Dějiny starověkého Egypta

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dějiny starověkého Egypta jsou jedinou dějepisnou publikací poskytující detailní historickou studii Egypta od starší doby kamenné až po jeho začlenění do Římské říše. Svěží eseje a nádherné ilustrace přibližují vznik a vývoj nezaměnitelné civilizace starověkého Egypta počínaje obdobím vzdáleným 700 000 let a konce rokem 311 n.l. 2. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97113/big_dejiny-starovekeho-egypta-Roy-97113.jpg 4.816
Žánr:
Literatura naučná, Historie

Vydáno: , BB art
Originální název:

The Oxford History of Ancient Egypt, 2000


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Dějiny starověkého Egypta

braunerova
21.05.2017

V žádném případě se nejedná o encyklopedii, jak píše cathyblack. Každá kapitola pojednává o jednom období, chronologicky seřazené podkapitoly se věnují jednotlivým faraonům. Knihu jsem vlastně nepřečetl, vybírám si jen vládce nebo události, které mě zajímají. Odborně je publikace opravdu na výši a ilustrace jsou nádherné.

Akana
22.08.2015

Vychází dost povrchních, hezkými obrázky a těmi nejtriviálnějšími údaji vybavených publikací o starověkých civilizacích. Proto díky za každou takovou, která jde do hloubky jako tato kolektivní práce. Ne, že by ta výpravná ale informačně chudá shrnutí neměla své opodstatnění, ale pokud už má člověk o Egyptě základní představu a chce jít dál, nemá dnes moc po čem sáhnout. Dějiny starověkého Egypta jsou pro takový krok ideální. Jsou obsažné, fundované a přitom čtivé.


Geenie
24.06.2015

Tuto knihu považuji za jednu z nejlépe napsaných odborných publikací o starověkém Egyptě. Dějiny starověkého Egypta by se měly stát pravou rukou každého začínajícího egyptologa, jelikož jen málo knih v sobě skrývá tak kompletní a ucelený (chronologicky členěný) přehled egyptských dějin. Kniha rozhodně není encyklopedií, jak píše slečna níže. Výhodou této publikace je právě její časová chronologie, protože každý čtenář si může najít pouze kapitolu, která ho zajímá. Jednotlivé kapitoly jsou psány formou esejí, a to různými autory (kapacitami z oboru egyptologie). Kapitoly na sebe nepřímo navazují, a proto není nutné přečíst všechny. Po přečtení jsem získala ucelený přehled zejména o vývoji Egypta v období paleolitu a badárienu. Dnes je na trhu mnoho odborných monografií, encyklopedií a populárně naučných knih o Egyptě, které čtenáře většinou seznámí nejdále s Nakádskou kulturou, ale tato kniha jde ještě dál, a proto ji opravdu považuji za jednu z nejlepších, které se dnes dají sehnat.

cathyblack
23.04.2012

Kniha je psaná zajímavým způsobem, na to že je to encyklopedie. Nemá tu jejich časem nudící vlastnost. Obsahuje spoustu zajímavých odkazů a je doprovázena bohatou ilustrací (fotografie, mamkyp. Po jejím přečtení jsem si jistá, že o Egyptě vím téměř vše...jen si alespoň na půlku toho vzpomenout.