Deníček moderního páru aneb Ženy jsou z Venuše a muži jsou debil

Deníček moderního páru aneb Ženy jsou z Venuše a muži jsou debil https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307332/bmid_denicek-moderniho-paru-aneb-zeny-js-QfZ-307332.jpg 3 1049 271

Kdo by neznal eskapády „moderního fotra“, které Dominik Landsman zachytil ve svých úspěšných Deníčcích? Nová kniha, kterou napsal společně s blogerkou a spisovatelkou Zuzanou Hubeňákovou, se pouští na stejnou půdu, ale zpátky do doby, kdy ještě nebyl otcem. Jindřich a Nataša s ironií a černým humorem sobě vlastním popisují své seznámení, sestěhování a nakonec i početí dítěte a mezitím neodolatelně glosují rozdíly mezi muži a ženami, vztahové stereotypy, různé fáze zamilovanosti nebo nástrahy společného bydlení. Deníček moderního páru zachovává styl předchozích dílů, ale díky spoluautorství je bohatší o dva rozdílné, ale srovnatelně humorné styly. Pojďte zjistit, co se dělo předtím, než na svět přišel Čeněk!... celý text

PetK
19.04.2017 4 z 5

Když od toho nečekáte víc než to je, tedy oddechovka, při které nemusíte zapojovat hlavu, je to fajn. Z tohoto pohledu nemám námitek. Do čítanek se asi Landsman nedostane, ale i tenhle typ literatury má svoje opodstatnění. Nápad popsat stejné situace z pohledu muže a ženy je fakt vtipný, to se musí nechat. :-)

xxtom
10.04.2017 5 z 5

Třetí knížka v pořadí se mi asi líbila nejvíc ze všech. Chvílemi jsem se musel smát i nahlas. Dvojí pohled na stejné události mě moc bavil.

Jára76
08.04.2017 4 z 5

Hodně jsem se při čtení nasmála.Životní všední i nevšední situace popsané vždy jednou z pohledu ženy a z pohledu muže.Určitě doporučuji k přečtení.

levánoha
05.04.2017 2 z 5

Začátek byl dobrý, ale po pár stranách autoři začali tak silně tlačit s humorem na pilu, přehánět a zveličovat, že mě knížka přestala bavit.

karbulka
02.04.2017 4 z 5

Nenarocne a vtipne cteni

todilka
27.03.2017 2 z 5

U některých kapitol jsem se vážně zasmála, u některých mi přišlo, že autoři až příliš tlačí na pilu, aby v každé větě nutně zazněl alespoň jeden vtip. Celkově jako oddechovka to ale ušlo.
*čtenářská výzva 2017: Kniha psaná formou deníku

Eorin
26.03.2017 2 z 5

Méně křečovitého snažení o narvání vtipnosti úplně všude a bylo by to i docela pěkné.. Takhle to bylo vysloveně trapné, až otravné.
Za trefné postřehy a pár detailů hodnotím výš, než by si kniha jako celek zasloužila.

Allka
16.03.2017 3 z 5

Jako fotr je Dominik bezpochyby mnohem lepší, nicméně i tady mě jako ještě otcovstvím nepolíbený Jindřich docela bavil. Jeho projev je civilní, vtípky jsou trefné a některé pasáže bych si dala klidně zarámovat (například návštěvu u kartářky nebo popis dne stráveného v obchoďáku). Kdo mi však vůbec nesedl, byla Zuzana Hubeňáková. Od začátku do konce na mě její Nataša působila jako nesympatická trapná rádoby semetrika, která dělá ostudu celému ženskému pokolení. Je velký rozdíl mezi nadsázkou a zbytečným přeháněním a Zuzana bohužel dost často sklouzávala k tomu druhému.
Dominikova část by byla tak za čtyři hvězdičky, Zuzanina zhruba za dvě, celkově tedy hodnotím třemi hvězdami.

twerkit
08.03.2017 2 z 5

Tak tohle byla opravdu hrůza. Obě postavy byly tak nereálně pitomé až se mi chtělo brečet Jako kdyby autoři vzali ty nejvíc zaškatulkované typy obou pohlaví a dali to dohromady jako pár :( 2 hvězdy proto, že jsem se párkrát zasmála. Ale jinak pro mě zklamání :(

Akemi4
06.03.2017 2 z 5

Deníček moderního páru aneb jak vypadá knížka, která se píše pro peníze.

Fotrův deník jsem četla ještě když vycházel jen na blogu, bavila jsem se nad ním, bavím se i dnes nad facebookovými příspěvky, ale tohle mě fakt neoslovilo. Ženský pohled na věc mě nijak nezaujal a celkově jsem z toho měla pocit, že Dominikovi došla šťáva. Z vtipů jsem sem tam poznala jeho styl, ale většina hlášek působila utahaně, skoro až násilně, přišlo mi, že tohle téma mu moc nesedí. Jako jo, přečíst se to dalo, občas jsem se i pousmála, ale abych to zhodnotila slovy autora: „Chybělo tomu srdíčko.“

HŠ
03.03.2017 odpad!

Vtipné? Ne. Trapné. To je poprvé, co hodnotím knížku jako odpad.

lue
02.03.2017 3 z 5

Čte se to dobře, líbilo se mi sladění pohledů na stejnou věc od chlapa a ženské. Ale někdy byli autoři až křečovitě vtipní. Ale průser to úplně není..

babyboar
28.02.2017 4 z 5

Nejedná se o žádný sofistikovaný humor, ale já jsem se bavila a klidně bych se i v metru smála nahlas. Vtipy se možná lehce opakují, ale rozhodně ne tak trapně jako v Aristokratce. Chvílemi připomíná Lukáše Pavláska, chvílemi humor Šimka či Krampola.

Miška.Miška
28.02.2017 3 z 5

Pobavilo ale nenatchlo. Některé situace mi přišli přehnané.

zeros
26.02.2017 odpad!

Dobrý humor je nenásilný. Jenže v tomto případě měli autoři potřebu doslova znásilnit každou větu, aby byla ještě "vtipnější". Sem tam jsem se pousmál na prvních pár stranách, ale postupně víc a víc přehnané historky mimo realitu jsou nejen trapné, ale nedají se ani číst.

Lucie_Vav
20.02.2017

Oddechovka na mateřské, ale znovu bych po ní nesáhla. Někdy vtipné, někdy je ta snaha o vtipnost až tak velká, až je to ve finále trapné . Jsem ráda, že můj muž není debil :)

Enehy
11.02.2017 1 z 5

Bože, proč si mi dal tuhle knihu do ruky? Jestli jsou ženy z Venuše a muži debil, tak já jsem z Pluta a můj přítel není muž. Samozřejmě chápu, že se jedná o nadsázku, ale čekala bych, že se alespoň pobavím. Spíše bych ale svůj pocit popsala jako totální otrávenost. Ale abych jen nekritizovala, knihu jsem dočetla až do konce (naštěstí je tenká). Jen je mi líto té energie a materiálu, které byly potřeba k jejímu vydaní. A komu že je ta kniha vlastně určená?

Arsi007
09.02.2017

Nedočteno. Kdyby nebyly příběhy tak moc přehnané a nereálné bylo by to fajn čtení a možná bych se i zasmála, ale tohle byl extrém. Za mě velké ne..

Luciecii
04.02.2017 4 z 5

Už při shlédnutí obálky knihy jsem se začala smát. Tím mě kniha upoutala a hned jsem si jí koupila. Historky, sic místy opravdu nepravděpodobné, ale vtipně líčené. Kniha je oddechové čtení a člověk se nad ní usmívá i jízdou v metru.

Siwan
03.02.2017 2 z 5

místy velmi vtipné, spíše z počátku. Postupem se vtipy trochu oposlouchají.

humor partnerské vztahy česká literatura manželství stereotypy muži a ženy

Autoři knihy

Dominik Landsman