Den-D, Invaze ve fotografiích

Den-D, Invaze ve fotografiích https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/205289/den-d-205289.png 3 2 1

V šesti částech této ojedinělé fotopublikace sestavené z mnoha archívních i soukromých pramenů si připomeneme významný historický milník II. světové války – invazi do Normandie. Na šedesáti čtyřech stranách fotografií doprovázených vysvětlujícím textem se editor díla věnuje jednotlivým fázím přípravy i každému bojišti zvlášť.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Naše vojsko

D-DAY, The Invasion in Photographs

Mr.Fox
23.11.2018 3 z 5

Každá fotografická publikace tohoto významného dne světových dějin je svým způsobem vzácným odkazem na doby poměrně nedávné, na které by se nemělo zapomínat. Pro mě osobně je operace Overlord jednou z nejzajímavějších událostí II. světové války, která mě vždy fascinovala. Publikace je rozdělena do kapitol dle jednotlivých vyloďovacích sektorů spojeneckých vojsk. Pro lepší orientaci jsem postrádal úvodní mapku/fotografii rozdělení pláží. Taktéž jsem očekával nějaké fotografie přímo “z akce” - zde všechny zobrazují buď přípravy či následky vylodění. Přesto se jedná o hodnotnou publikaci, ač je svým rozsahem krátká a nepředkládá čtenářovi ani zdaleka takový informační obsah, jaký by mohla.

druhá světová válka (1939–1945) Normandie Bitva o Normandii (1944) dobové, historické fotografie

Autorovy knížky

2006  60%Den-D, Invaze ve fotografiích