Devět životů Otto Katze

Devět životů Otto Katze https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126645/devet-zivotu-otto-katze-126645.jpg 3 8 1

Dramatický životní příběh špióna a novináře Otto Katze (1895–1952), v Čechách spíše známého pod pseudonymem André Simone, začíná v jihočeské Jistebnici a končí na pankráckém popravišti. Mezitím byl prominentním agentem NKVD, komunistickým novinářem, přítelem Franze Kafky i Bertolta Brechta, milencem Marlene Dietrichové. Pobýval jako agent Hollywoodu, v Latinské Americe, ve Velké Británii i Francii. Zúčastnil se španělské občanské války i mnoha protihitlerovských aktivit. Nakonec byl Otto Katz odsouzen k smrti v procesu s Rudolfem Slánským. Kniha britského historika Jonathana Milese, která slaví celosvětový úspěch, je čtivým, ale historicky důkladným zpracováním jednoho z nejdramatičtějších osudů 20. století, které může Československo nabídnout.... celý text

Romány Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Paseka

The Nine Lives of Otto Katz: The Remarkable True Story of a Communist Super-Spy , 2010

FMMMM
28.06.2015 4 z 5

Je to pravda, není to pravda... Kdo byl vlastně André Simone? Kousky, které předvádí pan Katz po celém světě jsou kolikrát povedenější než od samotného agenta 007,Harryho Houdiniho a Démosthenése. Kniha je velmi zajímavá, i když v některých momentech pro mne těžko uvěřitelná. Některá dějepisná fakta potvrzují pravost činů, nad některými informacemi lze polemizovat. Pokud lze knize věřit, doporučuji přečíst další knihy a zdroje zabývající se obdobím od 1. světové války do začátku 50. let.

Autorovy knížky

2012  65%Devět životů Otto Katze