Denní a noční motýli

Denní a noční motýli https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185634/denni-a-nocni-motyli-185634.gif 5 1 1

Praktická příručka kapesního formátu k určování evropských denních a nočních motýlů. Obsahuje 245 barevných fotografií evropských motýlů a některých housenek v jejich přirozeném prostředí, doplněných 50 kreslenými obrázky.

Literatura naučná Příroda, zvířata
Vydáno: , Slovart (ČR)

Schmetterlinge Tagfalter und Nachfalter

Eeve
07.12.2022 5 z 5

Veľmi pekne spravená a poučná knižka o motýlkoch. Je vždy dobre vedieť, čo nám to lieta na záhrade či pred oknami :) Okrem samotného katalógu druhov motýlkov tú nájdeme aj ich popis, stavby ich tela, vajíčok, či húseníc a kukiel, ale aj popis priebehu ich života, zvyklostí, zaujímavosti.
Katalóg je rozdelený podľa prevládajúcej farby na krídlach motýľov (žltá, červená, zelená, modrá, hnedá, sivá), a príbuzné druhy sú zoradené za sebou, takže si ich viete rýchlo porovnať. Pri popise každého motýlka nájdete napr. jeho charakteristiku, rozšírenie, spôsob života, popis jeho húsenice a kukly, ale aj príbuzné druhy, či rôzne zaujímavosti - dozviete sa tak napríklad, ktorá húsenica pripomína vtáčí trus či ktoré húsenice sa nechávajú odnášať mravcami do mraveniska :)
Myslela som si, že túto knižku len tak prebehnem, ale nakoniec som sa do nej poctivo začítala a nebanujem, ak na ňu niekde narazím, rada si ju aj kúpim.