Děs

Děs https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278730/bmid_des-RHL-278730.jpg 3 229 88

Pé jako Personne série

Strhující a napínavý thriller, který se odehrává především v Paříži a New Yorku. Hlavní hrdina sám sebe nazývá Pé jako Personne. Nikdo je zkušený elitní francouzský legionář, jenž vinnou tragických okolností rezignoval na život a jen tak se pomalu utápí v alkoholu. Do akce ho vrátí až zmizení jeho dcery, kterou spoustu let neviděl. S pomocí svých několika posledních přátel začne rozmotávat tajemný a spletitý příběh. Ovšem má proti sobě opravdu silného soupeře, jehož touhou je natočit opravdu autentický film… To je jen základní nástin výborného thrilleru, kterému nechybí žádná správná ingredience. Hlavní hrdina „chandlerovského typu“, temné zákoutí Paříže, chladnokrevný zabiják a spousta cynického humoru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Porno , 2016

DominaCZ
01.05.2018 1 z 5

Čteno podruhé. Je tam spousta zbytečných vět a věcí okolo, takže jsem četla z 90% pouze ty mučící party. O ně totiž šlo, ne o okolí kde se píše, že vedle své ženy ležel s hlavou na jejím rameni a ona ho jemně hladila nebo že běhali po Teheránu či kde.

Konec byl odfláknutý a nekončil v podstatě nijak. Není tam takové to O MĚSÍC POZDĚJI, kdy bychom se dozvěděli, jak to bylo dál, proč to dělal, jak dokázala žít s takovým zmrzačením ( dají se víčka přišít jako protéza..?), jak žila rodina úchyla apod.
Ukazuje to na syrovost náctiletých slepic natáčejících hvězdné porno, což nebezpečné jistě je.

Tento příběh ale myslím mířil jinam. On chtěl udělat honbu mafiánů s pornem, v němž se živě týrají lidi, s hrdinou, jež se jim do toho plete. Jenže o nic takového tam nejde, tam tyto záběry točí jen jeden člověk a nikam to neprodukuje a ti, jež toto dělají "profi", tak udiveně kroutí hlavou, že s tím oni společného nemají nic ... tak proč v příběhu figurují a to téma nájemných mučení online tam je?!
Asi nějak nechápu autorovu pohnutku.

Ale jako jo, šlo to. Ubrat marastu a méně hysterického motání se v kruhu a bylo by to dobrý.

A jako fakt to není "přes hranici, neskutečně brutální" atd. Ne není, je to noob :) pokud vám tohle přijde jako brutální pak máte hodně slabý žaludky.

jarmila6295
09.03.2018 3 z 5

Spousta zbytečných vět, ale četla jsem jedním dechem, protože jsem chtěla vědět, jak to dopadne. Zločiny ale fakt hrozné :-(

Jaruš7
12.01.2018 3 z 5

Opravdu děs, uplatnit zde cenzuru , tak bych * přidala.
Krutá zrůdnost má své oběti pevně v objetí.
Za nemorálnost se hodně platí, ale více to stojí.
Načtená, kdybych ji měla číst, tak to asi nedám.

katerina5544
14.10.2017 1 z 5

Přišlo mi, že čtu spíš plytký sloh studenta střední školy, nemělo to vůbec hloubku,prokreslené postavy...nic. Celkově tedy zajímavý nápad ale bylo mi spíš zle z toho mučení. Thrillery čtu hodně a snesu dost nicméně tohle mi přišlo až moc a vlastně ani nevím proč to vrah dělal, asi prostě byl jen totální úchyl. Dala jsem bod za čtivost, protože jsem měla přečteno za pár hodin a ten nápad - toť vše. Původně jsem si chtěla knihu koupit,ale nakonec jsem ráda,že jsem si jí půjčila z knihovny a nevyhodila peníze....

waltraud5114
09.10.2017 odpad!

Hŕba brutality, odrezané bradavky, odcviknuité prsty, vyrezaný klitoris, mňam.... a toto sa ľuďom dnes páči. Nad knihou som mávla rukou, také dristy píše dnes každý, kto má v zadku dieru. Ale to, že TOTO sa ľuďom tak strašne páči, považujem za DES.

Sallka
31.08.2017 5 z 5

Než jsem se rozhodla, jestli knihu budu číst, nejprve jsem si přečetla pár komentářů níže - odporné, sadistické, otřesné. Pak jsem se asi na deset vteřin zamyslela a jo, zkusím to. A hle.
Nejprve bych uvedla malé porovnání s jiným spisovatelem thrillerů a to s Chrisem Carterem. Ti, co od něj nějakou knihu četli, budou vědět proč. Protože i on se vyžívá v odporných, sadistických a otřesných zvrácenostech a jeho knihy, s přechytralým detektivem Hunterem, mu vynáší hodnocení přes 90 % u každé z nich! Stále stejný scénář, který chce šokovat, stále stejné dialogy mezi detektivy, stále stejně nesmrtelný detektiv Hunter. Proč on?

Hlavní hrdina této knihy je celkem sympatický tatík, kterému unesli dceru. Naštěstí je bývalý tajný agent a zná dost kunčaftů z minulosti, kteří jsou ochotni mu s hledáním pomoci.
Děs má spád, napětí a čte se jedním dechem. Čtenářům thrillerů určitě doporučuji.

Janeee
21.08.2017 4 z 5

Tato kniha byla opravdu děs! Stále se celá klepu a po dobu čtení se mi chtělo zvracet. Je to čtení jen pro otrlé a určitě ne pro lidi s nemocným srdcem... Může se Vám totiž dost přitížit. :-( Scény jsou popsané fakt nechutně a autor dokáže to, že i přes veškeré hnusy, které jsou tam detailně popsány, drží vás v pocitu, že to musíte dočíst a spolu s Tarou čelit všem těm hrůzám. Četla jsem to velmi rychle, abych věděla, jak to s Tarou dopadne. Znova už bych si knihu ale nikdy přečíst nechtěla.

Danago
21.08.2017 1 z 5

Elitní francouzský legionář rezignoval na život a pomalu se utápí v alkoholu. Do akčního života ho opět vrátí zmizení jeho dcery. Začíná rozmotávat tajemný příběh. Ale proti sobě má silného soupeře, který chce natočit opravdu autentický film. Podle anotace by to mohl být dobrý thriller. Ale pro mě by musel být jinak zpracovaný.
Děs - tento název knize naprosto odpovídá. Je to Děs ve všech směrech! Je to kniha jen pro silné nervy a silný žaludek. Já opravdu nevím, komu bych takovou hrůzu mohla doporučit. Něco tak otřesného jsem rozhodně asi nikdy nečetla. Netuším o co vlastně autorovi jde? Co nevíce čtenáře znechutit?

ArwenAragorn
18.08.2017 4 z 5

Děs! Napínavý, místy drsný, brutální, místy hnusný, nechutný thriller. Ale je to jenom o obsahu. Nemůžu říct, že by autor psal špatně. Souhlasím úplně s hodnocením Jogese. Za ty pasáže, ze kterých se mně dělalo špatně ubírám jednu*.

motolka
21.07.2017 5 z 5

Tak tohle byl fakt hnus fialovej :D
Ale jinak knížka plná napětí a opravdového děsu.

simika
14.07.2017 5 z 5

Hodně drsný, hodně čtivý, hodně děsivý, ale řekla bych, že i hodně reálný. Miluju filmové horory, ale popisy z pohledu dívek, které autor vkládá, jsou děsivější, než jakékoliv vizuální zobrazení. A bez cenzury!
Jen pro ty, co mají opravdu silné nervy.

Radza
07.07.2017 4 z 5

Slyseno jako audiokniha - a urcite patri k tomu lepsimu...

Arsinoe_06
30.06.2017 3 z 5

No žádný velký šlágr to nebyl, hlavní hrdina opravdu předvídatelný (popravdě těch drsných alkoholiků, kterým je už všechno jedno mám celkem plné zuby) a konec za mě odfláklý. A brutální to jistě bylo, ale moc nechápu ty komentáře zde, že autor by měl navštívit psychiatra...to jste vážně nepochopili, že to bylo napsané za účelem šokovat? Když je někdo slabší povaha, tak by se asi do čtení thrillerů neměl pouštět... Samozřejmě to bylo místy hodně přehnané, na druhou stranu i syrová brutalita je občas součástí života a nemá smysl se tvářit, jako že něco takového neexistuje a pohoršovat se nad tím...

pobijecmuch
16.06.2017 odpad!

Vše už zde bylo napsané. Snad jenom dodat otázku, co vedlo vydavatele vydat knihu, která není populární ani ve světě?

edith79
28.03.2017 1 z 5

Co k tomu napsat? Hlavního hrdinu jako bych dávno znala. Další ztraumatizovaný pijan s pohnutou minulostí, který se v nouzi největší stane abstinentem. Příběh byl docela zajímavý, popisy mučení evidentně mají za úkol šokovat a možná právě proto mě až tak nešokovaly. Výhrady mám ke konci knihy, chvílemi byla depka hlavního hrdiny až k nesnesení a přála jsem mu, aby ho někdo místo něžného omývání spíše proplesknul. A o úplném konci už vůbec nemluvím. Ten byl totálně odfláknutý, bohužel mám pocit, že opět záměrně, ve snaze autora být alespoň v něčem originální, což se nepovedlo.

trudoš
11.02.2017 1 z 5

Nevadí mi využívání explicitního násilí ke znechucení čtenáře, vadí mi jeho amatérské používání rovnající se vidláckému zacházení s videokamerou za účelem natočení oslnivého velkofilmu. O to spíš, když se autor raději schová za pseudonym, než aby se k dílku oficiálně přihlásil. A tak pokus o morbidní drama s šokujícím námětem končí u snůšky nechutností a rádoby cool metafor, jejichž účel je čistě jen samoúčelný.
Problém je, že Děs vlastně nefunguje ani jako detektivka, ani jako thriller. V prvním případě chybí jakékoli vyšetřovací postupy, nemluvíme-li o zádumčivém fňukání nad zkažeností světa a mlácení nevinných podezřelých. V případě druhém je to pak absence hybné síly, která by hrdinu někam posouvala. Jeho opatrné vyčkávání, jestli se náhodou někde neobjeví stopa, mi příliš nekorespondovalo s motivem unesené a mučené dcery, což přímo vybízí k adrenalinové činnosti. A že z toho jde vytřískat maximum, už dokázal film 96 hodin. Pro mě jednoznačně nejhorší literární zážitek za rok 2016.

Patapuf
31.01.2017 4 z 5

Podle komentářů sem čekal něco hrozného, ale neobjevil sem nic co by překonalo například Ďábelskou gardu..... Nicméně kniha má spád a hrozně dobře se čte.... konec byl takový zvláštní.... myslím že padouch z toho vyklouzl nějak moc lacino... čekal sem, že se Pé trochu "rozdivočí"...

Peršanka
24.01.2017 odpad!

Začátek natolik odporný, že jsem to vzdala. Dobré tak pro sadisty.

ferda
23.12.2016 3 z 5

Řekl bych klasický příběh otce alkoholika(samozřejmě bývalý specialista) , který je nucen zachránit unesenou dceru.Ovšem detailní popis mučení holek je něco strašného.

mirka71
08.12.2016 odpad!

Tak něco takhle otřesného jsem nikdy nečetla. Domnívám se, že autor by se měl podrobit ústavní léčbě, protože vyžívat se v takhle podrobném popisu mučení je dost přes čáru. Byla jsem neskutečně zklamaná. Dočetla jsem jen proto, že jsem doufala, že se snad aspoň ke konci něco změní, ale nedočkala jsem se. Tento autor už nikdy více. Nehledě na to že o něm nelze zjistit žádné informace, píše pod pseudonymem, fotografie také jen nastrčená... asi ví proč.