Dětská nevěsta

Dětská nevěsta https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45299/bmid_detska-nevesta-kXJ-45299.jpg 3 94 24

Vzepřela jsem se krutým tradicím. Jen co bylo Nodžud deset let, otec ji proti její vůli provdal, aby nemusel živit tolik krků. Se svým mužem a jeho matkou pak prožívala peklo, znásilňování a bití. Nodžud neznala nic než dřinu a ústrky. Když ji jednou poslali pro chleba, pevně se rozhodla, že se domů už nevrátí.

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Alpress

Moi Nojoud, 10 Ans, Divorcée , 2004

Alca007
09.03.2013 4 z 5

nepochopitelné. Mám stejně starou dcerušku a představa že by tohle musela podstoupit je nemožná. Žijí tam jak ve středověku a to ani tenkrát se nevdávali v devíti letech. Děvčátko bylo siln, dokázala to vybojovat a pomohla tím díky ohlasu v mediích i ostatní.Doufám, že bojuje dál

dark.ma93
17.10.2012

Obdivuji, co ta malá holčička dokázala vydržet. Většinou mi přijde, že dospělé ženy v těchto zemích se neubrání, ale tahle holčička to dokázala! Skvělé!!!

Bytost na cestě
03.02.2012 5 z 5

Podle mě pěkná kniha, hezky napsaná a dobře rozdělená. Jsem ráda, že Nojoud byla tak odvážná ve svých 10 letech a nevzdala se! :-)

martinkaLLL
04.06.2011 2 z 5

Čekala jsem, že to bude lepší. Příběh sám o sobě moc dobrej, ale sepsání je strašně smíšený, přítomnost,minulost, přítomnost,....Takže jsem se moc neorientovala.