Jádro

Jádro https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368022/mid_jadro-1tu-368022.jpg 4 318 318

Démonská série série

< 5. díl

Od nepaměti se noční temnotou plíží krvelační démoni lovící lidi. Bezpečných míst k životu je stále méně a zdá se, jakoby pronásledovanému lidstvu už nezbývala žádná naděje. Pak povstali dva bojovníci, blízcí si jako bratři, dokud je nerozdělila trpká zrada. Arlen Sedlák – Tetovaný, od hlavy po paty pokrytý chranami, které mu umožňují bojovat s démony tváří v tvář – a vítězit. Jardir, vyzbrojený mocnými magickými zbraněmi z dávnověku. Prohlásil se Osvoboditelem, který má podle proroctví sjednotit lidstvo a vést ho k vítězství v šaraku ka – konečné válce proti démonům. Aby lidstvo mělo šanci ve válce zvítězit, vydávají se Arlen, Renna a Jardir do Jádra, nejtemnějších hlubin zla, odkud podle jejich očekávání není už pro nikoho návratu…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Triton

The Core , 2017

9devitka
12.03.2019 5 z 5

Tak jsem dočetl tento díl a musím říct, že se mě moc líbil. Závěr jsem čekal trochu rozpracovanější, ale i tak to bylo skvělé. Celá série byla dobře napsaná a příjemně se četla. Těším se na další knihy od tohoto autora.

dpxcz
17.02.2019 4 z 5

Z celé série jsem takový rozpačitý. První díl byl super, pak už to bylo horší. Celkově to není špatné dílo, ale podle mě je to zbytečně moc dlouhé. Za přečtění to ale určitě stojí.

jarmuk
30.01.2019 4 z 5

dobře se to četlo, jen konec trochu zklamal, na můj vkus až moc hepík.

Fiara
24.01.2019 3 z 5

skvělý závěr úžasné ságy :)

denniys
19.01.2019 5 z 5

Kniha, na kterou jsem se těšila snad celou věčnost..nyní ji mám už týden dočtenou a nejsem schopná napsat komentář..bohužel to není proto, že by se mi úžasem nedostávalo slov..
začnu asi tím, že s touto sérií jsem strávila několik krásných let, velmi rychle ji zařadila mezi své nejoblíbenější a ještě rychleji jsem si zamilovala všechny její hrdiny..tento díl, který měl být grandiózním a epickým vyvrcholením příběhu, byl ( podle mě ) bohužel nejslabším z celé série..přestože se jedná o nejslabší článek příběhu, knihu ohodnotím plným počtem hvězdiček - jako samostatná kniha je stále nadstandartním počinem v moři fantasy knih..
Jádro..Jádro přineslo i nepřineslo, co mělo..očekávala jsem nervy ( minimálně stejně silné, jako už od pana Bretta známe ), očekávala jsem moře slz, napětí a emocí..nedostala jsem to...četba mě bavila, ale tohle bylo přece Jádro..Jádro, chápete??!! teď jsem měla psát jen superlativy a chválu.. vždyť mě ani nevadila všudepřítomná čest a krasijské keci! dalo by se to shrnout tak, že jsme navštívili Jádro a rozloučili se..víc asi není potřeba..
ke "kojícímu" konci zmíním pouze to, že mi dává naději na návrat do tohoto krásného světa..je tam hodně miminek a potenciál na volné pokračování..
a Arlen? jeden velký otazník..jsem zklamaná, že zrovna jeho čest nebyla vychválena víc a opravdu moc bych si pro něho přála jiný konec...
no, teď nezbývá než tuto knihu odškrtnout ze seznamu a smířit se s tím, že prostě byla taková..
Démonský cyklus skončil, byl nádherný a netrpělivě budu očekávat další autorovu tvorbu!

Knihomlok2015
12.01.2019 3 z 5

Tak jo, ze svižné trilogie vlastně jen s jediným hrdinou se nám stala pentalogie s hromadou hrdinek (a pár chlápků k tomu), a i když by mi to jako ženě asi mělo trochu imponovat - tak bohužel.
Tenhle díl se sice četl o poznání líp než ten čtvrtý, ale abych vám pravdu řekla, když jsem se včera zamyslela nad tím, že mi zbývá ještě 200 stran do konce a uvědomila si, že to jich tedy musím mít už pět set za sebou - zhrozila jsem se, protože jsem si nemohla vzpomenout na nic pořádného, co by se na nich stalo. Takže i když jsem zastánce dobrých konců všemi pěti, myslím si, že tentokrát to nestačilo na víc než tři hvězdičky.

Zabakova
01.01.2019 3 z 5

Já jsem se tááák těšila na další díl a nějak se nemůžu začíst. Pokud bude Inevera stále hledat svůj střed - UŽ MĚ TAHLE VĚTA V KNÍŽCE FAKT S...., tak asi nedočtu nikdy...

Ramiel
29.12.2018 3 z 5

Závěrečný díl byl až moc podle šablony "vše je ztraceno, démoni jsou všude/máme eso v rukávu a démoni dostanou na pr*el". A když se to opakuje stále dokola, jen v jiné lokalitě, tak to ztrácí na zábavnosti. Překvapilo by mě snad jen to, pokud by autor na závěr nechal lidstvo prohrát. Nestalo se, škoda. Bohužel i touto knihou pokračovala sestupná tendence kvality knih v sérii.

Tesset
20.11.2018 5 z 5

Skvělý závěr. Trochu mě mrzí, že tento úžasný svět opouštíme, a tak doufám, že autor napíše další příběhy, i kdyby se tam známé postavy vůbec neobjevily. Konec mi přišel trošku osekaný, ale pořád dobrý. Jinak asi nemám tak nejneoblíbenou postavu jako je Renna. Už od počátku mi svým chováním dost leze na nervy, ale v tomto díle to bylo obzvlášť patrné. Asi nemám postavu, kterou bych z duše tak nenáviděla - a to pozor i Umbridgeová je na tom lépe. Pro mě nej nej postava Jardir a vůbec celá krasijská kultura mě strašně bavila. Ocenila jsem, jak se do popředí dostávaly ženské postavy, které měly vliv na celý příběh. A teď přijde trošku spoiler, tak pozor.

Dost by mě překvapilo, a musím říct, že příjemně, kdyby autor nechal vyhrát démony. Všechny ty dobré konce se časem přejí a, co si budeme povídat, nejsou tak reálné jako ty katastrofy.

jaraf4
05.11.2018 2 z 5

Bohužel pro mě celkem zklamání, do čtení jsem se musel často nutit (což ale souvisí s mojí nynější ´čtenářskou krizí´, moc teď prostě nečtu). Souhlasím s ostatními, kteří sérii vyčítají přílišnou délku. Děj by se v pohodě vešel do 4 knížek a možná úplně nejlepší by byly jen 3. První kniha, Tetovaný, byla naprosto super a zavedla nás do velmi originálního světa, kde lidé musí bojovat o přežití noc co noc. Samotný popis soubojů mě osobně ale už v posledních dvou knihách unavoval, narazit vždy na několikastránkový popis vrhání chran bylo alespoň pro mě nudné (+ používání ´pisátek´ , tenhle název a celkově i používání tohoto nástroje mě z nějakého důvodu iritovalo :D).
Od čtvrté knihy přibylo spousta nových, především ženských postav, upřímně jsem se v nich pak už trochu ztrácel, a ani mi tak nějak nezáleželo na tom, co se s nimi stane. Vždy jsem se těšil, až se zase pročtu ke kapitole s Arlenem, který byl pro mě tahounem série. Abych ale taky něco pochválil, líbily se mi právě Arlenovi dialogy s Jardirem ohledně existence či neexistence boha.
Konec byl na mě příliš růžový. Na to, jak temný byl první díl série, bych si dokázal představit trochu jiný závěr.

Hellrampage
24.10.2018 2 z 5

Piaty diel a zakončenie celej fantasy ságy sa pre mňa tiahlo a knihu som niekoľkokrát odložil. Tak ma nebavila. Autor napísal na konci, že mal cez 1000 strán, z ktorých vyhodil cca 300 strán. Ja by som vyhodil ešte prvých 400 strán, čo bola len vata. Autor má talent písať o ničom stovky strán. Pritom píše veľmi dobre, no stále dookola.

Prvé dva diely boli pre mňa najlepšie a odporučil by som ich každému, kto má rád fantasy. Autor to mal ukončiť tretím dielom, v ktorom by sa sústredil na hlavnú líniu. V piatom diele ma ani iná, než hlavná línia nezaujímala. A zakončenie celej série sa mi nepáčilo. Posledná kapitola s kojením, akože wtf?!

panPatejl
16.10.2018 5 z 5

Tak, a je to za náma! Byla to dlouhá jízda, ale ty zubatý potvory nakonec dostaly, co jim patřilo! Aj, to byl brojler. Sorry. No když už je to venku, tak můžu pokračovat.
Dream team se vykvajznul na svý kámoše a nechal je napospas hordám, zatímco v klidu vyrazili v doprovodu svázanýho satana na bosse. Největší překvapení bylo rozhodně to, že se je nakonec dropy pokusily zabít! Naštěstí to kérkař ala deux ex machina zachránil. I když bohužel kamikaze. Jinak je kniha celkem přímočará a je znát autorův tah na bránu. Asi už to chtěl mít z krku. Větších zvratů se už nedočkáme. Ale to nevadí, protože Breťák hravě a dynamicky skáče mezi příběhy jako lesní démon takovým způsobem, že vás dokáže navnadit líp než Šerednázáda.
Když to vezmu kolem a čtvercem, tak to bylo úctyhodné zakončení série a jsem zvědav, jestli bude Pítrs ve svých dalších počinech stejně úspěšný.

roso.mak
05.10.2018 5 z 5

Výborný závěr série, kterou budete hltat i přes to, že je tam postav jak na orloji. Nicméně neodolám rýpnutí, že kdyby to byla opravdu jen trilogie, jak bylo původně plánováno, nikdo by nic nepoznal. Čtvrtý díl byl vyloženě vycpávací a zbytek by se dal taky umravnit.

Anadol
04.10.2018 5 z 5

super kniha, celá serie se mě velice líbila.

mitko
20.09.2018 4 z 5

No pokiaľ by som hodnotil celú sériu dal by som 5*, ale posledná knižka je u mňa za slabých 4. Brett si to na finále pripravil v minulých knižkách parádne a ja som čakal už na nabušené rozuzlenie...len to stále a stále neprichádzalo. Bolo tam veľa zbytočných liniek, niektoré ani poriadne nezapadali do príbehu (Trnka, Abban, ale aj linka s Milnom) a odfučali veľmi do prázdna. A najdôležitejšia linka s Arlenom a Jardirom bola asi najkratšia spomedzi všetkých. Úplne finále mi zas prišlo strašne rýchle a také neslané, bez osudovosti, ako keby to nemal ani premyslené, načrtol tam veľa myšlienok ale odpovedí sme sa nedopátrali, takisto čo sa týka aj otázok ohľadne jadrncov. Logika sveta už tu tiež trocha pokulhávala. Ale navzdory tomu všetkému je to stále ten istý Brett, číta sa to skvelo, nenudí to a stále som chcel vedieť ako to bude ďalej, stále to bol ten uchvatny svet s obľúbenými postavami ...len holt na finále slabšie.

cl3rick
31.08.2018 4 z 5

Superní zakončení jedné z nejlepších ság, co jsem kdy četl. Jen by to asi mohlo být o něco delší.

martina1199
23.08.2018 5 z 5

Další knižní série zdolána :-) I poslední díl měl některá slabší místa a hlavně pomalejší rozjezd, ale myslím si, že jako závěr celé série zafungoval nakonec dobře :-)

kUMters
20.07.2018 4 z 5

Luxusné ako vždy, ale tento posledný diel je zbytočne dlhý.... 4/5

Eventful
28.06.2018 5 z 5

A mě tenhle závěrečný díl velice mile překvapil :) po dočtení 4. dílu jsem se celkem bála, protože te mi přišel vážně slabý, ale tohle bylo dobré. Děj odsýpal na všech dějových linkách a co se závěru týče, jsem vlastně ráda, že to neskončilo úplným klišé kde všichni přežijí :D Co se úplného závěu týče, na mě to bylo nějak moc uslintané...což se k celé "pětidílné trilogii" vůbec nehodilo a bylo to téměř nevkusné.

sogellad
25.06.2018 4 z 5

Obstojné zákončení ságy. Poslední dva díly mě tolik nebavily, jako první tři, ale za přečtení série stojí a určitě si najde místo ve vaší knihovně. U posledních dvou dílů se objevil určitý nešvar, který se pokusím vyjádřit, ale nevím, zda pochopitelně. Knížky jsou strašně natahované a chybí jim jiskra, začtení se, vtáhnutí do děje, pro kterou by vám bylo postav líto a cítíli byste s nimi. Naopak, některé z nich umírají a je vám to jedno a jeví se, ze snad i autorovi, který o těchto postavách nejdříve píše samostatné kapitoly, a pak vám jejich smrt oznámí, v lepším případě popíše, dvěma větami. Nechápejte mě špatně, nevadilo by mi sledovat osud více postav, ale bohužel si myslím, že se to autorovi příliš nedaří. U některých to působí jako zbytečné natahování (příkladmo Leesha), u jiných si po dočtení knihy uvědomíte, že jejich smysl v knize vyšuměl do ztracena (Abban). Finále je dospělé, ale přesto hloupé, a konečný zvrat činí z celé závěrečné výpravy zbytečnost.

Peter V. Brett
americká, 1973