Vykoupení

Vykoupení https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415790/bmid_vykoupeni-j0d-415790.jpg 5 250 87

Detektiv Miko Syrový si odjíždí odpočinout od ruchu velkoměsta do rodné vsi, kde plánuje strávit několik poklidných dnů se svou malou dcerou. Hned po příjezdu je však konfrontován s podezřelým úmrtím, které místní policisté až příliš rychle uzavřou jako obyčejnou nehodu. Miko začíná klást nepříjemné otázky, fasáda vesnické idyly se drolí a na povrch vyplouvají svědectví, která do případu vnášejí stále víc pochyb a otazníků. Když se nakonec kulisy zřítí úplně, Miko až příliš pozdě pochopí, že tentokrát jde o život i jemu samotnému... celý text

TaLu
23.04.2020 5 z 5

Po emotivní knize Štvanice jsem byla ráda, že mám na dosah další díl, od kterého jsem si slibovala ....co vlastně? Zklidnění ?
Zřejmě v životě nelze zůstat emocemi zaseknutý v jediném okamžiku naplno. To bychom nikdo nevydrželi, musíme se, třebas zpomaleně, posunout dál. Zpočátku po kolenou, poté krůček po krůčku. Každý jinak. Také Miko, po roce od osobní tragédie, jede načerpat sílu v setkání s dcerou na rodnou Moravu. A připlete se tam do ošklivého případu (jak jinak), který se postupně stává ještě horším. Tentokráte si uvědomí své hranice i hranice možností prosazování spravedlnosti. Jen mi je záhadou jak mu to může myslet, když svá rozhodnutí zalévá takovým množstvím vína i jiného pitiva. Opět povedený díl, i když čtenář znovu o někoho přijde....škoda ! Ale zdá se mi, že přes vrstvu omezení, bezmocnosti a neschopnosti zajistit spravedlnost, se hlavní hrdina znovu nastartoval. Těším se na další díl. Zjistila jsem, že když už mě s Mikem nespojuje stejná hudba, máme oba rádi Vyšehrad a tamní hřbitov.

mi-380
11.03.2020 5 z 5

Přesvědčivá česká gangsterská historka. Policista Miko se i tentokrát přimotá v roli soukromého detektiva k problémům, které souvisejí s někým z jeho blízkých. Na to už jsme si zvykli, to je klasický výchozí bod této série. Znovu putujeme s hlavním hrdinou na skok do zahraničí, znovu balancujeme na hranici zákona, tentokrát je ale celý případ v porovnání s minulým výletem do Jižní Ameriky kompaktnější a uvěřitelnější. Nechybí nostalgie, napětí, trefná přirovnání, jen humoru trochu ubylo.
90 % (zatím 99 hodnotících s průměrem 89 %).

Ta žena mi připadala jako tenká uschlá větev, která poztrácela všechny své květy a listy. A já najednou věděl, že bych ji tou otázkou už dočista zlomil.
...
Kameny mě studily a já se musel pousmát, když jsem si vzpomněl na to, jak jsme se jako kluci v tuhle dobu už koupávali. Dnes už studenou vodu nesnáším, snažím se jí vyhýbat stejně jako advokátům, koprové omáčce nebo písničkám U2.

amurek
31.01.2020 5 z 5

Je to již má osmá detektivka od Martina Goffy a řekla bych, že jedna z nejlepších. Miko Syrový prostě své případy vyřešit umí.

mifon
23.12.2019 2 z 5

Autor je skvělý vypravěč a celkem brzy jsem mu odpustil trapnost nazvanou Štvanice. Lebedil jsem si jen cca dvě třetiny knížky. Pak se Miko opět vydává na cesty a to na zaostalý východ. Poté co si ověřil, že Prievidza je ještě v Evropě, navštívil Slovensko, nejsevernější výběžek Balkánu. Troufám si odhadnout, že synek z jižní Moravy by mohl být takhle vtipným jen po dlouhodobém pobytu mezi pepíky. Což Miko vlastně splňuje. V poslední třetině knihy se autor bohužel rozhodl předělat detektivku na thriller. Úroveň knihy tím podle mne išla srať. Škoda. (Omlouvám se za to slovenské citoslovce :-).)

Dela111
11.11.2019 5 z 5

Jak je vidět, autor rád upozorňuje na případy, kdy se právo těžko vymáhá... A já to oceňuji plným počtem hvězdiček.
Miko se vydá na dovolenou do své rodné vísky a místo vytouženého klidu se přimotá k vyšetřování podivného úmrtí a nakonec rozkrývá jedno dávné špinavé tajemství. A zjednat spravedlnost tady nepůjde jen tak...
Řekla bych, že Miko si už svůj díl smůly vybral a to na dost let dopředu, tak snad příští díl už bude méně depresivní...

knihomolkadorfa
06.10.2019 5 z 5

Co dodat. Opět skvělý Goffa !

Péťa1950
28.09.2019 4 z 5

Seznámení s autorem díky DATABÁZI. Čtivá detektivka z našeho prostředí, bohužel uvěřitelná.
Boby17 vyjádřil můj dojem, nebudu to opisovat. Ještě k několika knihám autora se dostanu, ale moc jich u nás v knihovně nemají.

Lotka
27.09.2019 4 z 5

Tak tenhle případ jsem mému milovanému detektivovi fakt nezáviděla! Ale zvládnul to!

Arwen777
19.09.2019 4 z 5

Moje seznámeni s Martinem Goffou, kterého jsem si vybrala na základě velice kladných hodnocení na Databázi.
Příběh je velice realistický, zasazený do našich luhů a hájů, takže nám velmi blízký. Žádné americké prolévání krve, ale i tak má kniha spád. Připomíná mi solidní detektivky z konce 20-tého století. Je vidět, že autor má zkušenosti z policejní práce, zápletka odpovídá naší společnosti a nátuře, vyšetřování je uvěřitelné, hrdina rozpolcený klaďas s pevnými morálními zásadami. Přesto mi do dokonalosti něco chybělo, možná trochu tajemna, zdálo se mi to vše moc přímočaré. Dovedu si představit, že si za čas přečtu další detektivku z této série.

Boby17
17.08.2019 5 z 5

Opět vynikající detektivka, jak už jsem si od autora tak jaksi automaticky navykl. Děj, to rozhodně nebylo vykoupení, ale spíš hořký fernet. Šťourání v minulosti (i současnosti) obyvatel rodné vesnice Miku opět dostalo do problémů a zase si odnesl šrámy na duši. Závěr příběhu byl spravedlivý, byť ne zákonný.

Kerberos
13.08.2019 5 z 5

Krátký detektívní příběh,který nemá hluchá místa.Miko je zatažen do vyšetřování podezřelé smrt spolužáka.Zločinec je potrestán i když ne právní formou.

Česneksmedem
05.08.2019 5 z 5

Moje první kniha od MG a hned velice podařená. Bylo to srozumitelné, čtivé, inteligentní, uvěřitelné. Také se mi líbí, že hlavní hrdina není superman a má své lidské problémy. Knihu doporučuji.

Pavlice126
26.07.2019 4 z 5

Opět mě to moc bavilo, hvězdu ale ubírám za ty hektolitry chlastu, Miko už je regulérní alkoholik. To neustálý popisování jak chlastá mi malinko vadilo.

konicekbily
18.07.2019 5 z 5

Pěkně vymyšlená zápletka, hezký styl autora, netradiční závěrečné vysvětlení - to vše se složilo v odpočinkvou četbu z díla oblíbeného autora. V knížce není žádná "vata", ale naopak příběh velice rychle ubíhá vpřed a nenudil jsem se. Dokonce věřím, že něco podobného se mohlo stát i ve skutečnosti.

3nitka
14.07.2019 5 z 5

Strávila som nedeľu s dvoma príbehmi detektíva Mika Syrového. A bol to príjemne strávený čas. Domáce prostredie, uveriteľné príbehy a smutné ľudské osudy. Plánujem ďalšie v sérii, žiaľ v našej knižnici sú iba tieto dva, zrejme náhodne vybrané a zakúpené.
Každopádne, Martin Goffa je výborný autor a teším sa na ďalšie príbehy.

Čičolina
27.06.2019 2 z 5

Hm, po 40 letech jsem zkusila detektivku. Asi se na ně radši dívám, navíc v mé době předpubertální se v kriminálních případech ménè chlastalo, více se motalo a tajemnilo...neshazuji to úplně, ale číst 3 stránky o tom, jak polda vstal a jedl a kouřil a pil, a v další kapitole stránku kouká doblba, a zase si nalije a kouří, pak akce atd....to je přesně práce psavců vydávajících ročně knihu až dvě. To pak na pořádný příběh není čas.

Dopi70
25.06.2019 5 z 5

Čím dál drsnější čtení, ale přitom velice uvěřitelné. A až příliš realisticky popsané, co se někde u nás možná opravdu děje...

cukrovka
05.06.2019 5 z 5

Opět parádní díl. Ani na dovolené nemá Mika Syrový klid. Stačí pár náznaků a nesrovnalostí a už je pohlcen pátráním po pravdě. Odhalení pravdy ale nemusí být bezpečné. Autor nám opět předkládá dilema o pomstě a spravedlnosti.

"Co je těžší ? Přiznat někomu právo na pomstu, anebo to právo před ním zatajit ?"

Greenfingers
03.05.2019 5 z 5

Martin Goffa není autorem, který by se vyžíval v popisech brutálních sériových vražd. Nesnaží se omráčit čtenáře za každou cenu vypointovanými leč stěží uvěřitelnými příběhy. Pohnutky pachatelů jsou srozumitelné a jejich činy nejsou projevem chorobné mysli. V reálném životě se taky nesetkáváme s houfy maniakálních sériových vrahů. Drtivá většina vražd bývá spáchána spíše v afektu než po zralé přípravě .
Goffův hrdina - kriminalista Miko Syrový není žádný superman na způsob nejmenovaných zvláštních agentů FBI, CIA, apod. K případům se vždy jakoby nachomýtne, nejsou součástí jeho rutinní práce u kriminálky. Podobně je tomu tak i v románu Vykoupení.
Zdá se, že nám v Martinu Goffovi vyrůstá skvělý autor detektivek.

rajcatko
18.04.2019 5 z 5

Má to všechno, co má správná detektivka mít. Příběh, vtip, počet postav i uvěřitelnost. Přečteno ani ne za tři hodiny. Tudíž méně než oddechovka, ale stojí to za to.