Trapné britské impérium

Trapné britské impérium https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2123/desive-dejiny-trapne-britske-imperi-Qzj-2123.jpg 4 76 6

Historie krvelačných červenokabátníků, osadníků a otrokářů. Kniha Trapné Britské impérium vám bez příkras podá brutální fakty o tom, jak Británie vládla na moři i na pevninách – od nechvalně proslulých výstřelků v Indii až po strašlivé skutky v Austrálii. Dozvíte se například, jak málo Britům stačilo, aby šli do války s domorodci, kdo nosil náhrdelník z 50 lidských lebek nebo proč jeden britský voják dával oblečení do rakve. Přečtěte si také o příšerných otrokářích, zákeřných rebelech a protivných domorodcích, oslavte vítězství s královnou Viktorií a seznamte se s několika nejhoršími postavami Britského impéria. Dějiny nikdy nebyly tak děsivé!... celý text

Literatura naučná Historie Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Barmy British Empire

Atlantis
11.04.2023 3 z 5

Mám asi podobné výhrady, jako u všech Děsivých dějin. Po čase to začne být dost repetitivní. Ale jinak v pohodě, zjistil jsem některé nové věci, ilustrace mě bavily, proč ne. Btw kritizovat, že Angličan se dívá záporně na imperialismus, je jako byste nadávali, že se Němcovi nelíbí nacismus.

Knihomolka506
09.05.2021 5 z 5

Dějiny ještě nikdy nebyly tak děsivé! píše název na zadní straně knihy. Říkám si , že je to asi pravda.. pro otroky to v době britského impéria nebylo vůbec jednoduché. Hodně jich zemřelo, spáchali sebevraždu skokem do moře mezi žraloky nebo skoncili prodani do otroctví kupcům, kteří si je koupili a pak označili jako zvířata. Tohle by si měl přečíst každý, aby se vědělo, že ani tahle doba nebyla vůbec dobrá a lehká.

Vidlička
17.10.2017 4 z 5

Dle mne gradiózní počin, jak spráťatům přiblížit historii skutečně, ale skutečně fťypnou formou. Gratulace.

braunerova
25.09.2016 2 z 5

Tak tenhle díl mě docela naštval. Na otrokářství a budování říší nebylo po tisíce let nic špatného ani amorálního. Britové se nechovali ani lépe ani hůře než ostatní, jen byli nejúspěšnější. Označovat je kvůli tomu za brutální otrokáře mi přijde DĚSIVĚ demagogické. Navíc každá mince má rub i líc. Kdyby nebylo Římské impérium, nebyla by dnešní Evropa. Kdyby nebylo Britské impérium, neexistovaly by dnes USA a státy Commonwealthu. A na celosvětovém zrušení otrokářství mají Britové lví podíl.

Peter.Melon
18.11.2014 4 z 5

Dobře podaná kniha o Británii...

Mischka
30.11.-0001 3 z 5

Jako malá jsem tyto knihy milovala a měla doma každý díl, který vyšel! Proto je sem přidávám a hodnotím, snad už jen z nostalgie..