Děs

Děs https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278730/bmid_des-RHL-278730.jpg 3 229 88

Pé jako Personne série

Strhující a napínavý thriller, který se odehrává především v Paříži a New Yorku. Hlavní hrdina sám sebe nazývá Pé jako Personne. Nikdo je zkušený elitní francouzský legionář, jenž vinnou tragických okolností rezignoval na život a jen tak se pomalu utápí v alkoholu. Do akce ho vrátí až zmizení jeho dcery, kterou spoustu let neviděl. S pomocí svých několika posledních přátel začne rozmotávat tajemný a spletitý příběh. Ovšem má proti sobě opravdu silného soupeře, jehož touhou je natočit opravdu autentický film… To je jen základní nástin výborného thrilleru, kterému nechybí žádná správná ingredience. Hlavní hrdina „chandlerovského typu“, temné zákoutí Paříže, chladnokrevný zabiják a spousta cynického humoru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Porno , 2016

Atrament
07.12.2016 odpad!

Takový gejzír klišé a šablonovitosti jsem nečetl už pěkně dlouho. Celý 'román' je snad poskládaný z vět vypůjčených odjinud, každá postava svým charakterem už tady byla snad tisíckrát, každá situace a 'zvrat' snad ještě vícekrát. Tolik proklamovaná brutalita je díky autorově neschopnosti pořádně barvitého a nápaditého popisu spíš otravnou a místy až směšně prvoplánovou záležitostí. Děj je přímočarý a natolik předvídatelný, že nemá vůbec čím překvapit ani šokovat, což je u knihy chlubící se nálepkou 'napínavý thriller' docela podstatný problém.

Koňadra
25.11.2016 odpad!

Nebudem hviezdičkovať, nebolo by to fér. Nedočítal som. Na môj konzervatívny vkus samoúčelne surové, nechutné, až hnusné. Ak by som to, čo som dokázal prečítať, očistil ôs extrémne nepríjemných detailov, to čo by zostalo, mi príde banálne.

Seiers
18.11.2016 4 z 5

(audiokniha) Děj plynul rychle a přímočaře. U některých hlášek jsem se vysloveně bavil. Avšak míra brutality mě neoslovila, připadala mi nadmíru strojená a záměrná, měla za cíl čtenáře / posluchače šokovat. Já dávám přednost psychologické hloubce; strach je ideální "motor" pro "turn-page" thriller. Ale své fanoušky si kniha jistě najde.

Karborund
10.11.2016 4 z 5

Syrovost a přímočarost příběhu bez prázdných míst.Hranice brutality,bizarnosti a dekadence byla překročena, přesto mě kniha nesmírně bavila.Dal bych plný počet, ale nějak mi chyběl vysvětlující závěr.

lsisec
10.11.2016 1 z 5

Kdo se vyžívá v sadistické literatuře, přijde si na své. Osobně jsem některé pasáže ani nemohl číst. Jsem toho názoru, že hned po vydání této knihy, se měl autorovi vážně věnovat psychiatr.
Popsané téma už tu jednou bylo a to ve filmu tuším "8mm" nebo tak nějak, ale podstatně decentněji zpracováno. Značným klišé už je i detektiv "Opilec". Jednoduchý příběh, jednoduchý konec. Za mně: "Slabota!"

Skripi
03.11.2016 3 z 5

Dosť brutálna detektívka, popisovanie toho týrania je miestami pekne nechutné. Kniha bola dobre nahovorená. Okrem tých nechutností mi vadí aj fakt že hlavný hrdina je zasa raz alkoholik. Akoby nemohol byť normálnejší alebo závislý na niečom inom :D

Joges
30.10.2016 4 z 5

Na můj vkus dost drsný námět. Ale v podstatě je to detektivka, jak má být, jen některé scény jsou příliš bizarní, hrubé, zkrátka nic pro slabší povahy. Jinak svérázného pana Hiddena chválím a obdivuji. Píše skvěle, má bohatý slovník i fantazii, takže jeho thriller se čte jedním dechem. Jeho hlavní postava je opět často obsazovaný opilec, zhýralec se však brzy vschopí, s problémy se popere a případ vyřeší. Děs není špatný, jenom je místy až příliš autentický.

Pampalini
06.10.2016 3 z 5

Vcelku jednoduchý príbeh pripomínajúci sledovanie akčného filmu plného strihov, ktorý smeruje k jednoznačnému koncu. Brutalita na hrane, niekedy samoúčelná. Spokojne mohol ostať pôvodný názov knihy - Porno. Ten príbehu sedí viac. Des evokuje strach a tu prevládalo znechutenie.

šipek
26.09.2016 4 z 5

Tak u této knihy jsem nevěděl jak jí ohodnotit. Dost brutální kniha, po které jsem musel zvolit na čtení něco na odlehčení a vybral jsem si romantický thriller Volání anděla. Hodnotím 4 hvězdičkami. Chvilku to bylo na tři a pak zase na pět :-). Nedoporučuji slabším povahám.

čef
11.08.2016 4 z 5

Přímočarý akční příběh napsaný bez zvláštních kudrlinek a úvah. Pozoruhodný posun morálky zvláště u teenagerů a aktuální popis změn zločineckého podsvětí v Paříži. Nic co by čtenáře mohlo pozitivně naladit, ale takový je dnešní svět pesimistů.

yndiC
23.07.2016 5 z 5

Opravdu výborná kniha. Žádné zbytečné zdlouhavé okecávání. Mě kniha zas tak drsná nepřipadala jak tu jiní píšou. Na konci mohlo být vysvětleno proč to vlastně vše vrah dělal, ale ani to mi v knize nechybělo, ono taky proč vše zakončovat stejně nudně jako v ostatních knihách. Sálodlouhé vysvětlování není potřeba, vrah byl prostě magor. Autor nechal prostor pro vlastní fantazii. Kdo má rád thrillery, tak tuhle knihu určitě doporučuji. Za mě 5 hvězd.

Marluksa
11.07.2016 5 z 5

Naprosto skvělá kniha!! Možná jen nedoporučuji pro slabší povahy.

MajkaCZ
25.06.2016 1 z 5

v předsázce se píše o hrdinovi "chandlerovského typu", a protože Philipa Marlowa mám ráda, dala jsem se do čtení. Je to ale hodně drsné a s Marlowem to nemá nic společného! Některé kapitoly (hodně) jsem nemohla číst. Je to na mě moc drsné, celý děj je postaven na hrůzách, nenašla jsem nic pozitivního a hodného ke čtení, nedoporučuji. M

jarin58
11.06.2016 3 z 5

Celá kniha je děs,ale to je tak asi vše.

toolitha
21.05.2016

Nejspíš autor nechává prostor pro fantazii. Ale jinak pecka!!!

Cituska
15.05.2016 3 z 5

Až neuvěřitelně syrový příběh,ze kterého mrazí...Přečteno za víkend.Konec svým způsobem zklamání,darebák je sice dopaden,ale zůstává příliš mnoho otázek a nezodpovězených odpovědí.

anarkia
13.05.2016 4 z 5

Přečetla jsem ji skoro na jeden zátah. Nedoporučuju citlivějším jedincům,ale za mě-bezva odpočinková věcička!

Hella
21.04.2016

Za mě příliš kruté, drsné a morbidní. Půlku knihy jsem bohužel musela přeskákat - číst to opravdu nešlo. Vydržela jsem u toho víceméně jen proto, že se snažím knihy dočítat. Nicméně nedoporučuji.

fis.rena
10.04.2016 5 z 5

Syrové,drsné,brutální,strhující a špičkové čtení,kde je vše podáno absolutně přímo a bez obalu,bez servítek a zbytečné omáčky odvádějící pozornost. Konec mohl být tedy mnohem propracovanější,což je mínus,ale jinak absolutní spokojenost a čtení dle mého gusta.

Jity-Lovies
31.03.2016 4 z 5

Knihu jsem začala číst včera a předchvilkou dočetla.
Musím se přiznat, že z ní mám zvláštní pocity.
Celý děj je opravdu rychlý, nejsou tam žádné zbytečné okecávací části.. líbí se mi, když se prolínají dva děje, dvě místa, nebo dva časy... kniha je na mě celkov dost vulgární a chvilku mi trvalo, než jsem si na to zvykla. Ale musím říct, že kniha se mi svým zvláštím způsobem líbila, jen bych na závěr přidala ještě jednu kapitolku, kde by se to vše lépe vysvětlilo.. proč to pachatel vůbec začal dělat? Chybí mi tam vysvětlení, ale jinak je kniha opravdu hodně čtivá a mohu doporučit!:)