Den, kdy jsem tě ztratila

Den, kdy jsem tě ztratila https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384324/bmid_den-kdy-jsem-te-ztratila-fnA-384324.jpg 4 129 46

Jess žije se svou dcerou Annou a pětiletou vnučkou Rose. Zprávě, že dceru smetla při lyžování ve Francii lavina, nechce vůbec věřit – odmítá se vzdát naděje, odmítá si připustit, že je její dcera opravdu mrtvá. Následují nekonečné týdny čekání, než se najde Annino tělo, během nichž je jediným světlým bodem v jejím životě vnučka Rose. Jenomže pak se o svá rodičovská práva přihlásí také otec Rose, a zoufalá Jess se za každou cenu pokouší zabránit tomu, aby ztratila i vnučku. Prohledává dceřiny dokumenty, na pomoc jí přispěchá přítel Theo, který ví o Annině minulosti víc, než přiznává. Když začne vycházet najevo, že Anna skrývala nejedno tajemství, Jess začne pochybovat o tom, zda svou dceru vůbec znala...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Day I Lost You , 2016

Arsi
02.01.2020 4 z 5

Krásná kniha plná bolesti a lásky. Bezmezné lásky. Myslíme si, že jako rodiče známe dobře své děti, ale někdy je opak pravdou. Myslím si, že kniha donutí k zamyšlení.

vikyna9
13.12.2019 4 z 5

Zajímavě napsaný příběh o bezmezné lásce matky k dceři. Že začátku jsem četla trochu s donucením, pak už to šlo nějak samo.

2509
18.10.2019 4 z 5

Život, i takový je. Plný tajemství, která ne vždy tajemstvím zůstanou.

Bibi23
04.10.2019 5 z 5

No, takové rozuzlení jsem nečekala. Opravdu vás přinutí přemýšlet, že i v životě člověk nedělá jen správné věci...

novina
03.10.2019 5 z 5

Mě se příběh líbil. Matky své děti milují bezpodmínečně, i když se dozví, že dcera měla spoustu tajemství, lhala a ublížila spoustě lidem, včetně své matky. Otec pro mě byl překvapením.

Olous1
31.07.2019 5 z 5

Smutný, ale přesto krásný příběh. Určitě doporučuji přečíst.

Jirinamac
25.07.2019 4 z 5

Jak se vyrovnat se smrtí dítěte a ještě se dozvědět, že nic nebylo tak, jak se 6 let jevilo? Krutě ublíží matce a celé rodině odhalená pravda. Knížka se mi líbila.

lenkaabooks
22.06.2019 3 z 5

Čekala jsem, že budu slzet a ... nic. Něco mi v příběhu chybělo, možná mě jen unavovala hluchá místa. Jess truchlí nad ztrátou dcery a bojí se že přijde i o vnučku. Přežít své dítě je pro rodiče tragédií a neštěstím, navíc Jess zjišťuje že o své dceři věděla jen pramálo, že každý máme svá tajemství.

Mayashell
15.04.2019 5 z 5

ani domyslet co vše si vytrpí matka po smrti svého dítěte a ještě se dozvídat, že věci nejsou jak vypadají ... kdo je otcem jsem netušila velmi dlouho. Zajímavá kniha.

mariva
22.02.2019 4 z 5

I když mě kniha hned od začátku nějak nechytla, postupně jsem se do ní začetla a nakonec se mi docela líbila. Těžké téma pro každou mámu, ale tady to všichni zvládají poměrně snadno, všichni drží při sobě. Identita "neznámého" se dá odhalit docela brzy. Zajímavě postavený příběh by si možná zasloužil trochu hlubší psychologii postav.

KatkaHutyrová
11.02.2019 3 z 5

Moc pěkný román o mezilidských vztazích a o tom, že všichni máme nějaké to tajemství. Jsou ale tajemství, která mohou zničit život ostatním - dokonce i po Vaší smrti.
Předchozí knížka autorky se mi bohužel líbila o dost více, ovšem nemohu říct, že Den, kdy jsem tě ztratila je špatné čtení.
V knížce je spousta pasáží, které mají šmrnc a tempo, ale najdou se tady i úseky, kdy to trošku drhne. Knížka je hodně psychologická. Těm, kteří se rádi šťourají v lidské psychice a nevadí jim pomalejší tempo, se tenhle román bude určitě líbit.

Kočičáci
27.01.2019 4 z 5

Každý to známe, některé dny máme horší, jiné lepší, většina z nich je průměrných. A potom jsou dny, které si nikdo z nás nepřeje prožít, protože v tyto dny se nám většinou změní život od základů.
Pro Jess to byl jeden prosincový den, kdy se jí život sesypal jak domeček z karet. Den, kdy přišla o dceru Annu. A aby toho nebylo málo, tak Annina smrt odstartovala sled událostí, které v jejich rodině nenechaly kámen na kameni.
Až odkryjete všechna tajemství, zjistíte, že na světě není nic silnějšího, než bezpodmínečná mateřská láska.
"Prostě jí neříkej sbohem. Měj ji v sobě stále."

Knižní střípky
28.12.2018 3 z 5

Příběh matky, která přišla tragickou nehodou o svou dospělou dceru, po které zůstala malá Rose. Jak se se vší tou bolestí vyrovnat? Jess zde musí být dál pro svou vnučku a to ještě netuší, co vše se postupně dozví o své zesnulé dceři a že v jejím životě nezůstane kámen na kameni. Kniha o tom, jak chyby mrtvých dokáží ovlivnit život pozůstalých.

kikies
28.12.2018 5 z 5

Krásný příběh, smutný a silný. O rodinných vztazích, o všeobjímající, ale svazující lásce, o ztrátě a bolesti. O nesprávných rozhodnutích, o následcích, se kterými je třeba se vypořádat a o mezigeneračně odlišném pohledu na svět. O tom, že ani své nejbližší nikdy nepoznáme a že hodně milovat znamená především odpustit i to, čemu nerozumíme.

DominaCZ
23.12.2018 1 z 5

Obsahuje krapet obsahový spoiler.
Hm ...nerozmělnilo mě na knize, kde náctiletá sexuje se ženáčem a vše tak rozbije, tak nějak nic.
A nevymazala její činy ani ta lavina.
Nedojímalo mě to prostě, děj byl klasický (vnučka-babička plná lásečky, žena-mužský kamarád plný pochopení, sestra-sestra plna lásečky a matka-dcera slepá víra v dobro hlavní postavy), i když zpověď formou blogu byla zajímavá.

(troška zamyšlení- že to děcko tak báječně bez matky fungovalo, že?)
Za obálku jedna hvězda, ta je nejkrásnější.

sabca
19.12.2018 5 z 5

Nemůžu dát méně jak pět hvězdiček. Kniha byla i když smutná, tak krásná. Odkrývání tajemství dcery Anny, která zahynula v horách bylo zajímavé. Matka Jess vlasně zjistila, že svou dceru vůbec neznala. Krásný vztah mezi Jess a její vnučkou Rose. Kdo se chcete dozvědět více, knihu si určitě přečtěte.

baida
14.12.2018 5 z 5

Krásná smutná kniha, zvláštní napětí, které mě hnalo v četbě kupředu dokud knihu nedočtu... A ufff, docela mě rozsekala... Klidně bych dala 6 hvězdiček

zdehan
13.11.2018 5 z 5

Krásná kniha ale smutná.

PetraBery
11.11.2018 4 z 5

Kniha o úzkém rodinném poutu mezi matkou Jess a dcerou Annou, která tragicky zahyne. Zůstane po ní malá dcerka Rose, která je jedním z důvodů, proč se musí Jess vzchopit a vrátit se zpět do života. Postupné odhalování dceřiných tajemství překvapí nejen Jess, ale i ostatní zúčastněné. Čtivé a dobře napsané.

josska
23.10.2018 4 z 5

Knížka se mě moc líbila,pěkně se četla ale takový konec jsem teda nečekala,překvapil mě.Knížka byla smutná,ztráta dítěte musí být příšerná,člověk si to ani nechce představit.....

2015  68%Ty, ja a tí druhí
2018  79%Den, kdy jsem tě ztratila