Deník haiku 3

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Věci třeba i malé rozměrem, ale velké nápadem a obsahem, nepřicházejí na počkání. Trvalo dlouhých osm let, než se autor opět stal (jak sám sebe nazval) „slovosvodem“, a zrodil se následník Deníku haiku 2. Tento počin je dnes – stejně jako „jednička“ – beznadějně vyprodán. Což dosvědčuje, že Miloň Čepelka došel zaslouženého obdivu a uznání nejen jako cimrmanolog, tvůrce sonetů a jiných básní v řeči vázané i volné, jako prozaik, dramatik, textař, moderátor, příležitostný zpěvák… Kulisy se mění, ale podstata zůstává: tři řádky v rozměru pět-sedm-pět slabik, a v nich okouzlení životem pozemským i tím, co je (doufejme a věřme) za ním, světem, přírodou, ženami… Autorovy pocity – někdy sladké, někdy hořké, jindy nabité emocemi, a pak zase zklidněné až rezignované – sdílejte s ním, jak je libo: od začátku, od konce, či napřeskáčku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449055/big_denik-haiku-3-VDx-449055.png 4.710
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Deník haiku 3

triatlet
02. ledna

(+ SPOILER) Sedmnáct slabik
skrývá umění, lásku,
úsměv i smutek.

"Mistři nemistři
bystří, nebystří, selský
rozum rozjitří." (s. 40)
*****
Miloň Čepelka s lehkostí sobě vlastní glosuje svět kolem sebe: roušky i staroušky, lásku i smrt, umění. A neopomíjí jazykovou hravost.

"Blesky a blešky.
Jen v Čechách stihne háček
tak velkou změnu." (s. 54)
*****
ČV 2021 - Kniha, která má na obálce srdce♥

knihovniceVS
13.12.2020

Bavím se. Přemýšlím. Hledám souvislosti. Kochám se. Jen je mi smutno z toho odcházení.


mirka6565
16.09.2020

Opravdu deník na různá, okamžitá témata, nápady, nálady..., čímž je upřímný, blízký. Nápady vtipné, postřehy trefné, úvahy filozofické v kostce, kam se ovšem autorovi vejde myšlenkově i citově mnoho. Velmi příjemné. Zatím čteno jako e-kniha, už se k dovršení zážitku těším na pevnou.