Potrhlí vědátoři

Potrhlí vědátoři https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/4176/potrhli-vedatori-4176.jpg 4 41 3

Lidé se míchají do všeho dokonce i do přírodních jevů a zákonů. Dějiny vědy, vědců a jejich objevů, od prvních řeckých koumáků až po moderní génie, jsou děsivé a bolestné. Zaznamenávají úžasné myšlenky, které změnily svět, ale i výbušné pokusy a kruté omyly. V knize Potrhlí vědátoři se například dočtete, kvůli čemu Einstein zapomněl, kde bydlí, která badatelka se nechala rozsekat na malé kousíčky nebo proč se Galileo protahoval na skřipci. Věda nikdy nebyla tak děsivá!... celý text

Literatura naučná Věda Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Suffering Scientists , 2000

mia.com
01.02.2023 4 z 5

Knihy z této série mě jako školačku hodně bavily. Dozvěděla jsem se něco nového zábavnou formou a navíc jsem milovala to grafické zpracování a obrázky.

Pirkus
06.01.2018 odpad!

Knihu, bohužel, sráží nejen autorova snaha být vtipný za každou cenu. Knihu potápí, u naučné literatury těžko akceptovatelné, chyby. Například:

a) Dalekohled nebyl vynalezen v roce 1890.
b) Ve vesmíru nejsou meteority, ale meteoroidy.
c) Mayové nežili ve Střední Americe do 10. století.
d) Hubble se křestním jménem jmenuje Edwin, ne Ervin.
e) Nobelovy ceny se nerozdávají od roku 1962.

8427
12.03.2016

Určitě doporučuji :-) S vtipem seznámí se známými i neznámými vědci. Když si ji přečtete, budete vědet tolik zajímavostí, že ostatní budou jen koukat.