Detektiv Sventon v obchodním domě

Detektiv Sventon v obchodním domě

Nejlepší detektiv Sventon znovu na scéně! Druhá kniha ze série veselých detektivních příběhů pro děti, která patří ve Švédsku k nejoblíbenějším. Detektiv Ture Sventon řeší další zapeklitý případ tentokrát zmizení vynálezu a podivné opakované krádeže v obchodním domě. Když totiž jedné jarní noci hlídač obchodního domu při pravidelné noční obchůzce pohlédne vzhůru, spatří ke svému překvapení v druhém patře stát muže. Vypustí psa, ale ten nezachytí žádnou stopu! Po nočním návštěvníkovi se slehla zem a s ním zmizely i šperky a spousta čokolády. Mezitím se světoznámému profesorovi ztratí jeho poslední fenomenální vynález. Že by oba případy spolu souvisely? Geniální švédský soukromý detektiv se pouští do pátrání O celé sérii se velmi pochvalně vyjádřila Astrid Lindgrenová....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26186/detektiv-sventon-v-obchodnim-dome-26186.jpg 3.89

Ture Sventon i varuhuset

Literatura světová
Vydáno:, Albatros

MOu598
23.05.2017

Četla jsem v březnu 2007. Podle mých poznámek:
Knížka se mi nelíbila. Ploché, bez vylíčení jakéhokoliv charakteru, jakékoliv postavy.
Nemyslím si, že se líbí dětem.
Na obálce se píše, že detektiva Svensona obdivovala i Astrid Lindgrenová. Jenže on je za ní asi milion světelných let.

dětské detektivky

Åke Holmberg