Děti Koruny

Závěrečný svazek rozsáhlého životopisného cyklu o životě Alžběty Rakouské je věnován především jejím dětem a vztahu k tchýni, arcivévodkyni Žofii. Autorka popisuje dlouholetý souboj mladé císařovny s mocnou a vytrvalou protivnicí, jíž pro ni od počátku manželství byla její tchýně, která se samozvaně ujala výchovy dětí, ovlivňovala císaře a mladou panovnici omezovala v mnoha dalších ohledech. Závěrečný svazek tak shrnuje stále tragičtější osud císařovny, hledající po mnoha životních ranách klid daleko od vídeňského dvora, až k tragickému konci z ruky atentátníka v září roku 1898. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31581/sissi-dil-deti-koruny-31581.jpg 4.224

Sissi (14.)

Die Kinder der Krone (1955)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Media klub (SK)

lalaserka
24.06.2015

Ahoj, mám dotaz. Nevítě kde by se dalo koupit všech 14 dílu o Sissi od Marielouise von Ingenheim? Nikde jsem na to nenarazila.Moc mě všech 14 dílů zaujalo. Předem děkuju

Markett
25.01.2014

Krásné zakončení celé série. :) Tato knížka se krásně četla a na konci jsem se zarazila, že už je to konec. Byla sice tenčí než ostatní, ale byla stejně tak krásná.
K celé sérii můžu říct, že je to velmi oddechové čtení. Díky této sérii jsem se dozvěděla o císařovně něco nového a kolikrát jsem byla i překvapená. Určitě můžu celou sérii doporučit a věřím, že se k ní budu ráda vracet. :)

lusila
07.07.2013

Prečítala som celú sériu, každá kniha bola zaujímavá, aj keď som sa nedozvedela nič nové.

Christina Marie
05.07.2012

Poslední díl série se mi zdál velmi dobrý, jen si nemyslím, že by vztah mezi Sissi a Žofií byl tak špatný. Alespoň podle knihy "Naše milá Sisi". Sissi mi bylo tak líto...