Dezinformace

Dezinformace https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/317450/bmid_dezinformace-qSX-317450.jpg 4 6 1

Kniha přinášející svědectví komunistických intrik, machinací a manipulací Bývalý šéf špionáže odhaluje metody, které se užívají k podrývání svobody, k útokům na náboženství a k podpoře terorismu. Při odkrývání zfalšované minulosti a lživých pomluv vás autoři provedou říší dezinformace. Poznáte teorii i praxi lži, jež Rusko využívá proti křesťanství, dozvíte se, jak Kreml stále pokračuje ve své válce proti Západu, bez ohledu na současný režim. Zamrazí vás při zjišťování, jak jsou dezinformace využívány k vyvolávání nenávisti proti židovství a jak je militantní islám používán ve prospěch Ruska. Kniha vám prozradí: - Kdo stojí za vzestupem terorismu? - Kdo je největším nepřítelem Kremlu? - Jaké jsou dodnes utajované součásti studené války? - Kdo a jak přepisuje dějiny a dokumenty? - Jak mocná je dezinformace? - Jaký je skutečný význam glasnosti? Vydejte se na strhující cestu pavučinou klamu v sovětské i v postsovětské době.... celý text

akrju
26.08.2022 4 z 5

Kniha se složitě hodnotí. Na jednu stranu doopravdy extrémně přínosné čtení od člověka, který snad ani nemůže být povolanějším o tématu psát. Při čtení některých pasáží jsem překvapeními poulel oči. Překvapeními, které ale i při elementární znalosti historie (a jejím kritické analýze) do sebe zapadají a prostě dávají smysl. V internetovém jazyce, "redpill jako kráva". Specificky části o aktivních opatřeních, Andropovovi či Kennedym, stejně jako o dnešním vývozu různých ideologických extrémů.
Na stranu druhou má autor očividně sklon k melodramatičnosti, v některých částech sklouzává k účelovým politickým monologům a zvláště při hodnocení reálií mimo svou praxi, má tendenci přehánět ve všech směrech.
Tak jako tak, pokud se čtenář zvládne přenést přes výše uvedené, jedná se podle mého o vynikající úvod do reálií práce KGB (a jejích dnešních sester), která dodnes manipuluje velkým kusem světa, nás nevyjímaje.