhlasím s tým, že táto kniha je určite jedinečná svojho druhu, autorka si zaslúži obdiv, že dokázala o tom takto verejne a priamo písať. Na druhej strane som ju len veľmi "ťažko" dočítala do konca. Prišlo mi to strašne monotónne a tým aj dosť nudné čítanie. Mala som pocit, že ide o opisovanie stále toho istého dokola. Ale sto ľudí sto chutí :)

Renava
13.02.2012 4 z 5

Odvážna spoveď ženy (autorky), ktorá sa vlastným pričinením zamotala do bludného kruhu bulímie, čo popisuje bez akýchkoľvek príkras a sebaosravedlňovania. Zaujalo ma to, lebo s týmto problémom som sa vo svojom blízkom okolí stretla, takže tuším, kam sa tým človek môže dostať a aké ťažké je vymotať sa z toho. Memento pre všetky babenky posadnuté vidinou ultraštíhlosti za každú cenu..

linsi
29.12.2011 5 z 5

Nemám ráda, když se lidem říká: "Tohle si musíš přečíst, ať si z toho vezmeš poučení." Nicméně si myslím, že tohle by doopravdy mělo být něco jako "preventivní četba". Průběh nemoci je tu popsán přesně, naturalisticky, bez nějakého zkrášlování, takže by to snad mohlo člověka donutit se víc zamyslet, než si se sebou začne zahrávat. Příběh sám o sobě je také zajímavý, aspoň teda pro mě. Oceňuji rovněž, že měla autorka odvahu své vlastní zkušenosti hodit na papír, to já bych nikdy takhle přímo nedokázala. Přemýšlím, proč tu kniha nemá lepší hodnocení a skutečně nevím... Podle mě si modrou barvu vážně nezaslouží.

anorexie bulimie

Autorovy knížky