Poslední naděje

Na bedrech patnáctiletého Chance a jeho osmnáctiletého bratra Patricka leží velká zodpovědnost - jsou jediní dva, kteří mohou zachránit svět. Přátelská mimozemská civilizace vytvořila z jejich těl zbraň, která je tou poslední nadějí na záchranu lidstva. Jen oni dva dokážou zvrátit postupné obsazování země krvelačnými vetřelci z jiné části vesmíru. Po boku jim stojí věrná přítelkyně Alex a proti nim nejen invazní druh, ale i někteří bývalí spolužáci v čele s bezohledným Benem. Ze zdánlivě bezpečného útočiště, které jim poskytuje školní budova, se musí vydat na dobrodružnou výpravu do Stark Peaku. Už jen kvůli Alex, jejíž osmnáctiny se rychle blíží a hrozí jí strašlivá proměna....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/376453/posledni-nadeje-xBc-376453.jpg 42

Déšť (2.)

Last Chance (2017)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Talpress

Kniha Poslední naděje

buldozer5
05.07.2018

Upřímně? Celkem zklamání. Po prvním peckovém dílu, kde děj autor ukončil v tom nejnapínavějším, jsem čekal, že na to pokračování bude přímo navazovat, ale nestalo se tak. Napětí se tu vytratilo, ne že by ubylo akce, to ne, jenže hodně scén mi přišlo příliš přemrštěných, takže jsem je nějak nedokázal brát vážně, dokonce i přesto, že jde o knihu se sci-fi tématikou.
Postupně mě i začalo otravovat, jak se autor snažil dostat hlavní hrdiny do situací, ze kterých to vypadalo, že už nevyváznou, ale najednou se pokaždé stane něco absurdního, co je všechny zachrání a děj vesele ubíhá dál. I přesto se tam ale vyskytuje plno částí, kde umře hodně lidí, což se podle mě do dětské knihy nehodí. Totéž platí i pro první díl. No nevím, nebylo to úplně špatné, ale čekal jsem něco víc.
Musím ale uznat, že na konci mi málem ukápla slzička, důvod ale neprozradím, nechci spoilerovat. :)

Gregg Andrew Hurwitz

Gregg Andrew Hurwitz