Lesy Hrůzovlády

Lesy Hrůzovlády https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1505/deltora-lesy-hruzovlady-1505.jpg 4 351 351

Krutý Pán stínů se chystá vtrhnout do Deltory a definitivně si podmanit její lid. Jediná věc, která tomu může zabránit, je Kouzelný pás, posázený sedmi drahokamy, symbolizujícími nejdůležitější lidské ctnosti. Klenoty jsou však jednoho dne ukradeny a ukryty na temných a děsivých místech Deltory. Znamená to snad, že je Deltora navždy ztracena pod nadvládou Pána Stínů?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Forests of Silence , 2000

Haloon
24.11.2018 3 z 5

Dětská kniha, která zapojuje mladého čtenáře do děje prostřednictvím hádanek a záhad. První díl mi přišel asi nejslabší. Polovinu knihy zabírá jednoduchý prolog a tak je na samotnou výpravu za kameny příliš málo prostoru a závěr se zdá uspěchaný. Děj je navíc až moc jednoduchý.

jvetvicka
21.07.2018 1 z 5

Ne, tohle rozhodně není dobrá "kniha." Všechny postavy se chovají, jako ...., je to plné klišé a nelogičností. Jedním slovem brak. Jestli chcete tímhle trápit svoje děti, tak to je raději naučte hrát Dračí doupě. Dostanete víc zábavy a na svých toulkách zažijete lepší příběhy.

Ledňáček10
07.04.2018

Velmi zajímavé čtení, ale lepší je druhý díl!!

Zathira
05.03.2018 5 z 5

Na této sérii jsem vyrůstala a můžu říci, že toho nelituji. Ano, v nynější době by to bylo už asi moc jednoduché čtení, ale to je tím, že je to cílené hlavně pro děti. Jako malá jsem ji přečetla jedním dechem a ačkoliv už od té doby uběhlo spoustu let, zůstává Deltora navždy mou srdcovou záležitostí. :)

Devil-Ivet
03.02.2018 4 z 5

Já na tuto sérii narazila teprve nedávno, a protože jsem tentokrát chtěla něco odpočinkového, nebylo co řešit. Děj je nápaditý, zábavný, dobrodružný. Je jasné, že Deltora bude jednou patřit mezi knihy, které budu svým dětem předčítat.

vlkove
28.12.2017 3 z 5

Milé dobrodružné čtení vhodné pro děti okolo 11 - 13 let. Pro mě je kniha bohužel psaná moc jednoduše. Ocenila bych delší popis a více zvratů. Ale pro cílovou skupinu je to určitě krásné čtení.

jarynek
29.05.2017 4 z 5

příjemný začátek dětské fantasy série, karty mezi kladnými a zápornými hrdiny jsou rozdány, tak uvidíme, co nám přinesou další díly

Suou
01.02.2017 4 z 5

Ked som bol menší prečítal som celú sériu a bol som úchvatený :D. Super spracovanie nových dobrodružstiev a príšer. Knihy son hltal jednu každý deň.
Aby som tu netreba blbosti začal som knihy čítať ešte raz. A vôbec ma to neomrzelo a ... No veľa vecí som zabudol a stále som prekvapený ako to bude. :D
Prvá kniha bola napínavý, kráľ sa mi zhnusil (ako môže byť niekto taký blbý?) A hlavne postavy boli super síce bol dlhší rozbeh ale potom to bolo to práve.

ondrej5141
11.01.2017 5 z 5

Deltora pro mě bude navždy fantasy ságou číslo jedna, samozřejmě proto, že pro mě byla první a mám k ní tedy osobní vztah. Poprvé jsem jí četl, když mi bylo kolem 10 let, ukázal jsem jí nejlepšímu kamarádovi a pak jsme všude kreslili znak Hnutí odporu. Rád na tu dobu vzpomínám, byli jsme do toho světa dost zažraní.
EDIT: Rozhodl jsem se k této sérii po mnoha letech vrátit, přistupoval jsem k tomu zprvu trochu skepticky, protože je to, přece jenom, určeno dětem, ale neuvěřitelně mě tato série zase chytla, hlavně kvůli tomu, že už si moc nepamatuji zápletky, a tak je to, jako bych to četl poprvé.

Sasulinek
29.11.2016

Knihu Země nestvůr a kouzel jsem začal číst v 10 letech a tato kniha mě navedla na cestu fantasy, sci-fi, ale také na dobrodružné zaměření. Tato kniha mě velmi zaujala hned při začátku čtení. Líbí se mi na tom i to, jak jsou nebojácní a odvážní jít nebezpečnými cestami pro drahokamy. Kdybych měl ohodnotit tuto knihu od 1 po 5, tak určitě volím 1 a to nejlepší na tom je, že se krasně dá číst třeba před spaním. Ale vlastě obecně se krásně čte a dá se do toho i začís. Proto jsem rád, že tato kniha vyšla. :-) :-)

Terva
24.04.2016 3 z 5

Země nestvůr a kouzel mě lákala a když se mi pro mého syna podařilo sehnat všech patnáct knih, rozhodl jsem se, že si to taky přečtu. První dojem byl slušný, leč na druhý pohled jsem zjistil, že forma psaní tohoto příběhu je hodně dětinská. Emily Rodda píše prostě pro děti a je to z příběhu cítit. Jednoduchost a jednotvárnost je zaručena. Parta skoro ňoumů vyráží zachránit své království a všude je doprovází notná dávka štěstí. Ani nějak nemusí moc bojovat, tedy zatím, snad to dostane později více napětí a akce, Leč tady zatím vítězí ta jednoduchost.
Kniha má 125 stran a je psána velkým písmem, tudíž jsem ji přečetl asi za tři hodinky. Nějak moc mě to neoslovilo, ale rychle se to čte a já jsem zvědav na další příběh. Byl nalezen teprve první kámen ze sedmi a dobrodružství je teprve na svém počátku. Tvrzení na konci knihy, že se to podobá Tolkienovi Pánu prstenů je hodně nadhodnocené až troufalé a tak tomu moc nevěřte. Tedy pokud vám je méně jak deset let, protože je to cílené spíš na tuto kategorii.

CITÁT – I ta nejdelší cesta začíná teprve prvním krokem.

Z příběhu jsem dostal pouhopouhé dva citáty, ale nejsou nějak zvláštní. Vlastně jsou velmi jednoduché. Celý příběh je jednoduchý a bohužel pro ty, kteří mají rádi překvapivé pointy to bude peklo. Forma psaní je taková, že vlastně pointu znáte několik odstavců předem a pak se radujete, že to tak dopadlo. Tedy žádné překvapení – přece nebudeme děti tolik strašit, že.
Pustím se do druhého příběhu a pak se rozhodnu, zda mám chuť si to přečíst celé a nebo se budu věnovat nějaké složitější knize.
Nemodlím se za zázrak, že by příběh dostal temnější obsah, a bojím se, že u toho moc dlouho nevydržím.

Ked
21.04.2016 4 z 5

Kniha mého dětství :) Tahle knížka započala můj zájem o fantasy a literaturu vůbec, a když mému bratranci bylo deset, půjčila jsem mu ji, abych ho odtrhla od počítače :D

Vzpomínám si, že byla (samozřejmě vzhledem k věku, kdy jsem to četla) i lehce strašidelná a plná hádanek a lehkých hlavolamů. Když jsem tehdy další díly dostala k Vánocům, přečetla jsem je všechny ještě ten den.

Lalina3
25.03.2016 5 z 5

Velice dobře se čte, super kniha :-)

lief6
06.09.2015 5 z 5

Někdo v dětství četl Harryho Pottra, já četl Deltoru. Tahle fantasy série zůstane navždy v mém srdci jednou z nejoblíbenějších.

Cryptkeeper
06.08.2015 5 z 5

První kniha ze série a mně dokonale učarovala.
Krásný svět fantazie,přátelství,ale i zrady a nebezpečí,to vše skrývají Lesy Hrůzovlády.
Tak na co čekáš,ponoř se do jejich útrob i ty;)

julliette
11.05.2015 5 z 5

Páni. Tahle série začíná velmi velmi nadějně. Jednu věc vím, že Liefe se dvěmi společníky ty zbývající drahokamy do Kouzelného pásu najdou. První, Topaz, už mají, ale kam se vydají tentokrát.

zuzana13
03.04.2015 5 z 5

Dobrá kniha. Skvěle se četla. Přečetla se si jí už hodně krát. Doporučuji.
Moje oblíbená kniha.

Biohazard
07.02.2015 3 z 5

Není nad to se vrátit ke knížkám svého dětství. Deltora je překrásá série, nápaditá a odpočinková a velice zábavná, bohužel jako dítě jsem si ji dokázala užít mnohem víc...

tomvagner1
28.01.2015 5 z 5

Tato kniha byla velice výborná DOPORUČUJI

Edona
28.06.2014 2 z 5

Nádherná fantasy knížka pro děti - čtivá, plná napětí a dobrodružství. Autorka jednoduše a krásně popsala fantastickou Deltoru, její historii a pokračování v temných časech.
Tuto ságu jsem četla už jako malý špunt a pořád jsem na ní vzpomínala, doslova se mi vryl celý příběh do paměti.
A tak jsem po letech znovu zašmátrala po jedné z nejlepších knih mého dětství a pustila se do čtení ještě jednou. Je to pro mě zkrátka nezapomenutelný příběh mého dětství.

zfilmováno

Emily Rodda (p)