Prečo mama pije

Prečo mama pije https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403423/bmid_preco-mama-pije-u86-403423.jpg 3 312 312

Deník rozčilené matky série

Vitajte v maminom svete... Otecko má rád dômyselné prístroje, deti Peter a Jane rady zapaľujú ohne, rady sa snažia zabiť jeden druhého a nútia mamu piť. A mama potrebuje pauzu... Mama oslavuje tridsiate deviate narodeniny. Pozerá sa do budúcnosti, v ktorej sa jej budú ľudia pýtať, či chce prísť na jogu pre pokročilých, alebo do slušného čitateľského klubu, kde všetci tvrdia, že sú pripití už po jednom pohári rulandského sivého, a pýtajú sa: „Ach bože, ty si si dala ďalší pohár?“ No mama sa odmieta mlčky zmeniť na ženu, čo želá deťom dobrú noc, má praktický účes, žije len pre deti a na ihrisku sa snaží tromfnúť ostatné matky tým, že sa chváli všetkými mimoškolskými aktivitami a „úspechmi“ svojich ratolestí či poslednou dovolenkou. Namiesto toho zviera veľký pohár vína a opakovane si šomre popod nos: „DPČ s mojím životom.“ Až kým si nespomenie na jeden úžasný nápad...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Lindeni

Why Mummy Drinks , 2017

Madelisi
02.10.2021 3 z 5

Pěkná oddychovka. Ellen si proplouvá životem, sama je napůl šílená případně má ještě šílené okolí. Manžel je navysost tolerantní, ona vypadá, že je na něj naštvaná jen tak, aby se neřeklo. I když kolikrát byla v právu - kterak ji nadával po Vánocích kvůli velké útratě. Dětičky jsou hrozné, Ellen vůbec nemá vztah k penězům. A ke konci jsem ji rozuměla, taky by mi byla zatěžko vzdát se svého domku kvůli takové osobě.

Palec nahoru za to, čím se Ellen živí. Žena v IT oboru není moc častá hrdinka (přestože u mne je to Po jak hacknout zlomené srdce již druhá ajťačka). Taky se mi moc líbilo propojení jména knihy s dějem.

LooneyCZ
05.09.2021 3 z 5

Potřebovala jsem si pro změnu přečíst něco nenáročného a oddechového. A přesně taková tahle kniha je. K souznění s hlavní hrdinkou sice nedošlo (na můj vkus příliš bot, kabelek a málo finanční gramotnosti), ale v několika pasážích jsem se přece jen našla. Ačkoli britský způsob života se od toho mého dost liší. Nějaký ten humor se tu objevil, pár kapitol naopak bylo dost o ničem. Takový průměr: neurazilo, nenadchlo. Až si zase budu potřebovat odpočinout od závažných témat, možná sáhnu po druhém dílu.

Surikata369
12.08.2021 4 z 5

Jéé, to byla fajnová oddechovka. Humor sice prvoplánový, ale mně se to moc líbilo. Připomínalo mi to knihy ze svý puberty, ten styl humoru :D Ač nejsem matkou, knihu jsem si ve chvílích nudy četla moc ráda.

KaMal
30.07.2021 4 z 5

A kdo tvrdí, že se v knížce nenašel, ten kecá!

LenkaKa
19.04.2021 4 z 5

Skvěle jsem se pobavila a občas se smála nahlas. Možná to leckteré mladé mamince může pomoct zvládat pocit, že není dobrá matka.

sandratea
15.04.2021 5 z 5

Oddechovka o situacích, které všechny mámy známe.

ela1972
11.04.2021 4 z 5

Na začátku čtení této knihy jsem si myslela, že ji asi odložím. Pak se mi tato kniha začala malinko líbit a ke konci jsem se na Ellen fakt těšila. Dokonce jsem začala hledat ostatní díly. Za mě fajn oddechovka.

Renatka11
04.04.2021 4 z 5

Fajn oddechovka, která je o moc lepší, než by se podle názvu mohlo zdát. Několikrát jsem se v Ellen poznávala a několikrát jsem se opravdu nahlas smála.

JezinkaJ
02.04.2021 4 z 5

Vtipná knížka s drobnými přesahy. Kdo chce a je tomu otevřen, najde se v ní. I já se v ní našla. Ta legrační touha mít všechno hotové včas a dokonale, děti vymydlené a způsobné, psa a klidně i kočky které nezvracejí na podlahu, ta je přece úsměvná a pochopitelná. Stejně jako představa, že ostatní to tak nějak zvládají líp než vy.
Laskavá knížka do časů kdy vám je fajn i do těch druhých. Umí vás odvést od vašich smutků, těžkostí a chandry a nahradit ji zábavným čtením o starostech "mámy".
A to že je občas něčeho trochu moc, je, myslím si, jen proto, aby to bylo vtipné, je to jenom nadsázka jak v počtu skleniček, tak i v počtu bot pod postelí, nebo knížek ve skříni, či nových sukní tamtéž nebo čehokoliv co máte rádi a pro co máte slabost.
Jednou, dvakrát za rok si takovou knížku přečtu ráda.

Ladislav73
28.03.2021 5 z 5

Kniha plná humoru.
Hlavní hrdinka si myslí, že je oproti ostatním rodičům hrozná máma. Ale nakonec zjistí, že možná všichni jsou z rodičovství nervózní a snaží se to nějak zvládnout, jen navenek vypadají jinak. Třeba není nikdo tak dokonalý, jak si ona myslí. A taky, že se asi vnímáme úplně jinak, než jak nás vidí ostatní.

Přečteno jako audiokniha ve výborném podání Zuzany Slavíkové v rámci Čtenářské výzvy 2021: Kniha s pruhovanou obálkou.

psychousek
28.03.2021

Na knihu jsem narazila zcela náhodou, a bavila mne.

Nejsem matka, ale vidím, jak jsou matky s nervama v koncích, a v této knize autorka popisuje, jaký je život se dvěma dětmi, manželem, prací na poloviční úvazek a hypotékou. A co víc, podává to humorným způsobem! Musím ale zároveň souhlasíte s ostatními čtenáři - část prosinec je nepřekonatelná.

Tato kniha není nijak hluboká, neukazuje nejstarší pravdy lidstva, ale zprostředkovává chování lidí. Jak odstrašující (Louisa), tak do jisté míry akceptovatelné (alkohol - i když tady je to na debatu), až po iracionální "mám peníze, splním si co chci a nekoukám do budoucna". Jenže ono je třeba tohle všechno říct a ukázat, protože drtivá většina lidí (a rodičů) se alespoň v něčem najde. A to je přidána hodnota této knihy.

Lůca22
24.03.2021 3 z 5

Kniha dobrá, oddechovka, nečekejte žádnou extra zápletku, ale přijde mi že autorka hodně zveličuje charakter té typické unavené matky s vínem v ruce, až je to chvílemi přehnané

simona g.
14.03.2021 2 z 5

Popravdě... pasáží, které ušly, bylo málo. Zatraceně málo. Mi ta kniha přijde až hloupá, místy úplně mimo mísu. Na druhý díl se po tomto prvním ani nepodívám, natož abych četla.

bergle
23.02.2021 1 z 5

Kniha ač má být úsměvná tak mě osobně moc nepobavila. Dle mého matka alkoholička, která nemá čas na děti, manžela a utrácí i když si to nemůže dovolit. V okamžiku kdy už si utrácení dovolit může tak utrácí o to víc. :-(

katy211
31.01.2021 5 z 5

Super oddychovka, četla se sama, našla jsem se hned na prvních stránkách????netvrdím, že je to extra kvalitni kniha, ale na relax a odpočinek perfektní.

Miška74
05.01.2021 5 z 5

Pecka!!!
Super kniha na odreagování plná humoru. Asi jako většina matek jsem se v tom viděla (alespoň částečně). Občas jsem dokonce měla pocit, že byla spisovatelka u nás na návštěvě. Už se těším, až si přečtu další ze série.

Merryashka
30.12.2020 3 z 5

(SPOILER) Knihu donesl Ježíšek a byla pro mě překvapením. Z počátku nepříjemným, protože jsem si nejprve zde přečetla hodnocení knihy, pak jsem se rozhodla dát ji šanci a moc jsem od toho neočekávala. Život matky v Británii je prostě jiný. Co mi hodně vadilo je to, že děti autorky byly téměř po celou dobu líčeny jako "příšery" a byly neskutečně protivné. Pití "mámy" mi tolik nevadilo jako jiným čtenářům. Humor byl nic moc a pokud ano, tak se točí kolem prdů. Dle mého názoru se, ale vyplatilo dočíst knihu do konce. Byly tam překvapivé a zajímavé momenty a také pohledy na stejnou věc z různého úhlu - zajímavé. Zařadila bych mezi knihy pro ženy - muž, který nezažil...nepochopí. Ale stejně pořád je to čtení z "jiného světa"... u nás je to prostě jinak. A to je prima! Jo a Ježíšku děkuji ti :-)

lenkaBajza
29.12.2020 3 z 5

Bylo to fajn, bylo to místy i vtipné, četlo se rychle. Líbilo se mi vykreslování dnešní společnosti,kdy každy jede v bio,eko a nevim co jeste, a realita je jaka je. Sympatizovala jsem s hlavní hrdinkou, která si pořád dávala prědsevzetí, že na děti nebude křičet,bude se jim věnovat,bude se věnovat sama sobě,budou jíst zdravě...a všichni známe realitu:D
Ale podobných deníku matek jsem už několik četla,a četla jsem mnohem lepši než je tento (napr. v tomto roce Mami, přidej! aneb Jak se (ne)stát supermatkou). Další díl už určitě nedám,nedovedu si prědstavit,o čem chce autorka pořád dokola psát?!?

martinkaLLL
02.11.2020 2 z 5

Nezaujala mě. Nebylo tam nic, co by mě pobavilo, žádné napětí, jen slova.

cerna7151
29.10.2020 1 z 5

Byla to blbost, ale bylo tam pár fakt vtipných příběhu. Konec už hodně preskakovala, abych to dočetla.