Desivá symetria

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V Desivej symetrii sa podivuhodne splietajú osudy dvoch párov identických dvojčiat. Angličanky Elspeth a Edie sa kedysi z neznámych dôvodov pohádali a od chvíle, keď Edie odišla s manželom do Ameriky, sa nevideli. Keď Elspeth v Londýne zomrie na rakovinu, odkáže celý svoj majetok vrátane krásneho bytu sestriným dcéram Julii a Valentine. Tie majú práve dvadsať jeden rokov a sú „zrkadlové dvojčatá“ – Valentina má syndróm situs inversus (všetky orgány a črty má zrkadlovo prevrátené). Podľa podmienok tetinej poslednej vôle sa musia do bytu nasťahovať a rok v ňom žiť, aby naň získali plný nárok......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82662/desiva-symetria-82662.jpg 3.836
Orig. název:

Her Fearful Symmetry

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Ikar (SK)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Desivá symetria

Přidat komentář
Leena
20.10.2018

Dnes jsem knihu dočetla a mám z ní rozporuplné pocity.. Spíše je mi líto těch zbloudilých duší.. Elspeth stejně štěstí nenašla..

trudoš
08.08.2018

Příběh dvojčat Julie a Valentiny se díky shodě podivuhodných okolností propojí s osudy Roberta a Martina. Tomu prvnímu vzala ženu smrt, tomu druhému obsedantně kompulzivní porucha. A ač tomu zpočátku nic nenasvědčuje, obě nové nájemnice činžovního domu v Londýně převrátí životy těchto starých mládenců naruby. O to zajímavěji, když se duch Robertovy ženy nečekaně ukáže zpátky na scéně...
Podmanivé vyprávění o definitivnosti smrti a nutnosti vypořádání se se ztrátou, ať už formou ukončení sebezpytování, nebo překročením dosud nepřekročeného. Zároveň ale také lehce bezdějová duchařina. Trvá celou věčnost, než se konečně začne něco dít, přičemž zápletka přijde ke slovu prakticky sto stran před koncem. Jinak víc jak půlku zabírá knižní párování se a odhalování rodinných traumat, podané s nezvyklou apatií, jako by vlastně o nic nešlo. Ovšem přistoupíte-li ke knize od začátku jako ke společenskému románu, pak je víc než pravděpodobné, že si všechen ten pomalý nástup užijete s plnou parádou.

Soptinka
22.10.2015

Když jsem tuto knihu sháněla, tak jsem si myslela, že se u ní budu bát. Přeci jen, ten její název vypovídá sám o sobě, ale musím konstatovat, že jsem se nebála. I přesto se mi děj líbil, i když byl občas fádní. Na začátku jsem částečně tušila jaké bude rozuzlení, ale i tak mne poslední část knihy překvapila.

kannibal28
27.10.2014

vyborná kniha dobry dej len troška viac napatia som čakal

bookcase
19.05.2014

Hodně čtivé, vtáhlo mě to, ani nevím jak :). Londýn, duchařina...to je ono.

Anděla Maková
08.03.2014

Děj zasazený do reálného prostředí hřbitova Highgate v Londýně, s duchařským námětem. Pro mne luxusní četba. Nemůžu jinak, než 5*.V češtině "Její děsivá souměrnost".

denuska
20.07.2012

Vzhledem k úspěchu knihy Zakletý v čase jsem čekala víc. Přestože se kniha čte rychle, není příběh tak dokonalý,
jako ten předchozí, chvílemi mi to přišlo až uvalené.

Autor a jeho další knihy

Audrey Niffenegger

Audrey Niffenegger
americká, 1963

Kniha Desivá symetria je:

v Právě čtených1x
v Přečtených44x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených3x
v Knihotéce15x
v Chystám se číst22x
v Chci si koupit2x