Dělám si to sám

Dělám si to sám https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350183/mid_delam-si-to-sam-TvO-350183.png 3 246 98

Sedmadvacetiletý (už?!) Martin se snaží. Fakt. Na své blízké si vždy udělá čas, byť na úkor jiných blízkých; články do časopisu, kde pracuje, odevzdává s předstihem, třebaže jsou na hony vzdálené zadání; část výplaty posílá na spořicí účet, aby ji pak před výplatou zase vybral; dobře jí, venku, protože sám uvaří sotva čaj; má členství v posilovně a (evidentně) umí věci podat tak, že vypadají lépe, než jaké ve skutečnosti jsou. To poslední ho naučil Instagram. Je sám. Protože má fóbii ze seznamek a nevypadá zrovna jako Andrés Sanjuan (stojí za to vygooglovat), asi sám i zůstane. Když nad sebou tak přemýšlí, je buď nejlepší, nebo nejhorší člověk na světě. Nemůže se rozhodnout. Najisto ví jediné: Dělá si to sám. A píše si o tom deník.... celý text

Jiitush
17.09.2018 2 z 5

Knihu jsem ani nedočetla, došla jsem do třetiny a zjistila, že děj vůbec nikam nevede. Jako jo, místy tam padne nějaký vtip, ale není to tak žhavý, že bych se musela zbytkem knihy prokousávat s otázkou: Má to vůbec nějakou hlavní dějovou linku?

HoneyBunny
12.09.2018 5 z 5

Sice jsem teprve za půlkou ale už musím ohlásit, že kniha je moc milá a vtipná, dokonale mi zpříjemňuje ranní cesty metrem do práce. Doporučuju!!
,,Zlato, víš, když má na sobě jídlo kožíšek, tak už je na odchodu."

Sagisia
25.08.2018 3 z 5

Ale ten instagram má fakt dobrej. I bez filtru. Follow. Příběh mě docela bavil, některé myšlenky zaujaly a maminka se svojí angličtinou rozesmála. Myslím si, že Martin bude asi zajímavej člověk (v dobrém slova smyslu) :)

Lenny33
27.07.2018 4 z 5

Já se teda vcelku bavila a hltala stránku za stránkou. (Překvapivě) se v knize objevilo i pár zajímavých zamyšlení nad životem. Jen škoda, že druhá polovina knihy už mi přišla slabší. 3,5* a jako oddechové čtení pro pobavení doporučuji.

Marekh
06.07.2018 3 z 5

Knihu bych hodnotil jako lepší průměr (70 %).

U některých událostí jsem se zasmál, některé události mi vtipné nepřipadaly. V knize jsem našel poměrně dost zajímavých myšlenek a s některými názory Martina jsem se ztotožnil.

V knize vystupuje poměrně hodně postav (hlavních i vedlejších - kamarádi, bývalí partneři aj.), ale nedělalo mi problémy se v tom zorientovat.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Budu sám navždy. No a co? Přátelé si zvyknou. Rodina taky. Co to píšu… Už si zvykli. Už se mě nikdo neptá, proč jsem single. Jako by věděli, že stojím za hovno. Budu takový ten člověk z jejich okolí, který nikdy nikoho nemá a nikdo přesně neví proč. Děti si potají šuškají, že skrývá nějaký strašlivácký tajemství! Ale je hodný a všichni ho tak vlastně mají docela rádi. Ale skrývá to strašlivácký tajemství! Ale mají ho rádi.

Lhaní já nesnáším. Vždyť to ani neumím. Dobrý lhář je podle mě takový, který svý lži sám věří a ani neví, že lže. Já si uvědomuju každou nepravdu a z každý je mi po zásluze zle.

„A hlavně, smysl života vůbec nehledej, protože není. Fakt. Nedávno jsem nad tím uvažoval a život je ve skutečnosti absurdní. Nic z toho, co řešíme, ve finále nemá až takovou váhu. Jsme tu nejspíš úplně zbytečně.“

Shebastian13
20.06.2018 3 z 5

Oddechové čtení plné přiteplených buzerantů. Nic převratného, dvakrát jsem se u toho uchechtnul.

MartinkaSl
19.06.2018 2 z 5

Lehká oddychovka, občas i vtipná. Četla jsem lepší tohoto druhu.

DominaCZ
14.06.2018 1 z 5

Zápisky kupř. o mailování s pracovnicí banky ohledně účtu a výpisky, kde mu naprosto free pracovnice píše v pracovním emailu smajlíky a nekonvenční slovíčka jako PRIMA DEN , anebo rozsáhlé úvahy, zda dělat chlebíčky na narozeniny bude nebo nebude...nebude protože nechce...ale možná by měl..TAK MÁ JE UDĚLAT ?!!!
....
Jsem starší než on a tak mi to vtipné nepřijde, už jsem na takové staré mládence asi stará.
Jedna hvězda.

tezzpoletsar
13.06.2018 4 z 5

vtipné, čtivé, ..na styl Buzíčků:)

Lotka
30.05.2018 1 z 5

Hvězda je za pár autorových vtipných pokusů. Jinak nuda a zmatenost.

katie.k09
23.05.2018 4 z 5

Svižné, vtipné, chvílemi jsem musela přestat číst a utírat si slzy smíchu. Myslím, že hodně lidí se v těch historkách najde.

Nefilim
12.04.2018 4 z 5

Martin Váša si to udělal sám. Napsal si knihu, kterou si chtěl nejspíš sám přečíst a obsadil se do hlavní role. I když jeho alter ego řeší dost povrchní záležitostí a občas působí dost ukňouraně, má to styl, je to zábavné, čtivé a nakonec je i o čem přemýšlet. Být originální a zároveň sám sebou je nová černá...

Pilulka89
11.04.2018 4 z 5

Lehké, vtipné, svižné. Super čtení do vany :)

Daenerys
05.04.2018 5 z 5

Moc fajnový deník!

roman9276
29.03.2018 5 z 5

Dělám si to sám je mega příjemný čtení, všechny buzny jsou si v něčem prostě podobný, takže se v tom svym způsebem najde každá. Martin Váša má skvělej, sarkastickej a kousavej humor, já se tlemil od začátku až do konce, takže ať už jste homokláda nebo ne a neni vám takovej humor cizí, rozhodně doporučuju přečíst.

alzbeta4340
27.03.2018 4 z 5

Hlavní hrdina, ač se cítí někdy osaměle, je stále mezi lidmi - a já se při čtení místy docela ztrácela. Ale jinak to bylo sympaticky ironické a vtipné čtení.

bookcase
08.03.2018 4 z 5

A jo, mně se to náhodou líbilo, bylo to lehké, vtipné čtení. Nejvíc mě bavila Martinova maminka a babička s dědou, o těch by měla být příští možná kniha, moc se za to přimlouvám. :)

sirek
24.02.2018 3 z 5

Senzační jednohubka, která se fakt skvěle čte a člověk si ani neuvědomuje, jak rychle se blíží konci. Váša sází hlavně na vtipnost a úspěšně, jeho humor mi sedl a já se smál často a hodně - s oblibou na nepříliš vhodných místech, jako třeba v autobuse nebo ve škole. Sorry jako. Bohužel jsem ale po celou dobu čtení vnímal absenci nějaké silnější zápletky, takže mi drtivá většina knihy přišla jako sled náhodných, skvěle vypointovaných, ale nesouvislých momentek, které jsou zábavné, ale člověk se toho později trochu přejí. A to nastalo. Ke konci se autor snaží rozehrát nějakou výraznější zápletku a vnést do knihy nějaký děj, ale prokazuje knížce spíše medvědí službu, protože to tam působí našroubovaně, uspěchaně a zbytečně pateticky. Ačkoliv mi tam tedy povětšinou chyběla nějaká hlavní dějová linie, byl bych raději, kdyby tam když už vlastně nebyla, než aby se na konci narychlo nějaká udělala, jen aby to nějak skončilo. Trochu jako když váš oblíbený seriál natáhnou na 10 sérií a všechno najednou ukončí během jedné epizody. Ale některé hlášky nezapomenu.

Terezita
23.02.2018 3 z 5

Silnější průměr. Co se musí autorovi nechat, je osobitý styl a humor, u kterého se člověk upřímně a od srdce zasměje. Knížka je čtivá, jednoduchá. Ukazuje peripetie, které se neřeší jednoduše. Jinak bohužel nic výjimečného.

Irsaf
22.02.2018 3 z 5

Asi jsem od toho čekala maličko víc.